18.02.2009 20:00 CET
1 : 1
(0:1)

CSKA si veze z anglické půdy bod

Zajímavý střet ve Villa Parku mezi technickou hrou CSKA Moskva a přímočarým stylem hry Aston Villy skončil nerozhodně 1:1. Hosty dostal do vedení po spolupráci s Dzagojevem Vágner Love, za Villans vyrovnal John Carew.

Útočník CSKA Vágner Love se s mladíčkem Dzagojevem můžou hledat i poslepu, Villa Park se o tom přesvědčil v patnácté minutě. Vágner přebral míč na půlce, narazil si míč s Dzagojevem a zkušeně propálil gólmana Guzana. Z ojedinělé šance tak CSKA vytěžilo úvodní branku.

Červenomodří se po vedoucí brance stáhli do defenzivní a předali iniciativu Aston Ville. Aktuálně třetí tým anglické Premier League hrozil především z křídel, kde hýřil aktivitou Ashley Young. Na jeho první centr z říše snů nedosáhl Agbonlahor, v druhém případě Carew hlavou jen těsně minul.

Druhý poločas začal tvrdou střelu Žirkova, která těsně minula břevno, role nahrávače se v tomto případě ujal Vágner Love. Vyrovnat mohl Gardner, jehož hlavička po rohu Younga orazítkovala břevno. Do dvoubrankového vedení mohl dostat CSKA Vágner Love, ale pomezní zaregistroval neexistující ofsajd a zastavil tak Brazilce v postupu na osamoceného Guzana.

V 67. minutě se ocitl na útočném výletě střední obránce Alexej Berezuckij, po chytré přihrávce od Dzagojeva byl sám před brankářem Aston Villy, ale Berezuckij v koncovce jen potvrdil, že je lepším obráncem než střelcem.

Neproměněné šance mohli Armějci dvojnásobně litovat, protože z následné akce vytěžila Aston Villa vyrovnávající branku, anglické mužstvo rozebralo obranu CSKA a po zpětné přihrávce od Petrova se trefil kanonýr John Carew.

Aston Villa po vyrovnání ubrala na aktivitě, hru moskevský naopak oživil střídající Daniel Carvalho, který se vrátil do kádru "Koní" z hostování v Internacionalu. Carvalho předvedl několik elegantních triků a po jeho akci měl velmi dobrou příležitost Vágner Love. Konečný stav 1:1 nahrává do karet armádnímu mužstvo, které v domácí odvetě stačí i výsledek 0:0.

Autor: David Kubáň