14.02.2013 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Werkself se musela doma těsně sklonit lisabonské Benfice

Farmaceutici nepotvrdili dobré rozpoložení a po oboustranně vyrovnané partii nakonec portugalskému velikánovi těsně podlehli. Leverkusen mohl hned několikrát srovnat krok, ovšem na branku Cardoza již odpověď nenašel.

Podle očekávání se hned od první minuty hrálo z obou stran velmi aktivně, Bayer se snažil převzít dirigentskou taktovku, ovšem Portugalci se nenechali zahanbit a drželi si domácí ekipu na distanc. Na zajímavé příležitosti jsme si tak museli počkat. To ostatně platilo až do 21. minuty, kdy Hegeler oslovil Castra, ten však mezi tři tyče nezamířil. Odpovědět mohl dalekonosným pokusem Garay, avšak také neuspěl. Hodně zajímavou pozici měl před sebou mladý Urretaviscaya, ale za minutu dvanáct mu vystavil stopku pohotový Wollscheid.

Do druhého dějství se místo André Schürrleho podíval Sidney Sam a na domácí hře to bylo okamžitě znát. Do netradiční role centrujícího hráče se obsadil Kießling, jenž našel na malém vápně zcela osamoceného Kadlece, ten však velkou možnost nevyužil a prostor tří tyčí trestuhodně nenašel! Český bek měl další velkou šanci po hodině hry, když se k němu dostal míč po rohu, ovšem Artur Moraes skvěle zasáhl!

Hned nato přišel trest: André Almeida našel zpětným pasem Cardoza, který bez větších problémů zkušeně zavěsil - 0:1. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Volný přímý kop rozehrál Castro, ovšem Hegeler hlavičkoval vysoko nad branku. O pár minut později nemířil do vymezeného prostoru Rolfes a hostujícího brankáře výrazněji neohrozil ani Lars Bender. Tento stav pochopitelně nahrával Benfice, která mohla trestat z rychlých kontrů, ale John z největší možnosti branku nenašel! Už v nastaveném čase se po spolupráci Kießlinga se Samem mičuda snášel do branky, na čáře však hostující tým zachránil obětavý Melgarejo!

Autor: Jiří Vojík / kicker.de