07.03.202423:03

Evropská liga - výsledky (2)

Výsledky prvních osmifinále Evropské ligy: AC Milán - Slavia 4:2 (34. Giroud, 44. Reijnders, 45+1. Loftus-Cheek, 85. Pulisic - 36. Douděra, 65. Schranz), Benfica - Rangers 2:2 (34+2. Di María z penalty, 67. vlastní Goldson - 7. Lawrence, 45+5. Sterling), Freiburg - West Ham 1:0 (81. Gregoritsch), Marseille - Villarreal 4:0 (23. Veretout, 28. vlastní Mosquera, 42. z penalty a 59. Aubameyang).

07.03.202422:54

Slavia bude dohánět dvoubrankové manko

Výsledek utkání Evropské ligy: AC Milán - Slavia 4:2 (34. Giroud, 44. Reijnders, 45+1. Loftus-Cheek, 85. Pulisic - 36. Douděra, 65. Schranz).

07.03.202421:48

Slavia je v kritické situaci

Poločasový výsledek utkání Evropské ligy: AC Milán - Slavia 3:1 (34. Giroud, 44. Reijnders, 45+1. Loftus-Cheek - 36. Douděra).

07.03.202421:32

Priske: Musíme na tom najít pozitiva

Spoustu šancí si dnes vypracovala Sparta, proti Liverpoolu doma selhala v zakončení a prohrála 1:5. "Nevím, jestli je to příliš krutý výsledek, rozhodně je to těžké. Výkon hráčů byl lepší, než ukazuje výsledek. Jsme zklamaní z výsledku a z inkasovaných gólů. Musíme na tom najít pozitiva. Snažili jsme se hrát svým stylem a vytvářet si šance. Vytvořili jsme si víc příležitostí než na vstřelení jednoho gólu. Čelili jsme opravdu silnému soupeři," hodnotil trenér Brian Priske.

ČTK
07.03.202421:17

Klopp: Uhráli jsme dobrý výsledek

Skvělou produktivitou se dnes prezentoval Liverpool, Spartu na jejím trávníku porazil 5:1 a je více než jednou nohou ve čtvrtfinále Evropské ligy: "Výsledek je mnohem lepší než předvedený výkon. Sparta odehrála dobrý zápas, hodně riskovala a nacházela si v naší obraně mezery na protiútoky. Občas jsme zbytečně ztratili míč, ale přizpůsobili jsme se tomu. O poločase jsme si k tomu něco řekli, ale pak jsme hned inkasovali. Nečekali jsme lehký zápas, ale uhráli jsme dobrý výsledek," hodnotil utkání manažer Jürgen Klopp.

ČTK
07.03.202420:42

Evropská liga - výsledky (1)

Výsledky prvních osmifinále Evropské ligy: AS Řím - Brighton 4:0 (13. Dybala, 43. Lukaku, 64. Mancini, 68. Cristante), Karabach - Leverkusen 2:1 (26. Benzia, 45+2. Juninho - 70. Wirtz), Sparta - Liverpool 1:5 (46. vlastní Bradley - 6. Mac Allister z penalty, 25. a 45+3. Núñez, 53. Díaz, 90+4. Szoboszlai).

07.03.202420:38

Sparta utrpěla krutý debakl

Výsledek prvního osmifinále Evropské ligy: Sparta - Liverpool 1:5 (46. vlastní Bradley - 6. Mac Allister z penalty, 25. a 45+3. Núñez, 53. Díaz, 90+4. Szoboszlai).

07.03.202420:36

Schick zařídil vyrovnání

Leverkusen ve druhém poločase utkání s Karabachem dohnal dvoubrankové manko a svůj podíl na tom má i Patrik Schick, český útočník v nastavení srovnal na 2:2.

07.03.202420:29

Liverpool dal pod Kloppem tisíc gólů

Jürgen Klopp vede Liverpool do 476. zápasu a dnes oslavil jedno jubileum. Reds pod německým manažerem nastříleli přes tisíc soutěžních branek, jubilejní dal ve 25. minutě souboje se Spartou Darwin Núñez.

07.03.202419:58

Sestavy: AC Milán - Slavia

Základní sestavy pro dnešní utkání Evropské ligy:

AC Milán: Maignan - Florenzi, Kjaer, Gabbia, Hernández - Adli, Reijnders - Pulisic, Loftus-Cheek, Leao - Giroud.

Slavia: Staněk - Vlček, Holeš, Zima, Diouf - Masopust, Dorley - Douděra, Provod, Zmrzlý - Chytil.

07.03.202419:54

Liverpool přišel o Konatého

Na už tak početnou marodku Liverpoolu přibyl Ibrahima Konaté, obránce se zranil v úvodu druhého poločasu dnešního zápasu proti Spartě.

07.03.202419:33

Sparta zatím dostává lekci z produktivity

Poločasový výsledek prvního osmifinále Evropské ligy: Sparta - Liverpool 0:3 (6. Mac Allister z penalty, 25. a 45+3. Núñez).

07.03.202419:30

Sørensen chyběl vinou zranění

Spartě chybí Filip Panák (lýtko) a toho na marodce doplnil Asger Sørensen. Dánský stoper nedohrál první poločas zápasu s Liverpoolem, v jeho závěru si přivodil svalový problém.

07.03.202418:45

Kovář a Hložek v základní sestavě

Leverkusen hraje první osmifinále Evropské ligy na půdě Karabachu a v jeho základní sestavě figurují hned dva čeští fotbalisté. Mezi tyče si podesáté v sezoně stoupne brankář Matěj Kovář, důvěru dostal i útočník Adam Hložek.

07.03.202418:09

Sparta postrádá Panáka

Sparta za několik desítek minut nastoupí proti Liverpoolu a do duelu nezasáhne Filip Panák. Obránce není v základní sestavě a neusedne ani na lavičku, důvodem je zranění z nedělního derby se Slavií.

07.03.202417:40

Sestavy: Sparta - Liverpool

Základní sestavy pro dnešní první osmifinále Evropské ligy:

Sparta: Vindahl - Vitík, Sørensen, Krejčí - Preciado, Solbakken, Kairinen, Zelený - Birmančević, Kuchta, Haraslín.

Liverpool: Kelleher - Robertson, Gomez, Konaté, Quansah - Elliott, Endo, Mac Allister - Gakpo, Núñez, Díaz.

07.03.202412:57

Slavia uctí zesnulého funkcionáře Vrbu

Fotbalisté Slavie nastoupí k večernímu úvodnímu utkání osmifinále Evropské ligy v Miláně proti AC s černými páskami, jimiž uctí památku zesnulého bývalého předsedy Jiřího Vrby. Dlouholetý klubový funkcionář zemřel na začátku týdne ve věku 93 let. Pražané na sociální síti X informovali, že jim navlečení pásek před zápasem povolila UEFA. Vrba dělal ve Slavii funkcionáře zhruba 20 let. Mimo jiné se v roce 1964 nejvýrazněji podílel na navrácení tradičního názvu klubu, vršovický celek totiž po válce nesl jméno Dynamo. Byl také u zrodu Odboru přátel Slavie a návratu týmu do nejvyšší soutěže.

ČTK
07.03.202412:29

Brightonští fanoušci napadeni v Římě

Brighton se ve čtvrtek utká v Evropské lize s AS Řím, dva jeho fanoušci přitom řešili velké nepříjemnosti při výjezdu do hlavní italské metropole. Dva muži ve věku 28 a 29 let byli totiž v noci ze středy na čtvrtek přepadeni a okradeni a následně hospitalizováni v nemocnici s lehkými poraněními v oblasti stehna. Mělo dojít k útoku nožem, maskovaných pachatelů údajně bylo šest až sedm, jak sdělila tisková mluvčí místní prefektury.

lequipe.fr
07.03.202410:08

Schmidtovo angažmá v Benfice nejisté

Benfica nezvládla poslední dvě vystoupení na domácí scéně, v Portugalském poháru nestačila na Sporting a následně na ligovém poli vysoko padla s Portem. A podle informací portugalského sportovního listu A Bola tak má nůž na krku Roger Schmidt, kouč lisabonského klubu, o jehož budoucnosti může výrazně rozhodnout čtvrteční osmifinálové klání Evropské ligy proti Rangers.

abola.pt
07.03.202409:19

Coquelinův start v Marseille v ohrožení

Villarreal ve čtvrtek večer podstoupí osmifinálový duel Evropské ligy na půdě Marseille a může podle informací francouzského sportovního deníku L'Équipe věřit v to, že k dispozici mu bude Francis Coquelin. Francouzský defenzivní záložník byl na začátku týdne nemocný, do tréninku se zapojil až během středy, a jeho start v utkání na evropské scéně je tak nejistý.