14.02.2013 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

AFC Ajax - Steaua Bukurešť 2:0

Správnou nohou vykročil Ajax za postupem do osmifinále Evropské ligy. Rumunské mužstvo nehrálo v Nizozemsku vůbec dobře a až na pár sporadických příležitostí soupeře mockrát neohrozilo. Góly Alderweirelda s van Rhijnem rozhodly o zasloužené výhře 2:0, a pokud Ajax v Bukurešti výrazně nevyhoří, měl by pokračovat dále.

Už zpočátku bylo vidět, že Steaua do Amsterdamu nepřijela hrát úplně na výhru, ale chtěla za každou cenu uhrát pozitivní výsledek. Ajax nebyl od úvodních minut úplně jistý, postupně se však rozehrával a čím dál více držel míč na kopačkách. První větší možnost zápasu si domácí vytvořili po krásné kombinaci, Sigthórsson ovšem pálil do brankáře Tatarusanua.

O chvilku později Chipciu mířil nad branku, na druhé straně se naopak v 28. minutě radoval z vedoucí branky soupeř. Eriksen z přímého kopu nacentroval od pravé strany balón na hlavu Alderweirelda, jenž usměrnil svou střelu přesně ke vzdálenější tyčce. De Jonga následně těsně před přestávkou vychytal u tyčky perfektně Tatarusanu.

Ve druhé půli se amsterdamský celek definitivně uklidnil. Ve 49. minutě De Jong sklepl míč na metr nabíhajícímu van Rhijnovi do vápna, jenž neměl z vyložené pozice problém skórovat. Až pak také zahrozili hosté. Po hodině hry Popaova přihrávka našla v malém vápně Rusescua, avšak rumunský ostrostřelec ztroskotal trestuhodně na gólmanovi Vermeeraovi.

Poslední dvě šance, jak alespoň vsítit toužebnou branku na venkovním hřišti, měli Tatu a také Gardos, prvně jmenovaný ale střílel nad a druhý jmenovaný rovněž nenašel prostor mezi třemi tyčemi. Nakonec ještě musela Steaua zkousnout hořkou pilulku v podobě vyloučení Pintiliiho, který obrousil nohu De Jonga a po druhé žluté kartě musel z placu.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com