29.07.2010 20:30 CET
1 : 2
(0:1)

FK Crvena Zvezda - Slovan Bratislava 1:2

Vo štvrtok o 20:30 sa slovenský vicemajster predstavil v 3. predkole Európskej ligy na pôde Crvenej Zvezdy. Slovan dokázal aj napriek pozícií outsidera poraziť na srbskej pôde domácich tesne 1:2. Futbalisti z hlavného mesta Slovenska sa tak postarali o veľké prekvapenie. Odveta čaká Slovan na domácej pôde 5. augusta o 20.30 na bratislavských Pasienkoch.

Spočiatku sa oba tímy takpovediac "len oťukávali". Úvodnú šancu zápasu mal v 14. minúte mladý nádejný útočník Slovana Jakub Sylvestr, ktorému pekne nahral Bagayoko, ale ten osamotený len napálil brankára srbského klubu. O štyri minúty neskôr mal Sylvestr opäť šancu, ale tentokrát tesne prepálil bránu Stamenkoviča. V 28. minúte bol opäť pri lopte aktívny Sylvestr, ale jeho následný pokus po zemi však zneškodnil brankár domácich. Hostia pohrozili až v závere prvého dejstva, keď po centri z ľavej strany nebezpečne hlavičkoval Jevtič, ale bez úspechu. Onedlho ale Slovan otvoril skóre, keď po kombinačnej akcii prekonal brankára domácich Ivana - 0:1. Do konca polčasu si už Slovan udržal vedenie.

V druhom dejstve mal Slovan pred búrlivou atmosférou mierny tlak. Hra mierne upadla, ale v 63. minúte bolo nečakane vyrovnané. Presadil sa striedajúci Trifunovič, ktorý svoj prvý dotyk s loptou premenil na vyrovnávajúci gól, keď trafil ľavý horný kút Putnockého brány - 1:1. O päť minút neskôr sa skóre opäť menilo, tentokrát ale v prospech hostí zo Slovenska. Slovan kopal rohový kop, zahrávajúci Erik Grendel, ktorého center volejom poslal do siete stopér Kornel Saláta - 1:2. Domáci mohli vyrovnať v 87. minúte, ale Trufinovič už nedokázal spasiť nahnevaných fanúšikov Crvenej Zvezdy. Belasí si tak pred odvetou na domácej pôde uhrali v Srbsku skvelú pozíciu.

Autor: Filip Kubaliak