20.09.2012 19:00 CET
0 : 3
(0:2)

Hapoel Tel-Aviv - Atlético Madrid 0:3

Ačkoliv plzeňská Viktoria doma přehrála hosty z Coimbry, tak po prvních zápasech základní skupinu B nevede. Do čela se díky lepšímu skóre propracovalo favorizované Atlético Madrid, které si přiváží zasloužené třígólové vítězství ze hřiště Hapoelu Tel-Aviv.

Obhájci prvenství, kteří se na izraelské půdě představili bez Radamela Falcaa, nejlepšího střelce uplynulých dvou ročníků, či dalších členů základní sestavy, začali velmi aktivně a mohli žehrat jen na nuznou koncovku v podání Garcíi, Adriána Lópeze a Diega Costy, jinak by vedli už od prvních minut zápasu.

Místo toho muselo Atlético trnout, když na druhé straně prošel jako nůž máslem obranou Ben Haim a následně zblízka neproměnil tutovku Tamuz. Do očekávaných kolejí dostal favorit tento duel až v sedmatřicáté minutě, kdy se z hranice pokutového území nechytatelnou ranou prosadil Cristan Rodríguez - 0:1. O tři minuty později se pak před Apoulu Edela dostal Diego Costa, domácího brankáře v klidu obešel a zakončil do prázdné branky - 0:2.

Obě gólové akce před přestávkou začaly u Raúla Garcíi, který svojí nadvládu nad hřištěm na Bloomfield Stadium definitivně potvrdil v třiašedesáté minutě. Nejprve si střelou z uctivější vzdálenosti vyžádal Edelovu pozornost, aby pak po rohovém kopu Emreho neomylně zakončil pravou nohou - 0:3. Nic víc, co by stálo za zmínku, se toho v Tel-Avivu již nestalo a Atlético tak přidalo na svojí vítěznou šňůru v Evropské lize již úctyhodný třináctý korálek.

Autor: Petr Vaněček / uefa.com, čtk