2 : 2
(0:1)
Parken, Kodaň

FC Kodaň - Manchester City 2:2

Manchester City dlouhou dobu sahal po vítězství, nakonec ale v poslední minutě inkasoval a soupeř tak má ještě šanci v odvetě. Za hosty se na trávníku objevil jen obránce Zbyněk Pospěch, Libor Sionko kvůli nemoci nenastoupil. Kodaň se přizpůsobila hře hostů a remízový výsledek je pro ní šťastným počinem.

Nicméně utkání hodně ovlivnil první gól zápasu, kdy udělal neuvěřitelný kolaps domácí gólman Christiansen a ti se pak delší dobu oklepávali. Ale za svou statečnou bitvu byli nakonec štědře odměněni, jejich postupové ambice ovšem výrazně klesly a jsou prakticky podle mnohých ze hry venku.

Hosté si vytvořili první možnost už po 11. minutách hry, kdy se do dobré šance dostal Ireland, na poslední chvíli byl však zastaven ofsajdovým praporkem. O čtyři minuty později se pokusil využít roh Micah Richards, ovšem opět zasáhl v poslední možný okamžik tentokráte obránce Oscar Wendt. V dalším průběhu byl velmi nebezpečný křídelní hráč Shaun Wright-Phillips, k žádné vážnější akci to však prozatím nevedlo. Ve 22. minutě už ale mohl otevřít skóre, v bezprostřední blízkosti brankáře však nedokázal míč přes Jespera Christiansena protlačit.

Kodaň si vypracovala příležitost až krátce před inkasovanou brankou, hlavička Mikaela Antonssona po rohovém kopu Wendta ale nebyla přesná. A tak po půl hodině hry se zrodil důležitý gólový moment. Do uličky dostal balón Onuoha a velmi lehkou střelou překvapil i dánského gólmana, který míč neudržel v rukavicích, který se dokutálel se do sítě. Spoluhráči pak museli nešťastného hříšníka rychle utěšovat, náhradník za švédskou jedničku Wilanda se tak příliš neosvědčil.

Po přestávce mohl navýšit skóre opět aktivní Philips, jenomže trefil jen brankářovo tělo a o něco později se proto urodilo vyrovnání. Nejprve ovšem tyčku napálil český bek Zdeněk Pospěch, v 56. minutě si však na rohový kop Thomase Kristensena naskočil hlavou Almeida a nedal Givenovi žádnou šanci - 1:1.

O pět minut později se zdálo, že City zasadili vítězný úder. Po nahrávce Wrighta Phillipse prohrál souboj Atiba Hutchinson s Irelandem a tento záložník pak přesnou ranou do dolního koutu branky přiklonil misku vah opět k anglickému gigantovi. Hosté tlačili i nadále, jenže po vystřídáni Robinha v poslední minutě zápasu obdrželi gól, ten dal hlavou střídající Vingaard.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com