Aston Villa Anglie - Aston Villa - Zprávy

Další články

Aston Villa pádí vstříc Lize mistrů navzdory anglickému kolapsu v pohárech

Fotbalisté Aston Villy porazili ve 34. kole Premier League Bournemouth 3:1. O vítězství favorita rozhodl svou teprve druhou ligovou brankou v tomto kalendářním roce Moussa Diaby, jenž v 57. minutě využil pobídku kanonýra Ollieho Watkinse. Pro celek z Birminghamu se jednalo o velmi důležitou výhru v boji o Ligu mistrů. Její nové podoby totiž mohlo být součástí hned pět celků anglické nejvyšší soutěže, kvůli tragickému vystoupení jejích zástupců ve čtvrtfinále aktuálního ročníku evropských pohárů se do ní však takřka jistě nakonec podívá jen čtveřice týmů.

Rozjetá Aston Villa změří síly s Bournemouthem

V neděli odpoledne se ve Villa Parku střetne domácí Aston Villa se zlepšujícím se Bournemouthem. Villans zažívají nejlepší sezónu za posledních dvacet let a do optimální formy se dostali také svěřenci Andoniho Iraoly.

Martínez si zatancoval, díky pravidlům ustál dvě žluté karty a vychytal Aston Ville postup

Odveta čtvrtfinále Evropské konferenční ligy se stala pro fotbalové laiky i odborníky velkým školením o jednom málo známém pravidlu. Duel mezi domácím Lille a Aston Villou dospěl až do penaltového rozstřelu, během něhož vyhlášený provokatér Emiliano Martínez inkasoval druhou žlutou kartu v utkání. Přesto nebyl argentinský brankář vyloučen a mohl svým Villans vychytat postup do semifinále, kde se utkají s Olympiakosem Pireus. Ukázalo se, že slovenský rozhodčí Ivan Kružliak postupoval přesně v duchu pravidel.

Nenáviděný Martínez opět rozesmutněl Francouze. Villans odmítli vyřazení v Lille

Lille jen remizovalo v odvetném klání čtvrtfinále Konferenční ligy s Aston Villou výsledkem 2:2 po penaltách. Od postupu ho přitom dělilo několik minut, jenže krátce před koncem základní hrací doby poslal duel do prodloužení Matty Cash. U vyrovnávací branky chyboval gólman Lucas Chevalier, jenž si sice v nastaveném čase spravil reputaci, avšak v rozstřelu exceloval jeho protějšek Emiliano Martínez. Ten po celý duel bojoval i s nenávistí z tribun, kterou si vysloužil bouřlivými oslavami po finále mistrovství světa v prosinci 2022, kdy Argentina předčila Francii.

Dočká se Aston Villa od roku 1982 dalšího semifinále? Čeká ho tuhá odveta v Lille

Do odvetného utkání čtvrtfinále Konferenční ligy si Aston Villa přináší jednogólový náskok. A naladila se na něj v Premier League tím nejlepším možným způsobem, konkrétně výhrou na půdě Arsenalu. Lille každopádně v tomto měření sil může mít tu výhodu, že o předešlém víkendu mělo v Ligue 1 volno. A bude tak na tom po stránce fyzického fondu rozhodně lépe.

Radostná neděle pro Manchester City, krátce po Liverpoolu prohrál také Arsenal

Fotbalisté Arsenalu poprvé v roce 2024 ztratili na svém stadionu ligové body, když ve 33. kole Premier League prohráli s Aston Villou 0:2. Souboj celků z popředí tabulky nabídl góly až v samém závěru, kdy se v rychlém časovém sledu trefili Leon Bailey a Ollie Watkins. Svěřenci Unaie Emeryho, který mezi lety 2018 a 2019 seděl na lavičce Kanonýrů, svými brankami stvrdili velmi dobré představení ze druhého poločasu. Londýňané v něm naopak byli takřka bezzubí, a nevyužili tak nečekané odpolední porážky Liverpoolu. Do trháku se tedy na čele soutěže dostal Manchester City.

Arsenal vyzve v klíčovém souboji Emeryho Aston Villu

Arsenal, který se chce přiblížit zisku prvního anglického titulu za posledních dvacet let, přivítá na Emirates Stadium v důležitém ligovém střetnutí Aston Villu, která usiluje o překvapivý postup do Ligu mistrů. Šlágr 33. kola anglické Premier League je na programu v neděli od 17:30. Gunners v úterý remizovali s německým Bayernem Mnichov, Villans o dva dny později triumfovali v Evropské lize proti Lille.

McGinnův štědrý příspěvek zajistil Villans výhodnější pozici do odvety

Aston Villa porazila v prvním čtvrtfinále Konferenční ligy Lille 2:1. Na úspěchu týmu z Birminghamu měl lví podíl John McGinn. Kapitán Lvů nejprve v první půli asistoval kanonýrovi Olliemu Watkinsovi a po změně stran také sám gólově udeřil. Návrat do Francie hostům zpříjemnil jen několik minut před koncem Bafodé Diakité, jehož přesný zásah zdramatizoval vývoj dvojduelu.

Konferenční liga a duel s Lille nemůže být pro Aston Villu na druhé koleji. Kvůli koeficientu

Když se naposledy Aston Villa zaradovala ze zisku cenné trofeje, psal se rok 1996. Tehdy do svojí vitríny položila blyštivé ocenění za Anglický ligový pohár, od té doby se každopádně na její úspěchy práší. Na poli Konferenční ligy, mladé soutěže, jež vznikla teprve nedávno, je už účastníkem čtvrtfinále. A na Ostrovech věří, že se jí podaří vyřadit nejenom soupeře z Lille.

Nezastavitelný Watkins připravil Brentford o historické vítězství v závěru

Aston Villa remizovala ve 32. kole Premier League na vlastním hřišti s Brentfordem 3:3. První dějství nabídlo jedinou střelu na bránu, tu však dokázal Ollie Watkins zužitkovat. Hned po výměně stran na něj navázal Morgan Rogers, poté ovšem přišel bleskový obrat ze strany Včel, během nějž dvakrát asistoval Sergio Reguilón. Ke slovu se ale v závěru znovu přihlásil Watkins, který se tak v této sezoně přímo podílel na 28 brankách Villans. Navzdory jeho skvělé formě hrozí The Lions po další ztrátě pád ze čtvrté příčky.

Villans ve svém "Parku" hostí Brentford

Dvaatřicáté kolo Premier League nabídne mimo jiné souboj Aston Villy s Brentfordem. Domácí Villans bojují na dálku s Tottenhamem o umístění v top čtyřce, naopak Bees mají na patnácté pozici pouze šest bodů náskok na sestup.

Odpočívající hvězdy Citizens sledovaly z lavičky one man show Fodena proti Aston Ville

Manchester City ukončil bez Kevina De Bruyneho a Erlinga Haalanda v sestavě minisérii dvou ligových remíz, když porazil v zápase 31. kola Premier League hostující Aston Villu 4:1. Plány The Lions narušil už v 11. minutě Rodri, jenž otevřel skóre. Villans sice jen o devět minut později kontrovali, poté ovšem přišlo galapředstavení v podání Phila Fodena. Anglický záložník se nejprve v závěru první půle prosadil z přímého kopu, na což navázal po změně stran dalšími dvěma góly.

Další těžký zápas pro City, hostí Aston Villu

Manchester City se v zápase 31. kola Premier League utká s Aston Villou. Půjde o střet tabulkových sousedů, ačkoliv třetí Citizens mají na čtvrté Villans pět bodů náskok a ještě duel k dobru.

Aston Villa se zásluhou Diabyho vrátila k vítězným dnům, Vlci museli zkousnout další pád

Aston Villa po dvou zaváháních zvládla 30. kolo Premier League, ve kterém porazila Wolves na vlastní půdě 2:0. Hlavní postavou zápasu se stal Moussa Diaby, jenž nejprve ve 36. minutě vsítil vítězný gól, na což navázal po změně stran i asistencí. Villans tak odčinili poslední ligový výprask na domácím stadionu od Tottenhamu, který zároveň přeskočili v tabulce na čtvrtém místě. Vlci se naopak museli po ostudném vypadnutí z FA Cupu smířit s další porážkou.