04.10.2012 19:00 CET
2 : 1
(1:1)

Hannover i v deseti vybojoval tři body proti Levante

Ani brzké vyloučení Karima Hagguie domácí neposlalo ke dnu, ještě do přestávky srovnal krok, také z penalty, Huszti a po obrátce pak definitivně přetočil kormidlo Ya Konan. H96 se tak dostává o bod před svého soupeře do čela.

Nepodařené utkání v Imtech Areně si "odnesl" pouze Manuel Schmiedebach, jehož místo zaujal vyléčený Artur Sobiech - tato volba již před samotným začátkem naznačovala, jakým směrem bychom se asi mohli ubírat... Hotové zemětřesení však bylo k vidění na druhé straně, Juan Jiménez od posledního ligového utkání v Pamploně (4:0) vyměnil hned sedm (!) hráčů.

96ky podle očekávání hned od první chvíle ovládaly hru, avšak jejich taktické záměry vzaly brzy za své, konkrétně po deseti minutách. Z ničeho nic se v pokutovém území ocitl Gekas, jenž po kontaktu s Hagguiem svůj pád zdatně přifilmoval a sudí Liany reagoval jasně - pokutový kop a navrch vyloučení pro tuniského reprezentanta! Zieler sice vystihl směr Michelovy rány, zastavit ji však už nedokázal - 0:1.

Domácí tak čekalo předlouhých osmdesát minut v početní m oslabení. Ani tato skutečnost ale dolnosaský celek nedonutila zatáhnout ruční brzdu a po chvíli přišla odměna, dokonce ze stejného soudku. Iborra zastavil Husztiho centr ve vápně pouze za cenu ruky a maďarský křídelník tak mohl vzápětí zkušeně srovnat na 1:1. Také ve zbytku prvních pětačtyřiceti minut pokračovala převaha německého týmu, ovšem ani na jedné straně už jsme se k ničemu podstatnému nedostali.

Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu. Cherundolo našel ve 49. minutě hlavu Sobiecha, ten však neuspěl, přičemž následující dvě Stindlovy rány byly shodně zablokovány. Do třetice se ovšem balónu uchopil Ya Konan a z bezprostřední blízkosti zavěsil k levé tyči - 2:1. Zbytek druhého dějství už valencijské mužstvo ovládalo...

...a během deseti minut mohli opětovně srovnat krok hned dvakrát Gekas a po něm také Rodas, ani jeden z nich však úspěch neslavil. Severoněmecký tým se však držel velice statečně, dokonce zvládl vyrovnat hru, ovšem definitivní tečku mohl v nastaveném čase udělat Pedro Rios, avšak Zieler již po několikáté podržel!

Autor: Jiří Vojík / kicker.de