Další články

Athletic se rozloučí s kapitánem. Muniain poprvé v kariéře změní působiště

Iker Muniain, kapitán Athletic Clubu, po sezoně poprvé v kariéře změní působiště. Jednatřicetiletý dvojnásobný španělský reprezentant a odchovanec baskického klubu strávil v A mužstvu 15 sezon.

Athletic si zkomplikoval cestu za miliony, o body se podělil s předposlední Granadou

Hráči Athleticu remizovali ve 32. kole LaLigy na vlastním stadionu s Granadou 1:1. Baskové vstoupili do utkání tím nejhorším možným způsobem, už v šesté minutě totiž inkasovali po smolném vlastním gólu Iňakiho Williamse. Po obdržené brance však převzali otěže a ve 24. minutě se jim podařilo srovnat díky razantnímu voleji Gorky Guruzety, nejlepšího střelce Rojiblancos. I přes výrazný tlak po zbytek zápasu domácí další zásah přidat nedokázali, což znamenalo ztrátu důležitých bodů v boji o Ligu mistrů.

Granada věří v zázrak proti vítězi Copa del Rey

V pátek vytáhne do boje Athletic, na jehož půdu zavítá Granada. Ta sice v minulém kole přerušila opravdu dlouhou sérii nepovedených výsledků, ale o tom, kdo bude na stadionu San Mamés jasným favoritem, nemůže být sporu.

Athletic se rozloučí s legendou. Raúl García po sezoně ukončí kariéru

Raúl García má před sebou poslední týdny aktivní kariéry. Sedmatřicetiletý útočník Athletic Clubu se rozhodl po sezoně pověsit kopačky na hřebík. Dvojnásobný španělský reprezentant se rozloučí jako hráč s třetím nejvyšším počtem startů ve španělské nejvyšší soutěži.

Villarreal díky úspěšnému penaltovému reparátu bodoval v Bilbau

Utkání 31. kola LaLigy mezi domácím Bilbaem a Villarrealem skončilo 1:1. Hosty musela mrzet zahozená penalta z 11. minuty, kdy tvrdá rána Gerarda Morena pouze rozezněla levou tyč. Nezdarem začal pro Žlutou ponorku i druhý poločas, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Santi Comesaňa. Athletic zužitkoval dlouhou přesilovku pouze jednou, a to v 67. minutě zásluhou nedávného hrdiny z finále španělského poháru Oihana Sanceta. Manko Basků na čtvrtou příčku zaručující účast v Lize mistrů však nakonec přece jen narostlo na čtyři body, když v nastavení srovnal z pokutového kopu Dani Parejo.

Athletic bude po bouřlivých oslavách hostit Villarreal

Athletic Club se pomalu vzpamatovává z euforie po zisku druhé nejprestižnější trofeje, kterou lze ve španělském fotbalovém prostředí získat. Po obrovské bitvě dokázal ve finále Copa del Rey přemoci Mallorcu a získat tak pohár po čtyřiadvacáté v klubové historii, což mu může závidět třeba i věhlasný Real. Nyní se musí Baskický celek koncentrovat zpět na ligu, kde narazí na Villarreal.

Symbolická bárka opět vyplula. Bilbao oslavilo vítězství v Copa del Rey

Největší baskické město Bilbao se ve čtvrtek zahalilo do červenobílé. Aby taky ne, místní Athletic Club vybojoval po čtyřiceti letech další trofej, když ve finále letošního ročníku Copa del Rey porazil Mallorku. Kromě bujarých oslav na souši také vyplula - jak velí tradice - na 13 kilometrů dlouhou trasu po řece Nervión symbolická bárka La Gabarra.

Syn Bilbaa: Loajalita Iňakiho Williamse pomohla Athleticu vrátit trofej a slávu

Více než 100 tisíc fanoušků Athleticu se v sobotu 6. dubna vydalo na dlouhou cestu do Sevilly na finále Copa del Rey. Od posledního vítězství v poháru v roce 1984 prohráli Los Leones šest finále. Nyní věřili, že prokletí konečně skončí. Dočkali se. A jedním hlavních hrdinů vítězného tažení hrdého baskického klubu byl i Iňaki Williams (29). Fotbalista, který se stal ztělesněním jednoho velkého snu.

Valverde po triumfu Athleticu neskrýval dojetí: Tomuto titulu se nic nevyrovná

Dlouhých čtyřicet let čekal Athletic Club na to, až počtyřiadvacáté pozvedne nad hlavu trofej pro vítěze Copa del Rey. Za tu dobu sice vyhrál dvakrát španělský superpohár, avšak ve finále královského poháru šestkrát ztroskotal. Až sobotní noc v Seville přinesla do hrdého baskického regionu kýženou radost.

07.04. Aktuality 23 komentářů
Zaujalo nás

Athletic se nenechal odradit špatnou finálovou bilancí a zvedl nad hlavu Španělský pohár

Athletic Clubzvítězil ve finále Copa del Rey nad Mallorkou 2:1 po penaltách a po šesti prohraných finálových duelech mezi lety 1985 a 2021 oslavil 24. triumf v této soutěži. Do vedení šel přitom ve 21. minutě ostrovní klub, když Dani Rodríguez nekompromisně zakončil do šibenice. Po změně stran nejprve srovnal Oihan Sancet, avšak následně tlak Basků pominul a duel dospěl až do rozstřelu z bílého puntíku. V něm sice mohly Rumělky těžit ze semifinálové zkušenosti, jenže tentokrát byla jejich muška značně vychýlená, o čemž svědčil pokus Nemanji Radonjiće vysoko nad bránu.

Mallorca touží po druhé trofeji Copa del Rey, favoritem je ale zkušený Athletic

Estadio La Cartuja de Sevilla se už v sobotu večer stane dějištěm finálového klání Copa del Rey, jehož účastníky tentokrát nebudou žádné hvězdné výběry z Barcelony či hlavního města. O trofej si to rozdají baskický zástupce Athletic a překvapivý finalista z Mallorky.

"Bílý balet" doma vládl i ve fialové. Z levého křídla úřadoval nezvykle Rodrygo

Real Madrid vyhrál ve 30. kole LaLigy na vlastním hřišti nad Bilbaem 2:0. Domácí, kteří kvůli nové kolekci výrobce jejich dresů nastoupili v netradiční fialové barvě, nakročili k tříbodovému zisku již v osmé minutě, kdy je poslal do vedení nádhernou ranou Rodrygo. Ten se po většinu utkání proháněl na levém křídle, na němž chyběl vykartovaný Vinícius Júnior, a že mladšímu z dvojice Brazilců tento post nadmíru svědčí, se znovu ukázalo v závěrečné třetině zápasu, kdy přidal svůj 10. přesný zásah v ročníku.

Real přivítá ve večerním duelu Athletic Club

Jediným celkem, který v letošní soutěžní sezóně dokázal porazit Real Madrid, byl jeho městský rival, Atlético. K němu se nyní bude chtít přidat klub s podobným názvem, Athletic Club. A Baskové mají v nedělním šlágru rozhodně o motivaci postaráno. Zejména kolísavé výkony Girony dávají tušit, že třetí flek, který se ještě před pár týdny zdál být v nedohlednu, rozhodně není nedosažitelný. Athletic je od něj nyní vzdálen pouhých šest bodů.

Bratři Williamsové úřadovali v obou vápnech. Bilbao spasilo rychlé vykoupení z hříchu

Bilbao vyhrálo v domácím utkání 29. kola LaLigy 2:0 nad Alavésem. Živé první dějství načal brzkým gólem Iňaki Williams, tomu však vzal vítr z plachet ofsajdový praporek. Dirigentovu hůlku tak po něm přebral jeho bratr Nico Williams, který ale zprvu zavinil ve 31. minutě penaltu. Tu ovšem gólman lapil a pouhou minutu nato se mladší ze sourozenců vykoupil asistencí u vítězné branky Gorky Guruzety, jenž o pět minut později přidal i pojišťující trefu.