04.10.2012 18:00 CET
1 : 3
(0:3)

Neftçi Baku - Inter Milán 1:3

Inter Milán v ázerbájdžánském Baku nepřipustil žádné překvapení a zvítězil pohodlně 3:1. Nerazzurri na domácí Neftci vlétli a o výsledku celého zápasu rozhodli už v prvním poločase. Trefili se Coutinho, Obi a Livaja. Jedinou branku domácích měl na svědomí Canales.

Favorizovaní hosté nechali dle očekávání šetřit své největší hvězdy, ale na hřišti to vůbec nebylo znát. Už v 10. minutě našel Guarín na malém vápně Coutinha a brazilský ofenzivní hráč nezaváhal - 0:1. Neftči mohlo za šest minut srovnat, po neshodě Cambiassa s Handanovičem prováhal dobrou příležitost Canales. Ale Inter byl lepším týmem a brankář Stamenkovič měl štěstí, že střela Coutinha minula těsně branku. Nerazzurri vstřelili druhou branku přesně po půlhodině hry, Guarín znovu odvedl výbornou práci a před prázdnou branku naservíroval míč úplně volnému Obimu - 0:2.

Tím první poločas rozhodně nekončil. Po krásné akci se do zakončení dostali domácí, konkrétně Sadygovov, ovšem chyběla mu větší přesnost, a tak se korigace výsledku nekonala. Neftči svoje dobré šance neproměnilo a ještě do poločasu potřetí inkasovalo. Livaja se na malém vápně dostal k dorážce a bez problému skóroval - 0:3.

Zápas byl tedy rozhodnut už po prvním poločase. Inter se nadále nikam nehrnul a v poklidu si hlídal své luxusní vedení. Neftči se ale snažilo něco s výsledkem udělat. Krátce po změně stran musel Handanovič likvidovat nebezpečnou ránu Bertrucciho a Shukurovovu ránu vyrazil na rohový kop. Aktivita Neftči byla oceněna v 53. minutě snižující brankou. Nicolas Canales byl blízko branky úplně volný, dostal přihrávku a tu zužitkoval - 1:3! To byla poslední branka zápasu, nějaké šance se sice ještě vyskytly, ale nic, co by mělo vliv na konečný výsledek. Inter tak nedopustil překvapení, vyhrál 3:1 a udělal důležitý krok za postupem.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, football-italia.net