Athletic Bilbao (Španělsko)

Atleti padli v Bilbau a titul se jim vzdaluje

Atlético Madrid utrpělo během jednoho týdne už druhou fatální porážku, která ho dost možná může stát šance na titul. V Bilbau hráli Los Colchoneros dlouho vyrovnanou partii, dokonce v ní měli mírně navrch, jenomže čtvrthodinu ped koncem zasadil Atletům těžký úder Iňaki Williams a v závěru stvrdil výhru domácích druhým gólem Kodro. Baskové se díky výhře 2:0 zase o něco více přiblížili pohárové Evropě.
17.03. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Atlético chce v Bilbau zapomenout na pohárový neúspěch

Atlético chce co nejrychleji zapomenout na hořké vyřazení z Ligy mistrů a ideální šanci k tomu má v sobotu v podvečer. To se totiž vypraví do centra Baskicka, aby sehrálo souboj s Bilbaem. Domácí Lvi se už dokázali vyškrábat z pásma sestupu a patří jim místo ve středu tabulky.
15.03. | Previews | 1 komentář

Bilbao deset minut před koncem zachránilo remízu 1:1

Předehrávka dalšího kola španělské nejvyšší soutěže žádného vítěze nepoznala. Athletic Bilbao sice s Espanyolem rychle prohrával, ale domácí dokázali deset minut před koncem vyrovnat.
09.03. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Bilbao hostí svého nejbližšího souseda z Barcelony

V páteční předehrávce 27. kola nejvyšší španělské ligy se proti sobě postaví Athletic Bilbao a Espanyol. Celek z Barcelony nemívá potíže odvézt si z Baskicka tři body a v poslední době se mu poměrně daří.
07.03. | Previews | žádný komentář

Valencia drží po výhře nad Bilbaem naději na Ligu mistrů

Valencia zvládla velmi důležité domácí utkání s Bilbaem a po výhře 2:0 může stále pomýšlet na Ligu mistrů pro příští sezonu. Los Che to s Bilbaem neměli jednoduché, Baskové především v prvním poločase vyvinuli velký tlak, jenomže střelecky se za devadesát minut prosadit nedokázali. Výhru Netopýrům vystřelili Rodrigo a Kevin Gameiro.
04.03. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Mestalla bude hostit souboj domácí Valencie CF a Bilbaa

Nedělní večer nabídne dramatickou a vyrovnanou bitvu mezi domácími Los Che a hosty z Bilbaa. Oba celky mají shodně bodů v tabulce a oba patří mezi letošní remízové rekordmany. Zatímco Valencia v dosavadních 25 kolech remizovala hned patnáctkrát, Bilbao je v těsném závěsu s 12 ligovými remízami.
02.03. | Previews | 1 komentář

Athletic rychlou brankou skolil Eibar

Athletic Bilbao se mílovými kroky přibližuje evropským pohárům. Baskové znovu vyhráli a stačila jim na to branka z první minuty utkání. Tu zařídil po Berchicheho přihrávce zkušený Raúl García. Eibar našel přemožitele po zhruba měsíci a půl.
24.02. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Eibar v Bilbau ještě nevyhrál, teď má další šanci

Athletic Bilbao znovu v minulém kole vyhrál a může vesele šplhat tabulkou. Při tom mu přijde vhod právě sobotní utkání 25. kola LaLigy, protože tým bezprostředně před ním je právě Eibar. A tomu se v Bilbau nikdy moc nedařilo.
22.02. | Previews | žádný komentář

Bilbao v dohrávce udolalo Huescu

Athletic Bilbao zvládl dohrávku na půdě Huescy a po výhře 1:0 se posunul na jedenácté místo, sedm bodů od sestupových pozic. Huesca zůstává poslední, byť ligový zápas prohrála po měsíci. Jedinou trefu obstaral z pokutového kopu zkušený Raúl García.
18.02. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Tuhý boj o setrvání v LaLize bude k vidění mezi Huescou a Athleticem

Pondělní dohrávka 24. kola LaLigy nabídne napínavý duel mezi domácí Huescou a Athleticem. Oba soupeři jsou stále v ohrožení sestupu. Zatímco Huesca je přes zlepšenou formu stále na dně tabulky, Athletic má na sestupové pozice k dobru čtyři body.
17.02. | Previews | 1 komentář
27.02. Llorente by se nebránil návratu do Bilbaa
Španělský útočník Fernando Llorente přiznal, že by se nebránil představě ukončení kariéry v dresu Atheticu Bilbao. Čtyřiatřicetiletý Llorente v něm odstartoval svou úspěšnou dráhu, která momentálně pokračuje na britských ostrovech v Tottenhamu. (marca.com)
13.02. Espanyol jedná o příchodu Remira
Alex Remiro je na odchodu z Bilbaa. Brankář má s tamním Athleticem smlouvu jen do konce sezony, prodloužení spolupráce není příliš pravděpodobné a sám gólman už úspěšně jedná o angažmá v Espanyolu. (marca.com)
07.02. Williams hráčem měsíce ledna
Nejlepším hráčem LaLigy za měsíc leden byl vyhlášený Iñaki Williams. Španělský útočník ve sledovaném období zaznamenal tři góly a svému týmu pomohl k zisku deseti bodů za tři výhry a remízu. (lequipe.fr)
06.02. Aduriz vynechá celý únor
Aritz Aduriz si v lednu poranil koleno a bude si muset počkat na návrat do sestavy Athleticu. Zkušený útočník sice už začal s lehkým tréninkem, na trávníku se ovšem podle nejpozitivnějších prognóz objeví nejdříve v březnu. (marca.com)
31.01. Athletic přivedl útočníka Kodra
Kenan Kodro přestupuje z FC Kodaň do Athleticu. Útočník v Bilbau podepsal smlouvu do června 2022, její součástí je výstupní klauzule nastavená na osmdesát milionů eur. (marca.com)
22.01. Aduriz začal s lehkým tréninkem
Aritz Aduriz se zúčastnil včerejšího tréninku Athleticu, připravoval se ovšem pouze individuálně. Zkušený útočník si před týdnem a půl poranil koleno a chybět má do poloviny února, baskický klub nyní bude jeho stav monitorovat a podle dalšího vývoje určí, kdy se fotbalista znovu připojí ke svým spoluhráčům. (marca.com)
19.01. Aduriz bude chybět do poloviny února
Aritz Aduriz si bude muset počkat na svůj návrat do sestavy Athleticu. Zkušený útočník si minulý týden poranil koleno a podle posledních zpráv bude znovu fit nejdříve za tři týdny. (marca.com)
11.01. Bilbao přišlo o zraněného Adurize
Aritz Aduriz si zřejmě na nějakou chvíli odpočine od fotbalu. Zkušený útočník Athleticu Bilbao si ze včerejšího pohárového duelu se Sevillou (1:3) odnesl zraněné koleno. (lequipe.fr)
10.01. Ibai Gómez se vrací do Athleticu
Ibai Gómez bude znovu hrát za Athletic. 29letý záložník se do Bilbaa vrací z Deportiva Alavés, baskický klub aktivoval výstupní klauzuli ve výši 3,5 milionu eur. (football-espana.net)
09.01. Raúl García na marodce Athleticu
Baskickému Athleticu bude minimálně v prvním utkání poháru proti Seville chybět Raúl García, zkušený záložník měl v uplynulých dnech volno, důvodem je svalové zranění. (marca.com)