26.07.2012 19:30 CET
0 : 1
(0:0)

APOEL vyhral aj v Senici a zaslúžene postúpil

Senica nedokázala v odvete potrápiť APOEL, ktorý dokázal vyhrať po domácej výhre 2:0 aj na pôde Senice 1:0. Napriek nepriaznivému výsledku však Senica podala sympatický výkon, ktorí ocenili aj diváci na tribúne.

Zápas sa začal v Senici svižne. Už v úvodnej minúte nahrával Manduca nebezpečne na voľného Aíltona, ten však z dobrej pozície nevystrelil a napokon ho obral o loptu Brabec. V 4. minúte potiahol Diviš po pravej strane loptu, ktorú následne poslal po zemi na Blackburna, ktorý však z voleja mieril vysoko nad. Následne sa hra presunula do stredu poľa, v ktorom kombináciami prevyšoval APOEL domácu Senicu. Často však na oboch stranách bolo badať nezohratosť a s tým spojené nepresnosti. V 21. minúte hodil Diviš dlhý aut do pokutového územia, loptu však nikto z domácich nezasiahol. O šesť minút neskôr chytil hosťujúci brankár Chiotis loptu mimo svojho územia, a hlavný rozhodca zaváhal, čo mu fanúšikovia dali pocítiť poriadnym piskotom. V 34. minúte sa Manduca rútil na Švengera, no následný lob mieril tesne mimo. Onedlho z pravej strany nacentroval Krajčík na hlavu Blackburna, ktorý len tesne mieril nad. V 38. minúte zahrával Kóňa priamy kop, strieľaným centrom našiel kopačku Brabca, ale zakončil nepresne. V závere prvého polčasu sa už nič vážne neudialo a preto sa skončil bez gólov. Senica sa však doposiaľ prezentovala aktívnou a aj útočnou hrou, pri troške šťastia mohla aj vyhrávať.

Úvod druhého polčasu bol zaujímavý. V 58. minúte sa APOEL mohol dostať do vedenia: Manduca vo vyloženej šanci zlyhal na Švengerovi a následná dorážka Aíltona skončila na pravej žrdi senickej brány. O niekoľko sekúnd opäť hrozili hostia, ale aj Charalambides neuspel proti Švengerovi. V 51. minúte sa do dobrej pozície dostal Masaryk, ale jeho dobrý pokus mieril tesne vedľa ľavej žrde. Onedlho na druhej strane hrozil Aílton, ktorý obišiel aj Švengera, no zahnal sa do veľkého uhla a následnou strelou neohrozil bránu Senice. V 56. minúte Diviš nacentroval na Masaryka, v dobrej pozícii však skúsený kanonier neuspel. V 61. minúte poslal Kóňa prudký center pred bránu Chiotisa, loptu však nikto nezasiahol. Ešte sa následne lopta odrazila k Brabecovi, ktorého technický pokus vytlačil brankár hostí na rohový kop. V 72. minúte sa do skvelej pozície dostal Blackburn, ale váhal so zakončením či prihrávkou, keďže mu nabiehal úplne voľný Kalabiška, a napokon prišiel legionár v drese Záhorákov aj o loptu. O niekoľko sekúnd sa hostia z protiútoku ujali vedenia. Po dobrej kombinácii sa dostal k lopte na hranici šestnástky Hélio Pinto, ktorý krásnym lobom prehodil českého gólmana - 0:1. V 77. minúte mohol zvyšovať náskok hostí Aloneftis, ale jeho pokus v obrovskej šanci vykopol z bránkovej čiary Koutný. V závere sa snažila Senica o čestný gól, ten sa jej však streliť nepodarilo.

Senica sa však nemá v dvojzápase proti cyperskému účastníkovi za čo hanbiť. V odvete odohrala Senica aj napriek nepriaznivému stavu dobrý výkon, za čo si vyslúžila od divákov potlesk. Priebeh duelu však úplne nenasvedčuje konečnému stavu, keďže si Záhoráci sa veľkú snahu určite zaslúžili gól. Futbalová spravodlivosť je však v konečnom dôsledku jasná, keďže kvalitnejší celok z Nikózie si zaslúžil postúpiť.

Autor: Filip Kubaliak