24.02.2011 21:05 CET
2 : 1
(2:1)

Villarreal CF - SSC Neapol 2:1

Velmi atraktivní dvojzápas nabídl střet mezi španělským Villarrealem a italskou Neapolí. První utkání v Itálii skončilo bezbrankovou remízou a o postupu se rozhodovalo na stadionu El Madrigal ve Španělsku. Odvetné utkání skončilo po velikém boji vítězstvím domácí Žluté ponorky v poměru 2:1 a Villarreal si tak zajistil účast v dalším kole.

Hosté vlétli do zápasu jako uragán a v úvodní čtvrthodině předvedli velmi agresivní fotbal, ze kterého dokázali vytěžit maximum. V 17. minutě si skvěle seběhl Ezequiel Lavezzi a naservíroval bezchybný balón na Marka Hamšíka, který neměl problém ho zasunout za Diega Lopéze do poloodkryté branky - 0:1.

Zaskočení domácí se nemohli vymanit z tlaku. O pár minut později se znovu do šance dostal aktivní Ezequiel Lavezzi, ale jeho střelu tentokrát Diego Lopéz dokázal zachytit a ukrýt do náručí. Po této akci ještě dalekonosnou střelou zahrozil Hassan Yebda, ale to bylo bohužel to poslední, co Neapol v prvním dějství předvedla.

Po půlhodině hry převzali jednoznačně otěže hry domácí fotbalisté a začaly se dít věci. Do první šance se po přihrávce Cazorly dostal Borja Valero, ale jeho hlavička těsně minula levou tyč branky Neapole. O pár minut později zahrozil individuální akcí sám Cazorla, ale v plném běhu nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Neapol o vedení přišla v závěru poločasu. Ve 43. minutě unikl po levé straně aktivní Borja Valero a přihrál pod sebe na úplně volného Nilmara, který parádní trefou vyrovnal na 1:1. To však nebylo ze strany domácích vše. O dvě minuty později znovu výborně hrající Valero vyslal do průniku Rossiho a ten z podobné pozice jako Nilmar poslal domácí do vedení 2:1. Villarreal tak v závěru prvního dějství dokázal otočit stav zápasu.

Druhý poločas rozhodně nenabídl tak zajímavou podívanou jako první dějství, ale přesto v něm několik šancí k vidění bylo. Hned na úvod zahrozila hvězda domácích Santiago Cazorla, ale jeho projektil zpoza pokutového území ukryl v náručí gólman De Sanctis. O pár minut později přišel na hřišti na straně Neapole Edinson Cavani a stal se okamžitě nejaktivnějším mužem hostí. V 66. minutě jeho povedená trefa skončila na tyči.

V další šanci se ocitl znovu Brazilec Nilmar, který si pohrál s obráncem Neapole a střelou přes druhého obránce zkoušel obstřelit De Sanctise, ale ten si s jeho technickým pokusem poradil. Neapol měla opravdu smůlu a v 76. minutě znovu vstřelila konstrukci Lopézovi branky. Tentokrát se o to zapříčinil Ezeguiel Lavezzi.

Cavani měl v závěru utkání ještě dvě příležitosti, ale za zmínku stojí pouze ta z 85. minuty, při které se řítil sám na branku Villarrealu, ale v rozhodující chvíli si balón ukopl a nestihl zakončit. Villarreal tak se štěstím uhlídal jednobrankový náskok a po vítězství 2:1 postoupil do dalšího kola.

Autor: Adam Tkadlec