20.09.2012 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

AEL Limassol - Borussia Mönchengladbach 0:0

Borussia Mönchengladbach byla na Kypru lepším týmem, ale heroický výkon domácího gólmana Matíase Degry a zahozená penalta Oscara Wendta odsoudila německý klub k bezbrankové remíze.

Kyperský šampion se před domácími fanoušky skutečně téměř nepředvedl a mohl děkovat svému argentinskému brankáři, že z úvodního klání urval alespoň bod. Mönchengladbach vtrhl do zápasu s chutí a už v prvních pěti minutách dvakrát zahrozil; ani Alexander Ring, ani Mike Hange si však na Degru nepřišli.

Limassol se nicméně otřepal a ještě v první půli si vytvořil několik šancí prostřednictvím Ruie Miguela - hostům pomohl jak brankář Marc-André ter Stegen, tak nepřesná muška kyperského borce. Degra na druhé straně nadále frustroval hostující hráče, když zneškodnil přímý kop Tolgy Cigerciho.

Domácí se ve druhé půli snažili srovnat hru a Lacerda Edmar zkoušel štěstí z dlouhé vzdálenosti, ale ter Stegen se proti jeho střele vyznamenal. Jak ubíhal čas, vkrádala se na kyperské kopačky nervozita a Fabreho tým naopak utahoval šrouby; v 60. minutě se hosté mohli dostat do vedení, když Patrick Herrmann vyzval ke skórování Granita Xhaku, ale mladý záložník ve výborné pozici hlavičkoval pouze do Degrových rukavic. K následujícímu rohu se postavil Wendt a našel Ringa, který však přestřelil.

Oba celky si vytvořily několik dalších šancí, ale ani Luciano Bebe na jedné, ani Hanke s Jantschkem na druhé straně nebyli úspěšní. Gladbach tak v závěru začal tlačit a Igor De Camargo se dostal do velmi dobré pozice, jenže Degra byl na místě s vynikajícím zákrokem.

A když už se zdálo, že se nic nemůže stát a domácí budou spokojeni s bodem, přišla penaltová situace. Osmá minuta nastavení a ruka Goncalvese Paula Sergia ve vápně - rozhodčí neměl důvod váhat. Jenže Wendt v rozhodující chvíli selhal, svoji střelu opřel pouze do tyče, a rozhodl tak o dělbě bodů.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com