Dostane se Leverkusen na druhou pozici? Zavítá na půdu Unionu

Leverkusen má možnost vecpat se na průběžnou druhou příčku v tabulce, musí každopádně bezpodmínečně navázat na svou minulou výhru v DFB Pokalu proti Frankfurtu a skolit venku taktéž berlínský Union. Jenže tenhle protivník letos v Bundeslize utrpěl jenom dvě porážky, doma je vůbec čtvrtým nejúspěšnějším klubem ligy a nemá důvod si v tomto případě nevěřit.
VČERA | Previews | 1 komentář

Fosu-Mensah přestoupil z Manchesteru United do Leverkusenu

Nizozemský defenzivní univerzál Timothy Fosu-Mensah se stal posilou německého Bayeru Leverkusen. S klubem se dohodl na čtyřletém kontraktu. Němci za třiadvacetiletého fotbalistu zaplatí Manchesteru United 2 miliony eur.
13.01. | Aktuality | 96 komentářů

Leverkusen s Werderem pouze remizoval

Jakoby už ta předvánoční prohra s Bayernem do značné míry vzala Die Werkself vítr z plachet. Brémští naopak připisují další důležitý bod. V BayAreně dokonce vedli, avšak na vedoucí trefu bývalého hráče Leverkusenu Ömera Topraka dokázal dvacet minut před koncem odpovědět svým pátým gólem v sezoně Patrik Schick.
09.01. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Bayer Leverkusen věří proti Werderu ve vítězství

Zatímco Brémy mají po další porážce stále pouze čtyřbodový náskok na sestupovou zónu, Leverkusen připravily první dvě prohry v sezoně o vedení v tabulce. Na vedoucí Bayern teď ztrácí pět bodů a to se před něj dostalo ještě RB Lipsko.
08.01. | Previews | 4 komentáře

Leverkusen po Bayernu nezvládnul ani duel s Eintrachtem

Tentokrát nebyla k vidění žádná gólová přestřelka. Padly pouze tři branky, přičemž o tu rozhodující se zasloužil Edmond Tapsoba, když rozvlnil vlastní síť. Bayer tedy nevyužil příležitost vrátit se alespoň na několik hodin do čela tabulky. Naopak Frankfurt má zase o krůček blíže k evropským pohárům.
02.01. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Zápas mezi Frankfurtem a Leverkusenem tradičně slibuje zajímavou podívanou

A nutno podotknout, že také gólovou, jelikož v posledních deseti vzájemných duelech padlo úctyhodných šestatřicet branek. Situace bude tentokrát o to zajímavější, že oba celky ukončily minulý kalendářní rok ve zcela protichůdném rozpoložení.
01.01. | Previews | 1 komentář

Wirtz zůstává v Leverkusenu, smlouvu prodloužil do června 2023

Leverkusenu se povedla podzimní část sezony a jeho vedení začalo s předstihem rozdávat dárky. Nové kontrakty v průběhu uplynulého týdne dostali hned tři hráči, jako zatím posledního si Bayer pojistil talentovaného ofenzivního záložníka Floriana Wirtze...
23.12.2020 | Aktuality | 39 komentářů

Dvojčata Lars a Sven Bender po sezóně ukončí kariéru

Lars a Sven Bender neprodlouží končící smlouvy s Leverkusenem. Odchovanci Mnichova 1860, kteří se před třemi a půl lety znovu sešli v Bayeru, po sezóně v pouhých 32 letech pověsí kopačky na hřebík...
21.12.2020 | Aktuality | 110 komentářů

Schickova trefa Leverkusenu nestačila, Bayern úřadoval díky Lewandowskému

Podzimním mistrem tohoto ročníku Bundesligy se stal Bayern. Tomu se podařilo skolit Leverkusen, opět přitom řádil Robert Lewandowski, který rozhodl už minulé klání s Wolfsburgem, a sesadil svého protivníka z čela tabulky. Tohle klání s sebou přineslo i výraznou českou stopu, za domácí se totiž v první půli trefil reprezentant Patrik Schick.
20.12.2020 | Komentáře a souhrny | 14 komentářů

Schick měl radost ze svého gólu, ale litoval prohry s Bayernem

Podle útočníka Patrika Schicka si fotbalisté Leverkusenu v přímém souboji o první místo nezasloužili s mistrovským Bayernem Mnichov prohrát 1:2. Potěšil ho alespoň výstavní gól, kterým ve 14. minutě otevřel skóre.
20.12.2020 | Aktuality | 73 komentářů
13.01. Fosu-Mensah jde na zdravotní prohlídku
Timothy Fosu-Mensah včera přicestoval do Leverkusenu a dnes se podrobí zdravotní prohlídce. Obránce přijde na přestup z Manchesteru United, kluby jsou domluveny na odstupném dva miliony eur a společnou řeč s německou stranou našel i sám fotbalista. (dailymail.co.uk)
11.01. Fosu-Mensah na cestě do Leverkusenu?
Leverkusen by mohl představit posilu do zadních řad. Podle informací novináře Fabrizia Romana má do Bayeru namířeno Timothy Fosu-Mensah z Manchesteru United. (sport-express.ru)
09.01. Schick skóroval za Leverkusen
Český útočník Patrik Schick se zasloužil o vyrovnání Leverkusenu v zápase proti Werderu Brémy. Brankou, kterou přezkoumával videorozhodčí a zpočátku byla označena jako vlastenec Ludwiga Augustinssona, v 70. minutě srovnal na 1:1.
06.01. Weiser má tentokrát problémy se stehnem
Mitchell Weiser se po krátké době vrátil na marodku Leverkusenu. Obránce si tentokráte poranil stehenní sval, mimo hru bude několik dalších týdnů. (sport1.de)
04.01. Leverkusenu se vrací Sinkgraven a Lars Bender
Daley Sinkgraven a Lars Bender se vrátili do tréninku Leverkusenu. Prvně jmenovaný překonal koronavirus, zatímco jeho spoluhráče pro změnu trápilo svalové zranění. (vi.nl)
04.01. Leverkusen přišel o Bellarabiho
Leverkusenu bude několik týdnů chybět záložník Karim Bellarabi. Spoluhráč českého útočníka Patrika Schicka si při sobotní bundesligové prohře 1:2 s Frankfurtem zlomil kost v záprstí levé ruky a v úterý se podrobí operaci. Třetí celek tabulky o tom informoval na svém webu. Bellarabi, který bude mimo hru tři až čtyři týdny, za Leverkusen v dosavadním průběhu sezony odehrál 18 soutěžních zápasů a dal tři branky. Všechny góly zaznamenal v základní skupině Evropské ligy, v níž si německý celek zahrál i proti pražské Slavii a spolu s ní postoupil do jarních vyřazovacích bojů. (ČTK)
30.12.2020 Leverkusen přišel také o Sinkgravena
Už druhého obránce s pozitivním testem na covid-19 má Leverkusen, po Wendellovi musel do karantény také jeho nizozemský spoluhráč Daley Sinkgraven. (sport1.de)
28.12.2020 Leverkusen bude postrádat Wendella
Wendell musí podstoupit karanténu. Obránce Leverkusenu měl po návratu z Brazílie, kde trávil vánoční dovolenou, pozitivní test na koronavirus. (sport1.de)
23.12.2020 Leverkusen se zajímá o Williamse
Brandon Williams plní roli náhradníka v Manchesteru United a vyloučeno není jeho stěhování do Německa. Mladý obránce má jednoho nápadníka, stojí o něho Leverkusen. (skysports.com)
19.12.2020 Schick poslal Leverkusen do vedení
Leverkusen v prvním poločase vede nad Bayernem Mnichov, na čemž má velký podíl Patrik Schick. Český reprezentant poslal Bayer do vedení.