16.04.2009 20:45 CET
2 : 1
(1:1)

Hamburk i přes prohru vyřadil Manchester City

Manchester City sice porazil v odvětě čtvrtfinále Poháru UEFA Hamburk 2:1, ale tato výhra v konečném zúčtování na postup nestačila. Německý celek si totiž do Anglie přivezl dvoubrankový náskok.

Pro Citizens nezačal zápas vůbec dobře. To, před čím kouč Mark Hughes varoval, se nakonec stalo skutečností. Manchester totiž inkasoval brzkou branku, která nabourala postupové plány. Šťastným střelcem byl Paolo Guerrero. Jen o pár minut později, v 16. minutě, bylo vyrovnáno. Po Trochowského hře rukou proměnil penaltu Elano. Brazilský špílmachr poté vybízl Irelanda, ale irský záložník míč napálil jen do boční sítě.

Ve 26. minutě musel předvést kvalitní zákrok proti střele Trochowského Shay Given. Hamburk se nechtěl spokojit pouze s remízou a obranu soupeře neustále zaměstnával. Další šanci po přihrávce Guerrera ale zmařil Trochowski. Několik dobrých zákroků si i na druhé straně připsal brankář Rost. Citizens se málem dostali do vedení ve 43. minutě, ale Hamburk zachránilo po trestném kopu Elana břevno.

Do vedení šli ale City stejně. Jen o sedm minut později. V 50. minutě přesně zacílil Caicedo. Zpět ve hře mohli být domácí o tři minuty později, ale Elanův trestný kop pro změnu zastavila tyč. V minutě 59. předvedl brilantní zákrok proti pokusu Robinha Rost. V 75. minutě svůj tým oslabil Richard Dunne, jenž se nechal po druhé žluté kartě vyloučit a výrazně tak snížil šance Citizens na postup. Domácím se již poté skutečně vstřelit branku nepodařilo, a tak i přes prohru 1:2 postupuje Hamburk.

Autor: Ondřej Holzman / sportinglife.com