05.08.2010 20:30 CET
1 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - FK Crvena Zvezda 1:1

Vo štvrtok o 20:30 na Pasienkoch Slovan Bratislava privítal v odvete 3. predkola Európskej ligy Crvenu Zvezdu. V zápase domáci Slovan remizoval 1:1, čo mu tiež postačilo na postup do ďalšieho kola.

Slovan mal vynikajúci vstup do zápasu, keď už v 2. min otvorili skóre. Prudký center Ivanu z ľavej strany nešťastne usmernil hlavičkou do vlastnej siete obranca Djordjevič - 1:0. Onedlho sa na Pasienkoch stala výnimočná vec, keď zlyhalo umelé osvetlenie. Oba tímy s rozhodcami sa počas neočakávanej prestávky pobrali do šatní. Po 48-minútovej prestávke sa opäť hralo. Po prerušení sa mužstvá niekoľko minút dostávali späť do zápasového rytmu a urobili niekoľko chýb. V 14. minúte pekne zakombinovala dvojica Sylvestr a Grendel, ale následnú strelu Guédého s námahou vyrazil Stamenkovič. O štyri minúty neskôr domáci Božič z priameho kopu peknou strelou preveril Stamenkoviča. V 21. minúte na opačnej strane kopali priamy kop hostia, ale Milovanovičovu nádhernú strelu pod brvno vyrazil Putnocký brilantným zákrokom na rohový kop. O dve minúty neskôr šiel Sylvestr sám na Djordjeviča, ale svojímy kľučkami zbytočne stratil loptu. Onedlho center Koromana si Jánošík takmer dal do vlastnej siete, ale jeho hlavička pristála na brvne. V závere mal ešte hosťujúci Koroman veľkú šancu, ale jeho strelu z otočky z hranice bieleho bodu nádherným zákrokom Putnocký chytil. Slovan Bratislava tak po prvom polčase viedol 1:0.

V druhej časti sa hostia viac osmelili do útoku, naopak belasí sa stiahli dozadu. V 57. minúte hlavný rozhodca Markus Strömbergsson vylúčil oboch kapitánov Dosoudila a Djordjeviča, keď sa zbytočne vyprovokovali pred rozohratím rohového kopu Slovana a obaja museli predčasne opustiť ihrisko. Tesne po hodine hry hostia skórovali, ale Trifunovič bol v postavení mimo hry. V 70. minúte si na odkop Hada nabehol Sylvestr, ale v zakončení mu zabránil brankár hostí, ktorý včasným vybehnutím zlikvidoval útok hostí. Hostia tentokrát už vyrovnali v 73. minúte, keď strelou od pravej tyče z hranice pokutového územia skóroval Kadu - 1:1. V 81. minúte útočila na bránu hostí trojica domácich hráčov, ale Bagayoko prihrávkou neprekvapil hosťujúcu obranu. V závere ešte mohol dostať Slovan do vedenia Bagayoko, ale jeho pokus mieril tesne vedľa. Slovan si tak udržal postupový stav 1:1 a po skvelom výkone postupuje.

Autor: Filip Kubaliak