4 : 1
(1:1)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Steaua Bukurešť 4:1

FC Liverpool doma na Anfield Road porazil čtyřmi brankami Steau Bukurešť a do Evropské ligy vstoupil nejlepším možným způsobem. Do sítě Rumunů se postupně trefili Cole, N’Gog, Lucas a opět N’Gog, jedinou branku hostí měl na svědomí Tamas.

O tom, že hrubé chyby se na evropské scéně nekompromisně trestají, se mohl přesvědčit obránce Steauy Abrudan. Ten vyrobil hned v první minutě, přesněji po pětadvaceti sekundách strašlivou hrubku a Joe Cole poslal Liverpool de vedení - 1:0.

Vedení ale Liverpoolu dlouho nevydrželo. Ve 13. minutě předvedli pěknou akci hosté, Stancu vyslal do uličky Cristiana Tanase, jenž si poradil jako zkušený útočník - 1:1.

Manažer Roy Hodgson překvapivě nenasadil do utkání hvězdné duo Gerrard - Torres, ale i bez nic se Reds směrem dopředu dařilo. Ciprian Tatarusanu musel v prvním poločase likvidovat několik nepříjemných momentů, co je však důležité - neinkasoval.

V 56. minutě zahrávali domácí rohový kop, přičemž v pokutovém území došlo k penaltovému zákroku, hlavní sudí ho odpískal a N’Gog se z "desítky" nemýlil - 2:1 pro Livepool. Domácí tak poměrně krátce po změně stran strhli vedení na svojí stranu a už ho nepustili.

Na další branku si pak museli počkat až do 80. minuty. Deset minut před koncem totiž dodal Liverpoolu potřebný klid Lucas Leiva, ten z dálky vypálil nechytatelnou dělovku a brankář Tatarusanu lovil míč po třetí - 3:1 pro Liverpool. Tečku za utkáním udělal znovu N’Gog, v první minutě nastavení doslova překročil rumunskou obranu a dal na 4:1. Liverpool tedy odstartoval skupinu vysokou výhrou a usadil se na prvním místě tabulky.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com, rojadirecta.com