24.10.2013 19:00 CET
3 : 2
(2:2)

PAOK Soluň - Maccabi Haifa 3:2

Skvělý obrat dokonal řecký PAOK proti izraelskému Maccabi Haifa. Hosté na horké řecké půdě začali nebojácně a vedli dokonce o dvě branky. Jenže soluňský celek dokázal do poločasu vyrovnat a Dimitris Salpingidis v 66. minutě rozhodl o vítězství 3:2. Domácí se tak dostali do čela skupiny, Maccabi zůstává poslední.

Byla to velká divočina ze strany mužstva Huuba Stevense. Vstup do utkání se mu vůbec nevydařil, postupně ale přebral otěže zápasu a nakonec uspěl. A to dokonce Miroslav Stoch neproměnil dvě nařízené penalty! Kdyby tak spoluhráči jeho trestuhodnou koncovku nenapravili, neměl by slovenský rodák zřejmě klidné spaní.

Už ve 13. minutě musel PAOK hodně zpytovat svědomí. Velkou hrubku na vápně vyrobil Katsouranis, který zbytečně ztratil míč, následně se do sóla dostal Ndlovu a před brankářem Jacobem Sanzem nezaváhal. O osm minut později byla řecká obrana znovu nedůsledná a plynula z toho druhá branka soupeře.

Golasu v pokutovém území nikdo nehlídal, a tak se izraelský záložník pohotovu střelou mohl prosadit. Jako by tohle inkasování Stevensovy hochy probudilo. Začali do zataženého Maccabi bušit, co to šlo, a tlak přetavili ve snižující gól. Ve 35. minutě hlavou dokázal skórovat Miguel Vítor.

O čtyři minuty později kopali první penaltu, jenže gólman Šaranov pokus Stocha doprostřed branky vytěsnil. Hostující gólman stačil ještě lapit Ninisovu hlavičku, domácí záložník ho ale z následného rohového kopu přece jenom překonal. Jenže to nebylo vše - na sklonku prvního poločasu zase z bílého puntíku ztroskotal na Šaranovovi neúspěšný Stoch.

Maccabi ani ve druhém poločase nepředvedlo výkon, jakým by svému sokovi mohlo zatopit. I nadále byl lepším týmem PAOK, jenž zahrozil nejprve Stochovou dalekonosnou střelou, Ezra na druhé straně z blízkosti minul. Pak už se trefil poslední střelec tohoto zápasu Salpingidis, který z voleje zužitkoval na bližší tyči Linův pas.

Hosté mohli urvat alespoň jeden bod v posledních vteřinách utkání, avšak Jacobo Sanz zlikvidoval hlavičku Cocaliče. V příštím kole si oba týmy svůj vzájemný zápas zopakují, pokud přitom Haifa nevyhraje, s postupem do další fáze se asi může rozloučit. PAOK by naopak měl při případném vítězství jarní část Evropské ligy téměř jistou.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com