24.02.2011 21:05 CET
3 : 0
(2:0)

Manchester City - Aris Soluň 3:0

Po remíze 0-0 v řecké metropoli nečekala milionářský klub z Manchesteru lehká práce. Stačilo však dvanáct minut a po dvou bleskových gólech lednové posily z Wolfsburgu Edina Džeka bylo prakticky po zápase. V 75. minutě pak postup domácího týmu potvrdil záložník Yaya Touré.

První významná akce utkání přišla již po sedmi minutách. Nikos Lazaridis hrubě nezvládl nakopnutý dlouhý míč Aleksandra Kolarova na bosenského forvarda, jenž poté křižnou ranou na protější tyč nedal brankáři hostí šanci - 1:0. Druhou branku přidal Edin Džeko za dalších pět minut, když převzal na rohu velkého vápna pas od kapitána Carlose Téveze, pohrál si se soluňským obráncem a levačkou uklidil míč prakticky do totožného místa jako první branku.

Hattrick mohl bývalý útočník Teplic završit pět minut před přestávkou, nicméně v samostatném úniku mu ve vyložené šanci tento počin zmařil gólman Michail Sifakis. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 pro Manchester City.

Již proti víceméně odevzdané Soluni pokračovali domácí v přátelském tempu. V 66.minutě nahrával Tévez Mario Balotellimu do vyložené šance, bývalý hráč Interu Milán ovšem trefil jen tyč. Třetí gól tak přidal čtvrt hodiny před koncem po tečované střele ze střední vzdálenosti africký středopolař Yaya Touré a ustanovil tak konečný výsledek utkání na 3:0.

V osmifinále budou svěřenci Roberta Manciniho čelit Dynamu Kyjev. Ukrajinský celek porazil rozdílem třídy Besitkas i podruhé a v celkovém výsledku 8:1 si i oni zajistili postup mezi nejlepších šestnáct.

Autor: Marek Ustohal / uk.eurosport.yahoo.com