20.09.2012 21:05 CET
1 : 1
(1:1)

Athletic Bilbao - Ironi Kiryat Shmona 1:1

Skvělý výsledek uhrál na úvod izraelský mistr Kirjat Šmona proti loňskému finalistovi Evropské ligy z Bilbaa. Athletic byl na svém hřišti o něco lepším týmem, nicméně Markelovi Susaetaovi se podařilo pouze odpovědět na brzký gól Adriana Rocheta. Hosté pak ve druhém dějství remízu již upachtili.

Pro vicemistra je konečná remíza určitě zklamáním, pro Kirjat naopak skvělým výsledkem, který mu dává dobrý příslib do dalších kol. Dá se očekávat, že skupina I bude hodně vyrovnaná. Sparta, která Bilbao přivítá v následujícím zápase, totiž s favorizovaným Lyonem také držela krok a prohrála těsně 1:2. Pražský tým je v tabulce aktuálně poslední.

Bilbao si vytvořilo první větší šanci zápasu v 7. minutě, když de Marcos hezky vypálil, mezi třemi tyčemi byl ale pozorný gólman Amos. Ve 13. minutě se již skóre utkání měnilo a překvapivě v neprospěch domácího celku. Rochet se dostal k odraženému míči a poslal ho směrem na bránu. A v ní zaváhal gólman Iraizoz.

Střela nebyla nijak prudká ani dobře mířená, přesto se prohnala kolem tyče a do sítě. Dlouho se Kirjat dobře bránil, další možnost si jinak vytvořil až ve 34. minutě znovu de Marcos, nicméně mířil pouze vedle. O šest minut později se Athleticu podařilo vyrovnat. Centr z levé strany od Xabiera Castilla doputoval k překvapení všech až k Susaetaovi, jenž z blízkosti v pohodě zacílil.

Domácí mužstvo ve druhém dějství určovalo taktovku hry, přesto se gólu nedočkalo. Llorente jen co po obrátce vystřídal, dostal prostor ke střelbě, Amos ale jeho pokus skvěle vychytal. V 57. minutě se izraelský gólman musel činit ještě jednou a to znovu proti Llorentemu, předtím zamezil i ve vstřelení druhé branky Susaetaovi.

Čím více se blížil konec utkání, tím více Bielsovi svěřenci soupeře tlačili. Ibai Gómez ale na skvělého Amose také nevyzrál, v 78. minutě to zkoušel zase aktivní de Marcos, tentokráte ovšem s jeho střelou neměl hostující gólman tolik problémů. V 87. minutě přitom mohl strhnout vítězství na stranu Šmony Lencse, jenže proti Iraizozovi neuspěl.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com