Ajax neudržel dvougólové vedení a z Bergama si odváží bod

Dva odlišné poločasy se odehrály v Bergamu v rámci druhého kola základních skupin Ligy mistrů mezi Atalantou a Ajaxem Amsterdam. Zatímco v první půli dominovali hosté z Nizozemska, po změně stran se ujali iniciativy domácí a díky dvougólovému Zapatovi srovnali skóre.
27.10. | Komentáře a souhrny | 40 komentářů

Získá Atalanta další vítězství, nebo ji zaskočí Ajax?

Podle papírových předpokladů by toto měl být přímý souboj o druhé postupové místo. Atalanta a Ajax tak odehrají veledůležité utkání ve skupině, v níž je jasným favoritem Liverpool a naopak outsiderem Midtjylland.
26.10. | Previews | 40 komentářů

Trenér Venla po prohře 0:13 s Ajaxem: Je to fotbal, nikdo neumřel

Trenér fotbalistů Venla Hans de Koning po historickém debaklu 0:13 od Ajaxu Amsterdam prohlásil, že jeho tým měl v sobotním zápase 6. kola nizozemské ligy dovolenou a favoritovi cestu za rekordním výsledkem usnadnil. Podle kouče však nešlo o tragédii, protože nikdo neumřel.
25.10. | Aktuality | 44 komentářů

Nový střelecký rekord Eredivise, Ajax zničil Venlo třinácti góly

Ve velmi těžké době zapříčiněné pandemií koronaviru došlo k překonání rekordu, o kterém se říkalo, že k němu dojde opravdu těžko. Amsterdamský Ajax povzbuzený skvělou hrou v Lize mistrů s Liverpoolem předvedl naprosto famózní výkon ve Venlu a nasázel mu těžko uvěřitelných třináct branek, což je v dnešní konkurenci považováno téměř za zázrak. VVV naopak zažilo nesmírně potupné chvíle a určitě si přálo, aby zápas co nejdříve skončil.
24.10. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Ajax překonal rekord nizozemské ligy, Venlu nastřílel 13 gólů

Hráči Ajaxu deklasovali 13:0 Venlo a zaznamenali nejvyšší výhru v historii nizozemské ligy. Útočník Lassina Traoré přispěl k debaklu pěti góly a třemi asistencemi. Pět gólů v jednom utkání dal v dresu slavného amsterodamského celku naposledy před 35 lety legendární Marco van Basten.
24.10. | Aktuality | 74 komentářů

Ajax si po prohře s Liverpoolem bude chtít spravit chuť ve Venlu

Na mistrovský Ajax čeká v nadcházejících týdnech nesmírně náročný program spjatý s milionářskou Ligou mistrů, nyní po velmi dobrém výkonu s věhlasným Liverpoolem bude plnit úlohu jasného favorita na půdě outsidera z Venla. Hostující výběr v dosavadních pěti odehraných duelech hned čtyřikrát zvítězil a jen jednou prohrál, v tabulce se proto nachází na druhé pozici s dvanácti body o bod za úhlavním rivalem PSV.
24.10. | Previews | 1 komentář

Liverpool po více jak třech týdnech zabral a z Amsterdamu veze těsnou výhru

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa se z posledního vítězství radovali koncem září, a i když nyní opět nepředvedli optimální výkon, tak nad houževnatým Ajaxem zvítězili nejtěsnějším poměrem 1:0. Jediná branka středečního utkání padla deset minut před přestávkou, když nešťastně do vlastní sítě zamířil argentinský obránce Nicolás Tagliafico. Domácí v závěru výrazně tlačili a k překvapivému vyrovnání neměli až zase tak daleko.
22.10. | Komentáře a souhrny | 186 komentářů

Liverpool se v Amsterdamu bude chtít vrátit na vítěznou vlnu

Ajax se před zhruba rokem a půl probojoval až do semifinále Ligy mistrů a jen malý kousek mu scházel k tomu, aby se o vytouženou trofej utkal právě se svým nadcházejícím rivalem. Loni se mu v nejprestižnější evropské klubové soutěži příliš nedařilo a i s trochou smůly vypadl v základní skupině. Nyní se proti předloňskému vítězi LM pokusí překvapit, Liverpool je totiž znovu považován za jednoho z největších adeptů na prvenství.
20.10. | Previews | 186 komentářů

Ajax si nebral servítky. Doma vypráskal Heerenveen

Přestože Heerenveen vykazoval v úvodních čtyřech ligových kolech solidní výkonnost, v Johan Cruyff Aréně se potvrdilo, že Ajax pro něj povětšinou představuje doslova noční můru. Podeváté v řadě od něj inkasoval minimálně tři branky za devadesát minut, ba co hůře, teď bylo obdržených gólů nakonec pět. Domácí zkrátka naplno potvrdili roli jasného favorita.
19.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Ajax vyzve dobře působící Heerenveen

Oběma celkům se podařilo na úvod sezóny třikrát v řadě zvítězit, jenže těsně před reprezentační přestávkou přišly na řadu první ztráty. Zatímco Heerenveen urval v Utrechtu aspoň plichtu, Ajax padl na půdě Groningenu. Byť je amsterdamský klub v tomto duelu jednoznačným favoritem, svého protivníka by za žádnou cenu neměl jakkoli podceňovat.
18.10. | Previews | žádný komentář
26.10. O Gravenbercha stojí velkokluby
Italský Juventus či FC Baracelona ze španělské La Ligy se řadí k zájemcům o osmnáctiletého obránce Ajaxu Amsterdam Ryana Gravenbercha. Píše o tom italský server Tuttosport. (tuttosport.com)
24.10. Ajax vytvořil nový rekord nizozemské ligy
Ajax zesměšnil Venlo, porazil ho 13:0 a zaznamenal historicky nejvyšší výhru nizozemské ligy. Amsterdamský klub držel i dosavadní rekord, v roce 1972 rozprášil Vitesse 12:1. (dailymail.co.uk)
22.10. Ajax několik měsíců bez Kuduse
Mohammed Kudus na delší dobu vypadne ze sestavy Ajaxu. Mladý ofenzivní hráč si z duelu Ligy mistrů s Liverpoolem (0:1) odnesl zraněný meniskus, s nímž bude absentovat několik měsíců. (lequipe.fr)
21.10. Kudus střídal kvůli problémům s kolenem
Ajax zatím prohrává s Liverpoolem a navíc přišel o jednoho hráče. Střídat musel Mohammed Kudus, ofenzivní záložník si hned v úvodu poranil koleno. (uefa.com)
20.10. Liverpool se nemusí obávat Antonyho
Na marodce Ajaxu je Antony, křídelník nizozemského klubu má zdravotní problémy a přijde minimálně o utkání Ligy mistrů proti Liverpoolu. (vi.nl)
20.10. Ajax bude zítra postrádat Antonyho
Antony nebude k dispozici Ajaxu ve středečním utkání Ligy mistrů proti Liverpoolu. Brazilský křídelník není podle kouče Erika ten Haga na tento duel fyzicky připravený. (lequipe.fr)