2 : 1
(1:1)
Anfield, Liverpool

Liverpool se po vítězství 2:1 nad Genkem ujal prvenství ve skupině

Na první místo skupiny E se po čtyřech kolech vyškrábal FC Liverpool. Obhájce prvenství porazil i ve druhém utkání belgický Genk, čímž zároveň definitivně zhatil postupové plány soupeře. Reds se v průběhu utkání dostali dvakrát do vedení, na trefu Wijnalduma odpověděl Samatta, ovšem branka Oxlade-Chamberlaina už zůstala bez odpovědi.

Genk chtěl být Liverpoolu důstojnějším soupeřem, než tomu bylo doma v Belgii a nutno říci, že se mu to podařilo. Kloppovi svěřenci sice brzy vedli, ale hosté jim výraznější náskok nepovolili a byli ve hře o body až do úplného konce. K průběžnému prvenství Liverpoolu dopomohla nejen výhra 2:1, ale i remíza z druhého utkání mezi Neapolí a Salzburgem.

Svěřence Jürgena Kloppa čeká o víkendu velký šlágr s Manchesterem City a německý kouč se přeci jenom rozhodl pro menší šetření, jen na lavičce náhradníků tak zůstali například Sadio Mané, Roberto Firmino nebo Andrew Robertson.

Reds na svého soupeře dle očekávání vlétli a už v první minutě musel Genk odvracet hrozící nebezpečí. Belgičanům se nakonec ani nepodařilo dlouho udržet liverpoolské střelce na uzdě a ve 14. minutě se poprvé měnilo skóre. Milner poslal z levé strany do šestnáctky centr, obrana Genku zazmatkovala a Georginio Wijnaldum z malého vápna takovým ťuknutím pod břevno poslal Liverpool do rychlého vedení. Genk však od svého urputného bránění neupustil a v dalších minutách byl obraz hry následující: Liverpool trpělivě dobýval obrannou hráz KRC. Ve 36. minutě se dostal ke střele Salah, ale jeho pokus minul vzdálenější tyč. A o pár minut později přišel pro domácí šok. Mbwana Samatta si naskočil na Heynenův rohový kop a hlavou zařídil do poločasu překvapivou remízu.

Hned po změně stran se Liverpool pustil do nápravy, ve 49. minutě vypálil jedovku Divock Origi a Coucke musel vyrážet. Domácí svojí snahu rychle využili a krátce po Origiho šanci strhli vedení na svojí stranu. Po Salahově přihrávce si na hranici pokutového území srovnal mířidla Alex Oxlade-Chamberlain a na jeho přesnou střelu k tyči Coucke nedosáhl.

Liverpool po další vedoucí brance zasypával Couckeho branku, ale třetí gól ne a ne přidat. Obrana hostí i s velkou dávkou štěstí odolávala a trenér Jürgen Klopp byl určitě nervóznější. Zvláště když si Genk devět minut před koncem vytvořil zajímavou šanci na srovnání. Střelu Bryana Heynena vyrazil brankář Alisson. Do další šance už se Genk nedostal a protože ani Liverpool v závěru nehýřil aktivitou, skončilo utkání vítězstvím domácího celku 2:1.

Autor: Ondřej Linhart