Seoane v Leverkusenu skončil, Schicka s Hložkem povede Xabi Alonso

Na lavičce Bayeru Leverkusen, za který nastupují i čeští útočníci Patrik Schick a Adam Hložek, skončil kvůli špatným výsledkům trenér Gerardo Seoane. Nahradí ho mistr světa a Evropy Xabi Alonso.
VČERA | Aktuality | 47 komentářů

Neproměňujeme šance, hledá Seoane rozdíl oproti minulé sezoně

Kouč Leverkusenu Gerardo Seoane se dostal po porážce v Lize mistrů 0:2 na hřišti Porta pod ještě větší tlak. Bayer vyhrál v nové sezoně z 12 odehraných zápasů pouze dva, na Estádio do Dragao podlehl i vinou neproměněné penalty reprezentačního útočníka Patrika Schicka. Švýcarský kouč litoval především nevyužitých šancí z úvodního dějství.
VČERA | Aktuality | 7 komentářů

Šachové VARiace: Porto doma skolilo Leverkusen, Schick neproměnil penaltu

Nebýt moderních technologií, kdo ví, jakým směrem by se tohle střetnutí upínalo. Ve finále si ale oba celky nemají co vyčítat, VAR totiž ve spolupráci s rozhodčím Anthonym Taylorem rozhodnul v prvním poločase v jejich neprospěch dvakrát, shodně nicméně na obou stranách. Porto nakonec urvalo výhru i proto, že Leverkusen zahodil díky Patrikovi Schickovi penaltu.
VČERA | Komentáře a souhrny | 36 komentářů

Porto chce poprvé ve skupině bodovat, proti bude z formy hrající Leverkusen

Na Estádio do Dragão se schyluje k důležitému zápasu skupinové fáze Ligy mistrů mezi domácím FC Porto a německým Bayerem Leverkusen. Svěřenci Sérgia Conceiçãa se musí co nejrychleji vzpamatovat po úvodních dvou porážkách ve skupině, pokud tedy chtějí pomýšlet na postup do jarní části soutěže, Leverkusen by rád navázal na výhru nad nepříjemným Atléticem Madrid.
03.10. | Previews | 36 komentářů

Bayern ukončil bundesligové čekání na výhru ve velkém stylu, Leverkusenu nadělil čtyři góly

O předposledním srpnovém víkendu obhájce titulu smetl Bochum v poměru 7:0. Jenže od té doby se mu nedařilo podle představ, díky čemuž neposkočil na první příčku, přestože má tedy na kontě o jeden zápas více než konkurence. Die Werkself naopak pokračují ve střeleckém i herním trápení, kvůli kterému zůstávají v sestupovém pásmu.
01.10. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Trápící se Bayern a Leverkusen obstarají po reprezentační přestávce páteční předehrávku

Očekávaně Bayern sbíral bundesligové body na samém začátku sezóny. Jenomže pak přišla na řadu série neúspěchů, kterou v Mnichově dlouho nepamatují. V posledních čtyřech kolech z možných dvanácti bodů urvali domácí jen tři a najednou na vedoucí příčku ztrácejí pět. Teď na jejich půdu zavítá Leverkusen, který hledá sám sebe a zaostává též za svými očekáváními.
30.09. | Previews | 8 komentářů

Reprezentace mě snad nastartuje, věří po špatném startu Schick

Přestože se Patrik Schick cítí fyzicky lépe než v mimořádně povedené minulé sezoně, v úvodu nového ročníku se jemu ani Leverkusenu nedaří. Šestadvacetiletý útočník věří, že by se mohl nastartovat na srazu české reprezentace, které kvůli zdravotním problémům skoro rok chyběl. S národním týmem ho čekají poslední dva zápasy skupiny A Ligy národů proti Portugalsku a ve Švýcarsku.
20.09. | Aktuality | 2 komentáře

Leverkusen a Werder se rozešly smírně

Až na čtvrtý pokus die Werkself v domácím prostředí bodovali. Nic to však nemění na tom, že vstup do sezony se jim hrubě nepodařil. Zato Brémy připisují na konto třetí remízu, díky které přečkají reprezentační přestávku ve středu tabulky.
17.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Schickovi to bude střílet i letos, nepochybuje trenér Seoane

Podle trenéra Leverkusenu Gerarda Seoanea podává reprezentační útočník Patrik Schick v nové sezoně dobré výkony, ačkoliv zatím nedává tolik gólů. Švýcarský kouč to řekl na tiskové konferenci před sobotním bundesligovým duelem s Brémami.
16.09. | Aktuality | 9 komentářů

Leverkusen může nakopnout zápas s nováčkem, Hložek by měl začít na lavičce

Leverkusen se v sobotu odpoledne utká s Werderem Brémy a po výhře v Lize mistrů nad Atlétikem Madrid by mohl být v dobrém rozpoložení k odlepení se ze záchranného pásma. I Werder už však dokázal v letošní sezóně překvapit favorita a nejedná se tedy o lehkého soupeře.
16.09. | Previews | 1 komentář
05.10. Alonso náhradou za Seoaneho?
Leverkusen zaznamenal další porážku, včera nestačil ani na FC Porto a pod ještě větší tlak se dostal jeho trenér Gerardo Seoane. Německý tisk už spekuluje o jménu nového trenéra Bayeru, favoritem je někdejší záložník a kouč rezervy Realu Sociedad Xabi Alonso. (transfermarkt.de)
04.10. Schick neproměnil pokutový kop
Leverkusen prohrál v Portu 0:2 a jedním ze smutných hrdinů duelu byl Patrick Schick. Český útočník neproměnil další pokutový kop, neúspěšný pokus si na své konto připsal v závěru prvního poločasu.
01.10. Zástupci Bayernu se setkali s Wirtzem
Bayern Mnichov v pátek přehrál Leverkusen poměrem 4:0, dle zpráv listu Bild navíc předtím jednal s jedním z hráčů Bayeru. Tím mělo být Florian Wirtz, jenž se aktuálně zotavuje ze zranění. (abola.pt)
30.09. Leverkusen se Schickem, Hložek na lavičce
Do dnešního bundesligového zápasu v Allianz Areně vyběhne na straně Leverkusenu od první minuty Patrik Schick, jeho spoluhráč Adam Hložek začne na lavičce Werkself.
18.09. Leverkusen bude řešit stávající situaci
Leverkusen je po sedmi kolech až na patnáctém místě bundesligové tabulky a vedení bude v průběhu reprezentační přestávky jednat. Jistotu nemá ani trenér Gerardo Seoane, který by ale měl pokračovat na lavičce. "Je v našem zájmu, aby pokračoval," sdělil ředitel Simon Rolfes. (kicker.de)
17.09. Lars Bender se stal čestným kapitánem
Velké pocty se dostalo před sobotním kláním s Werderem bývalému hráči Leverkusenu. Lars Bender, který profesionální kariéru ukončil v roce 2021, se stal sedmým čestným kapitánem klubu. Kapitánskou pásku symbolicky převzal krátce před začátkem utkání. (kicker.de)
14.09. Griezmann odehrál 300. zápas za Atlético
Antoine Griezmann si včera na své konto připsal jubilejní 300. start za Atlético Madrid. Španělský klub prohrál v Leverkusenu, francouzský útočník na trávník přišel v 62. minutě. (mundodeportivo.com)
10.09. Schick dal druhou ligovou branku sezony
Patrik Schick si na své konto připsal druhý ligový gól v letošní sezoně, Leverkusen hostuje na půdě Herthy a český útočník deset minut před koncem srovnával na 2:2.
10.09. Hložek po třech týdnech v základní sestavě
Adam Hložek se po třech týdnech vrací do základní sestavy Leverkusenu, který dnes hostuje na půdě Herthy. Od první minuty se na trávníku objeví i Patrik Schick.
08.09. Seoane má nadále důvěru Leverkusenu
Leverkusen pokračuje v nevydařeném začátku sezony, včera v Lize mistrů podlehl Clubu Bruggy (0:1), trenér Gerardo Seaone se přesto o práci být nemusí. Sportovní ředitel Simon Rolfes mu vyslovil důvěru. (transfermarkt.de)