16.04.2009 20:45 CET
1 : 2
(1:1)

Šachtar Doněck porazil Marseille i podruhé

Na ryze ukrajinské semifinále se mohou těšit fanoušci Šachtaru Doněck. Jejich tým dokázal i podruhé porazit Olympique Marseille a bitvě o finále Poháru UEFA se potká s Dynamem Kyjev.

Šachtar zvítězil na horké francouzské půdě před padesáti tisíci diváky 2:1 a s celkovým skóre 4:1 se probojoval mezi čtyři nejlepší týmy soutěže. První branku utkání vstřelili hosté, po půl hodině se trefil Fernandinho a výrazně snížil šance Marseille na postup. Do poločasu sice Ben Arfa vyrovnal na 1:1, ale definitivní podobu výsledku dal v 90. minutě Luiz Adriano.

Byla to sice domácí Marseille, která měla na hřišti převahu, ale kromě pokusu Cheyroua z 13. minuty si žádnou další vážnější šanci si vytvořit nedokázala. Šachtar vystrčil růžky po půlhodině hry a hned z toho byla první branka zápasu. A branka to byla šťastná. Fernandinho vyvezl míč až před branku soupeře, kde akci chtěl odkopem přerušit domácí zadák Kabore, trefil však právě krajního beka Šachtaru a od něj se míč odrazil za záda Steva Mandandy.

Marseille vyrovnala těsně před poločasovým hvizdem, na centr Kaboreho si naběhl Ben Arfa a nadvakrát dokázal překonat gólmana Doněcku.

Druhý poločas se nesl v duchu zahozených šancí domácího celku. Nejprve Koné z osmi metrů netrefil branku, o pár chvil později pálil z podobné pozice Cheyrou, ale ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Hosté byli celý druhý poločas na své polovině a soustředili se na pečlivou obranu. S přibývajícím časem se na kopačky domácích začala lepit nervozita a ani studna "fotbalových nápadů" nebyla na straně domácích bezedná. Deset minut před koncem sice skóroval Samassa, ale jeho gól nebyl pro předchozí faul uznán.

Už se zdálo, že zápas svého vítěze nenajde, ale ve třetí minutě nastaveného času se k míči dostal Luiz Adriano a upravil na konečných 1:2 ve prospěch Šachtaru Doněck.

Autor: Tomáš Lavický / soccernet.com