16.02.2012 19:00 CET
1 : 3
(1:2)

SS Lazio - Atlético Madrid 1:3

Jednou nohou v osmifinále Evropské ligy je madridské Atlético, které si veze do domácí odvety proti Laziu dvoubrankový náskok. Hosté přitom nezačali dobře a už po devatenácti minutách prohrávali, když se prosadil Miroslav Klose. Jenže do kabin už se šlo za stavu 1:2, Atléti pak přidali ještě jednu branku a slavili tak vítězství 3:1. Dvakrát se trefil Falcao, jednou Adrián.

Velký návrat zažil Diego Simeone, současný kouč Atlética působil coby hráč právě v Laziu čtyři roky a stal se miláčkem římských fanoušků. Dnes však domácí příznivce příliš nepotěšil... Už minutu poté, co český rozhodčí Pavel Královec poprvé foukl do píšťalky, mohl španělský tým vést, když Kokeho prudký centr tečoval Falcao, Marchetti však vytáhl bravurní zákrok a udržel bezbrankový stav. Třináctá minuta přinesla dobře umístěnou hlavičku Mirandy, domácí brankář byl ale znovu na místě.

V devatenácté minutě vypálil z velké dálky Candreva, Courtois dokázal balón vyrazit pouze před sebe, kde už číhal připravený Miroslav Klose a zblízka neměl problém otevřít skóre zápasu. Vyrovnáno však bylo už o šest minut později, to rozjel akci Gabi přihrávkou na Juanfrana, jeho vysoký centr sklepl Falcao pro Adriána a hostující sedmička nezaváhala. A osm minut před přestávkou už Atlético vedlo, tentokrát odvedl skvělou práci na pravé strany Diego, poslal před branku milimetrově přesnou přihrávku, kterou následně bez potíží zužitkoval kanonýr Falcao.

Po návratu ze šaten Lazio podle očekávání zabralo a minimálně prvních patnáct minut druhé půle bylo lepším týmem. Nejprve minul branku Candreva, v padesáté minutě pak vyslal na Courtoise přízemní ránu Hernanes, belgický gólman ale zasáhl velice jistě. Hernanes vyslal během sedmi minut hned čtyři střely, dvakrát ovšem netrefil branku, ve zbylých dvou případech ho vychytal pozorný Courtois.

A v šedesáté třetí minutě udeřili hosté potřetí, po skvělé přihrávce Adriána opět neměl nijak složitou pozici Falcao. Převaha Lazia byla najednou pryč, Rojiblancos tak mohli v poklidu kontrolovat závěr zápasu, který nakonec vyhráli 3:1 a už před odvetou se dá říct, že jsou jednou nohou v dalším kole.

Autor: Michal Hruška