Olympiakos Pireus Řecko - Olympiakos Pireus - Zprávy

Další články

Hvězdami nabité Fenerbahçe zkusí otočit vývoj proti řeckému Olympiakosu

Fenerbahçe je aktuálně považováno za jednoho z největších adeptů na celkový triumf v Konferenční lize, jenže po úvodní porážce v Pireu s houževnatým Olympiakosem (2:3) může skončit už ve čtvrtfinálové fáze. Nyní bude plnit úlohu favorita v Istanbulu před vlastními fanoušky a pokusí se stáhnout jednobrankové manko, nicméně vzhledem k aktuální situaci ho nic jednoduchého v žádném případě nečeká.

Mendilibar má důvěru, Olympiakos mu prodloužil kontrakt o jeden rok

José Luis Mendilibar před dvěma měsíci usedl na lavičku Olympiakosu Pireus a hodně rychle si získal vratkou důvěru vedení. Zkušený španělský kouč v zimě podepisoval smlouvu jen do konce sezony, která nyní byla prodloužena o další rok.

Protesty rozladěné Fenerbahce vstalo z mrtvých, Řekové neudrželi královský náskok

Fotbalisté Olympiakosu porazili v prvním čtvrtfinále Konferenční ligy Fenerbahce 3:2. K postupu mezi čtyři nejlepší celky soutěže přiblížil domácí zejména Konstantinos Fortounis, jenž trestal nepřesnosti v defenzivě tureckého klubu. Zkušený záložník nejprve v osmé minutě skóroval a krátce po půlhodině hry asistoval u trefy Stevana Jovetiče. Rozdílovým zásahem se ovšem stala až branka Chiquinha z 57. minuty, jelikož istanbulský tým dvěma góly vybojoval hratelnou pozici do odvety.

Favorizované Fenerbahçe hodlá v Řecku vykročit za postupem do semifinále

Tento čtvrtfinálový dvojzápas mezi řeckým Olympiakosem a tureckým Fenerbahçe slibuje nesmírně dramatickou podívanou, a i když je klub z Istanbulu považován za adepta na postup, tak především na horké řecké půdě ho v žádném případě nemusí čekat nic jednoduchého. Domácí celek v tomto ročníku již několikrát prokázal, že se nevzdává za jakéhokoli stavu a hvězdami prošpikovaného soupeře se určitě pokusí něčím zaskočit.

Ofenziva Olympiakosu se v odvetě vybičovala k božskému výkonu, Řeky poslal dál Jovetič

Olympiakos porazil Tel Aviv v odvetném zápase osmifinále Konferenční ligy divokým výsledkem 6:1 po prodloužení, čímž smazal třígólovou ztrátu z prvního klání a vystřílel si postup. Lví podíl na úspěchu řeckého celku měla dvojice útočníků Daniel Podence a Ayoub El Kaabi, kteří se gólem či asistencí podíleli na všech čtyřech brankách červenobílých v základní hrací době. Dramatické dvojutkání následně vygradovalo v prodloužení, v němž byli úspěšnější hosté zásluhou postupové trefy zkušeného Černohorce Stevana Jovetiče.

Maccabi Tel-Aviv chce v srbském azylu potvrdit postup přes Olympiakos

Maccabi Tel-Aviv sahá po historickém úspěchu. Izraelský klub se může vůbec poprvé ve své historii dostat do čtvrtfinále evropské soutěže. A po prvním utkání proti řeckému Olympiakosu je blízko tomu, aby tohoto významného úspěchu dosáhl.

Ikona izraelského fotbalu dotáhla Tel Aviv k překvapivému triumfu nad Olympiakosem

Fotbalisté Maccabi Tel Aviv porazili v prvním duelu osmifinále Evropské konferenční ligy Olympiakos 4:1. Izraelský celek rozhodl o svém triumfu už v první půli, v níž se dvakrát prosadil 36letý útočník Eran Zahavi. Pro 73násobného reprezentanta Izraele šlo navíc již o šestý a sedmý zásah v soutěži, čímž se osamostatnil na čele tabulky kanonýrů.

Maccabi touží po prvním evropském čtvrtfinále

Vůbec poprvé se dostalo telavivské Maccabi mezi závěrečnou šestnáctku v evropské soutěži, tento úspěch přitom mohou rovnou přetavit ve čtvrtfinále. Na tuto metu však cílí i Olympiakos, jenž se takto daleko v Evropě nedostal pětadvacet let.

Olympiakos se v Budapešti mohl znovu spolehnout na marockého kanonýra

Olympiakos zvítězil i v odvetném utkání prvního kola vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy proti Ferencvárosi 1:0. Hráči týmu z přístavního města navázali na výsledek prvního utkání již v první půli, v jejímž samotném závěru vstřelil vítěznou branku z penaltového puntíku Ayoub El Kaabi, jenž se prosadil v posledních čtyřech zápasech hned pětkrát. V součtu obou vzájemných střetnutí to byly právě góly marockého útočníka, které rozhodly o postupu Řeků do osmifinále.

Ferencváros musí smazat manko. Proti Olympiakosu bude tentokrát usilovat i o regulérní gól

Až ve 13. zápase našel Ferencváros v probíhající sezoně Evropské konferenční ligy přemožitele. Porážka na půdě řeckého Olympiakosu nicméně ještě jeho působení v soutěži nutně neukončuje. Vyjde budapešťskému celku odveta?

Mendilibar křest ohněm zvládl a sázkou na zkušenosti potěšil navrátilce v hledišti

První zápas úvodního kola play off mezi Olympiakosem a Ferencvárosem nabídl těsnou výhru domácího celku po výsledku 1:0. Značná část utkání proběhla téměř bez šancí na obou stranách a vše směřovalo k bezbrankovému výsledku. Zkušený Ayoub El Kaabi se ale chopil otěží a v 83. minutě vstřelil jediný gól duelu. Druhá změna trenéra v tříměsíčním sledu se tak domácím začala vyplácet a štěstí přinesl i návrat diváků na Georgios Karaiskakis Stadium po předešlých nepokojích v Řecku.

Olympiakos čeká v předkole playoff KL maďarský Ferencváros

Řecko-maďarská konfrontace se uskuteční v Evropské konferenční lize a Olympiakos Pireus se pokusí odstavit z cesty nevyzpytatelný Ferencváros. Klub z athénského přístavu neuspěl v Evropské lize a účast až ve třetí pohárové soutěži je pro něj spíše zklamáním.

Olympiakos má nového trenéra, štěstí zkusí Mendilibar

Olympiakos Pireus pokračuje ve střídání trenérů a dalším odvážlivcem se stal José Luis Mendilibar. 62letý kormidelník se do práce vrací čtyři měsíce od propuštění ze Sevilly.

Olympiakos nadále hledá tvář, u týmu končí další trenér

V Olympiakosu Pireus během roku a půl končí již šestý trenér. O práci rychle přišel Carlos Carvalhal, tisk o odvolání portugalského kouče živě spekuloval a vedení nyní potvrdilo informace médií.