Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Další články

Athletic může na čtvrté místo, potřebuje porazit Alavés

Deset kol zbývá do konce LaLigy a Athletic stále bojuje o účast v Lize mistrů. V sobotním zápase přivítá na San Mamés Deportivo Alavés a pokud zvítězí, posune se na klíčovou čtvrtou příčku před Atlético.

Smolař Coco se pod palmami nenašel, Athletic zareagoval na zaváhání Atlétika výhrou

Athletic zvítězil ve 28. kole LaLigy na hřišti Las Palmas 2:0 a přiblížil se čtvrtému Atlétiku Madrid na dva body. Rozhodující trefu obstaral po půlhodině hry Gorka Guruzeta, a potvrdil tak pozici nejlepšího střelce týmu. Po změně stran zažil smolné dvě minuty domácí obránce Saúl Coco, když se nejprve žlutou kartou vyřadil ze hry na další zápas a hned poté nešťastně skóroval do vlastní sítě. Les Leones zvítězili na hřišti klubu z Kanárských ostrovů vůbec poprvé v tomto století, týmy se zde ovšem střetly pouze šestkrát.

Las Palmas vyzve Athletic Club

Las Palmas se jakožto nováček ve své první sezóně mezi elitou drží skvěle. Zatím okupuje výborné deváté místo a už nyní, jedenáct kol před koncem, má záchranu takřka jistou. Příliš vzdálen není ale ani od míst zajišťujících účast v evropských pohárech, na v současnosti šestý Real Sociedad ztrácí šest bodů, na sedmý Betis pak ještě o bod méně. Nyní se však utká s těžkým soupeřem, tedy Athletic Clubem.

Athletic po sezoně posílí Djaló, třetí nejdražší nákup v historii klubu

Álvaro Djaló hraje svou nejlepší sezonu dosavadní kariéry a už nyní má v kapse odměnu v podobě přestupu do španělské ligy. 24letý křídelník se za čtyři měsíce přesune z Bragy do Baskicka, jeho transfer potvrdil Athletic Club.

Barcelona odjela ze hřiště dominantního Bilbaa s bodem a rozšířenou marodkou

Utkání 27. kola LaLigy mezi domácím Bilbaem a Barcelonou skončilo remízou 0:0. Diváky zvedl ze sedaček pouze Joao Cancelo, jenž se po půlhodině hry neúspěšně pokoušel přelobovat brankáře z velké dálky. Starosti katalánskému kouči Xavimu přidělala před důležitou odvetou v Lize mistrů s Neapolí především zranění Frenkieho de Jonga a Pedriho, kteří museli střídat již během prvního poločasu. I bez nich ale dokázala Barca jako první tým od konce října bodovat na půdě Basků.

V souboji třetího s pátým zavítá do Bilbaa Barcelona

Čerstvý pohárový finalista Athletic Club se v nedělním večerním šlágru sedmadvacátého kola španělské LaLigy utká s mistrem z Barcelony. Mezi oběma soupeři je v tuto chvíli osm bodů, "Los Leones” jsou v lize pátí a bojují o účast v Lize mistrů, Barcelona je o dvě příčky výše a snaží se opět dotáhnout na katalánského rivala Gironu, která v minulém kole po delší době zvítězila.

Athletic předvedl v „atletickém“ měření sil finálový spurt, tempo diktovali Williamsové

Athletic zvítězil v semifinále Copa del Rey nad Atlétikem Madrid 3:0 a v součtu s výhrou z úvodního duelu suverénně postoupil. Jistotu dodala domácím zejména perfektní spolupráce bratří Williamsů. Ve 13. minutě se nejprve po centru mladšího Nica krásným volejem prosadil zkušenější Iňaki a v závěru prvního dějství si hvězdní sourozenci při další pohledné akci role vyměnili. Zatímco Baskové si zahrají pohárové finále již potřetí za posledních pět let, Los Indios se v něm od celkového triumfu v sezoně 2012/2013 neobjevili.

Atlético potřebuje dorovnat deficit, Athletic je ale doma enormně silný

V odvetném utkání Copa del Rey se o finále poperou znovu Athletic s Atléticem. A především hosté budou mít co napravovat. Zatímco z Athleticu se postupem času stal odborník na konec těsně pod vrcholem, Atlético potřebuje k postupu vylepšit svou bídnou venkovní formu.

Oslavy 400. ligového zápasu defenzivní stálice Athleticu překazily prohřešky spoluhráčů

Hráči Betisu zvítězili v chaotickém duelu 26. kola LaLigy na vlastní půdě s Athleticem 3:1. O osudu hostů rozhodl ve 38. minutě smolným vlastním gólem obránce Yuri Berchiche. Zkušený Španěl tak znepříjemnil parťákovi z druhého konce defenzivní řady Óscaru de Marcosovi jeho jubilejní 400. start ve španělské nejvyšší soutěži. Athletic se navíc musel od 40. minuty obejít bez Nica Williamse, jenž rozhodčímu zatleskal za obdrženou žlutou kartu, a uviděl tak ihned druhou.

Bilbao zavítá v neděli do Sevilly, kde se utká s Betisem

Nedělní program španělské LaLigy nabídne ve čtvrt na pět souboj dvou týmů, které se nijak netají svými pohárovými ambicemi. Jedná se o Real Betis Balompié a Athletic Club de Bilbao. V tabulce je dělí sice pouze dvě příčky, ale v této fázi sezóny již také poměrně propastných deset bodů. Hosté z Baskicka budou plnit roli mírného favorita, a to i proto, že bílo-zelení se aktuálně nenacházejí v nejlepší fazóně a v týdnu museli zkousnout definitivní vyřazení z evropských pohárů.

Dvougólový Berenguer se přičinil o další trhlinu do titulových ambicí Girony

Athletic porazil v pondělní dohrávce 25. kola LaLigy doma Gironu 3:2 a prodloužil šňůru neporazitelnosti napříč soutěžemi už na šest utkání. Hrdinou Basků se stal Álex Berenguer, který v utkání vsítil první dvě branky Los Leones. K dvougólovému střelci se přidal s devátým ligovým zásahem Iňaki Williams, jenž tak duel rozhodl a přispěl k prodloužení série Gironistes bez vítězství na čtyři zápasy. To se promítlo i do titulového souboje, v němž Real Madrid nabral šestibodový náskok.

V souboji pátého s druhým přivítá Athletic Club Gironu

Dvacáté páté kolo španělské nejvyšší soutěže uzavře v pondělí na San Mamés velmi atraktivní duel domácího Bilbaa s Gironou. Zatímco Baskové jsou na pátém místě s pohodlným náskokem osmi bodů na šestý Betis, a musí se proto dívat spíš do vyšších pater, kde se aktuálně s náskokem pěti bodů nachází Atlético, "Blaquivermells” se po prohraném utkání o první místo s Realem Madrid chtějí vrátit na vítěznou vlnu a přiblížit se prvnímu příčce.

Raúl García oslavil jubileum, v příští sezoně může atakovat rekord LaLigy

Statistikové ve Španělsku před rokem sčítali ligové starty Joaquína a v podobné situaci jako legenda Betisu je aktuálně Raúl García. Útočník hraje za Athletic a počet zápasů v nejvyšší soutěži včera zaokrouhlil na 600.

Čekatel na výhru v LaLize udržel na uzdě palebnou sílu Bilbaa

Almería ve 24. kole LaLigy remizovala 0:0 s Athleticem Bilbao a nadále se výhry v aktuálním ročníku soutěže nedočkala. Souboj týmů z opačných pater tabulky nabídl překvapivě vyrovnanou partii. Komplikace pro domácí přišly až na začátku druhého poločasu po vyloučení Largieho Ramazaniho. Očekávané využití přesilovky ze strany Basků se však nekonalo a Almería alespoň ubránila bezbrankový výsledek.