14.02.2013 19:00 CET
3 : 0
(2:0)

Levante UD - Olympiakos Pireus 3:0

A tenhle tým že nemá formu? Levante dnes zapomnělo na problémy doma v La Lize a slavný řecký Olympiakos, který dohrával v deseti, rozstřílelo před vlastními fanoušky 3:0.

Malý valencijský klub prohrál ve Španělsku pětkrát z posledních šesti pokusů a vypadl i z poháru; dnes si však góly Pedra Riose, Josého Barkera a Obafemiho Martinse zajistil alespoň chvilkový návrat zpět na výsluní. Svěřenci Juana Ignácia Martíneze tak mají výborně nakročeno mezi poslední šestnáctku. A to ještě Martins v první půli zahodil penaltu..

Nakonec to však nevadilo, protože bez Djamela Abdouna, který byl vyloučen právě za penaltový zákrok, Olympiakos vzadu padl ještě dvakrát. První gól inkasoval Míchelův tým, mimochodem suverénně kralující řecké lize, už po devíti minutách - Rios si naběhl na Barkerův pas a propálil Balázse Megyériho. Po půlhodině hry pak přišel klíčový okamžik - Pedro López faulován ve vápně, Abdoun poslán předčasně pod sprchy.

Další penaltu ve 40. minutě však už domácí proměnili - a opět se kopala po faulu na šikovného Lópeze. Tentokrát byl viníkem reprezentační bek José Holebas, a exekutorskou úlohu na druhé straně převzal Barkero. A pouhých deset minut po startu druhé půle už bylo prakticky rozhodnuto; další centr skvělého Barkera proměnil Martins, který se tak dokonale revanšoval za zahozenou desítku.

Olympiakos se v poslední půlhodině zápasu logicky vrhnul dopředu ve snaze vstřelit alespoň kontaktní gól, který by díky postupové matematice mohl mít cenu zlata; Míchelovy svěřence však hned dvakrát zradila branková konstrukce, když nejprve Manolas trefil hlavou břevno, a následně Djebbour pálil pouze do tyče. Fejsu a Maniatise zase vychytal domácí gólman Navas. Na výsledku se tak už nic nezměnilo.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com