Marseille poprvé od roku 2014 skolila v lize Lyon

Když Marseille naposledy vyhrála nad Lyonem v rámci Ligue 1, stalo se tak před deseti vzájemnými kláními v roce 2014, navíc jí Les Gones v uplynulých dvou sezónách hned čtyřikrát porazili. Tentokráte ale tahali za kratší konec. Jihofrancouzský celek zaznamenal dva góly díky Dimitriovi Payetovi, soupeř pak už jen snížil Moussou Dembélém.
11.11. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Garciův návrat do Marseille. Proti svému bývalému klubu povede nyní Lyon

Historicky devadesáté deváté derby Choc des Olympiques v rámci Ligue 1 zakončí třinácté kolo francouzské nejvyšší soutěže. A pikantní bude hlavně pro hostujícího kouče Rudiho Garciu, který se jako současný lodivod Lyon pokusí předčít Marseille, kde ještě loni působil. Nebude však mít k dispozici svého nejlepšího střelce Memphise Depaye.
08.11. | Previews | 1 komentář

Olympique Marseille dokázal porazit Lille 2:1

Olympique Marseille nakonec dokázal Lille porazit, čímž nejenže vylepšil své postavení v tabulce, ale výhra nad účastníkem Ligy mistrů mu dodá na sebevědomí. Branky na Stade Vélodrome přitom padaly až po změně stran, ve 47. minutě poslal domácí do vedení Sansone a jedenáct minut před koncem přiblížil tři body pro přístavní celek vlastním gólem Gabriel. Dogy ještě stačily utkání zdramatizovat kontaktní brankou, ale více už nestihly.
03.11. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Pohároví aspiranti proti sobě: Olympique Marseille hostí Lille

K zajímavému měření sil dojde v sobotu večer na Stade Vélodrome, kde se utkají domácí Olympique Marseille a aktuální vicemistr Francie LOSC Lillé. Hosté se i po velkém odlivu klíčových hráčů z minulé sezony drží v popředí, což se nedá říci o jihofrancouzech. Marseille se pod trenérem Villasem-Boasem trápí a skalp Dog by se jí jistě hodil.
01.11. | Previews | žádný komentář

PSG s naprostým přehledem vyzrálo na Marseille

Domácí v Parku Princů rozhodli o své jasné výhře už během prvního poločasu. V tom druhém už svoje vedení spíše jen udržovali, a tak hosté odjíždějí zpět na jih Francie pouze se čtyřgólovým přídělem.
28.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Vyhraje Marseille v Le Classique proti PSG aspoň na dvacátý pokus?

Le Classique je od roku 2011 pro Marseille mizernou záležitostí. Právě v tomto roce svého soupeře porazila naposledy, že by přitom aktuálně oplývala takovou formou, aby tuhle negativní bilanci mohla změnit, to se říci rozhodně nedá. PSG bude v tomto duelu favoritem už jen proto, jak parádním způsobem se prezentovalo v Lize mistrů v Bruggách.
27.10. | Previews | žádný komentář

Marseille domácí zápas proti Strasbourgu nakonec zvládla

Utkání oba góly vlastně orámovaly. OM šel sice brzy do vedení, ale přesto museli být fanoušci napjatí až do samotného závěru.
20.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Olympique Marseille chce napravit zaváhání v duelu s Amiens

Skromný klub ze severu Francie ukončil celku z přístavního města sedmizápasovou sérii bez porážky. Teď OM věří, že Štrasburk bude při současné formě soupeřem k poražení.
18.10. | Previews | žádný komentář

Amiens zaskočilo Marseille a vyhrálo 3:1

Olympique Marseille v předehrávce 9. kola nejenže ztratil sedmizápasovou neporazitelnost, ale v Amiens dokonce prohrál a spadl na deváté místo tabulky. Jihofrancouzský celek až do této doby s Amiens nikdy neztratil, ovšem tentokrát ho zásahy Aleesamiho, Guirassy a Mendozy stály všechny body. Čestný úspěch Les Phocéens obstaral Benedetto.
08.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Amiens přivítá neoblíbeného soupeře z Marseille

Hráči Olympique Marseille se mohou v páteční předehrávce 9. kola francouzské Ligue 1 dotáhnout na pozice zaručující Ligu mistrů, potřebují však k tomu zvítězit na hřišti Amines. Marseille se svým soupeřem nikdy neztratila ani bod, všechny předchozí čtyři duely skončily jejím vítězstvím.
03.10. | Previews | žádný komentář
21.11. González má stopku na dva zápasy
O dvě utkání francouzské ligy přijde Álvaro González, obránce Marseille dostal trest za červenou kartu z duelu s Lyonem. (lequipe.fr)
11.11. Duel v Marseille viděla rekordní návštěva
Olympique Marseille včera hostil Lyon, na Vélodrome vyhrál 2:1 a na stadion si našlo cestu 65 369 fanoušků, jedná se o nový rekord francouzského klubu. Dosavadním maximem bylo 65 148 příznivců z 6. dubna roku 2015, tehdy na jih Francie přijelo PSG. (lequipe.fr)
09.11. Fanoušci Lyonu necestují do Marseille
Lyon čeká nedělní utkání v Marseille, kde se však musí obejít bez fanoušků. Příznivcům Olympique bylo na jih Francie zakázáno vycestovat z bezpečnostních důvodů. (sport-express.ru)
08.11. Everton má zájem o Strootmana
Kevin Strootman by se mohl přesunout do Anglie. Zájem o záložníka Marseille má Everton, který potřebuje posílit střed pole po vážném zranění Andrého Gomese. (transfermarketweb.com)
01.11. González je znovu v nominaci Marseille
Álvaro González chystá návrat do sestavy Marseille, španělský obránce po necelém měsíci a půl doléčil zlomeninu zánártní kůstky a jeho jméno figuruje v nominaci na souboj s Lille. (lequipe.fr)
29.10. Marseille bez Gonzáleze a Benedetta
Álvaro González a Darío Benedetto budou chybět Marseille v ligovém utkání na půdě Monaca. Prvně jmenovaný se stále potýká se zdravotními problémy, zatímco jeho spoluhráč z útoku si musí odpykat disciplinární trest. (lequipe.fr)
28.10. PSG si s Marseille stanovilo nové maximum
Paris Saint-Germain se proti Marseille vytasilo s ukázkovým prvním poločasem, když v půli vedlo už 4:0. Do včerejšího utkání přitom v žádné soutěži v první půli nestihlo tomuto sokovi nasázet ani tři branky, natož čtyři. (twitter.com/OptaJean)