07.03.2013 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Steaua udolala sterilní Chelsea díky sporné penaltě

Loňský vítěz Ligy mistrů si zadělal na problémy i u "mladší sestry" milionářské soutěže. Při vstupu do dvojzápasu se Steauou Bukurešť předvedla Chelsea prachbídný výkon a nic jiného než prohru si nezasloužila. Přesto má hořkou příchuť, penalta Rusescua se totiž pravděpodobně neměla vůbec kopat. Možná tak díky drobnému přehmatu sudích tak Rumuni zvítězili 1:0.

Začátek prvního utkání osmifinále Evropské ligy v Bukurešti příliš krásy nenabídl. Lehce aktivnější byla domácí Steaua, ale brána Petra Čecha zůstala neohrožena. Nezlobila ale ani favorizovaná Chelsea, jejíž hráči se poprvé projevili v dobrém slova smyslu až ve čtyřiadvacáté minutě a to navíc nešlo o příliš nebezpečnou záležitost. Na roh Franka Lamparda si naskočil Branislav Ivanović a hlavou z rohu malého vápna minul branku.

A pak, zhruba po půlhodině hry, neuhlídal Bertrand na zadní tyči Rusesca, při jeho bránění si lehce pomohl rukou a rozhodčí nekompromisně ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil právě faulovaný Raul Rusescu, a i když Petr Čech tradičně vystihl směr kopu a na balon si málem sáhl, šla Steaua do vedení 1:0.

Chelsea mohla odpovědět už za pět minut. Torres vyhrál hlavičkový souboj, taktovky se chopila dvojice Yossi Benayoun - Eden Hazard a po jejich krásné kombinace v obrovské šanci střílel Benayoun. Brankář Steauy Tatarusanu ale střelu k tyči konečky prstů vytlačil na roh. Do přestávky vypálil po brejku i Torres, jehož střelu z vápna rovněž vyrazil gólman domácích mimo hrací plochu.

Druhá půle bohužel pokračovala v podobném duchu, jako začala ta první. Hra Chelsea postrádala kvalitu a rozehrávka byla především v předfinální fázi až otravně nepřesná (perlil především Hazard). Deset minut po změně stran naopak zkoušeli štěstí domácí, Tanase ale naštěstí pro Blues branku minul. Stejný hráč pak po hodině hry ve velmi slibné pozici přestřelil.

Poměrně solidním výkonem (na tu celkovou bídu v podání Blues) se dnes prezentoval jindy nepříliš výrazný Fernando Torres. Dvacet minut před koncem vyhrál hlavičku pro Hazarda, jenž v dobré pozici ze vzduchu napálil míč těsně nad. Čerstvá krev do žil Chelsea přitekla po příchodu Marko Marina, ten ostatně osm minut před koncem prokličkoval do velké šance - skvělý Tatarusanu byl nicméně opět úspěšnější než střelci Londýňanů.

Snaha Chelsea za ohlušujícího pískotu příznivců bukurešťského týmu nebyla jinak příliš efektivní. Přímý kop Davida Luize letěl o pár čísel nad břevno a neúspěchem skončila také nepovedená rána Franka Lamparda.

Autor: Marek Ustohal