Ligue 1 - souhrn 24. kola
07.02.2014, 22:26, aktualizováno 09.02.2014, 22:59
Komentáře a souhrny
Šlágr mezi Monakem a PSG skončil remízou, takže hosté stále vedou o dva body. Olympique Marseille se znovu hlásí do boje o pohárové pozice, doma si tentokráte poradil s Bastií. Úvodní zápas čtyřiadvacátého kola branku nepřinesl a Toulouse se tak rozešlo se Saint-Étienne smírně. Po dlouhé době zvítězilo Lille, Lyon veze všechny body ze hřiště Nantes.
Olympijské hry v ruském Soči jsou sice v plném proudu, nicméně v neděli směřovaly zraky Francouzů i Francouzek především do Monaka. Hosté tam, na Stade Louise II, sice vstřelili dvě branky, nicméně přesto z toho byla jen remíza 1:1. Javier Pastore mířil přesně, kdežto kapitán Thiago Silva nechtěně překonal svého spoluhráče. Díky tomu se zrodil naprosto stejný výsledek, k jakému se oba týmy dopracovaly už v září v Parku princů. Jak přesně k němu ale došlo?
Hráči PSG se do svého soupeře pustili pěkně zostra a jejich převaha v držení míče byla korunována první trefou ještě v úvodní desetiminutovce. Thiago Motta zahrával rohový kop, který prodloužil Alex. Balon se následně odrazil od Ricarda Carvalha tak nešikovně, že Argentinec Javier Pastore neměl potíže dopravit jej do brány - 0:1.
Po inkasovaném gólu si svěřenci Claudia Ranieriho uvědomili, že už se hraje. A hned se snažili odpovědět. Poté, co se o závar před brankou se postarali James Rodríguez a Lucas Ocampos, byl nucen předvést vynikající zákrok Salvatore Sirigu. Míč se ovšem dostal jen k nohám Emmanuela Riviéra, kterému radost z desáté branky v sezoně uzmul včasný blok Thiaga Silvy.
Pak se po přihrávce Maxwella položil do balonu Zlatan, jenže protože jeho střela letěla vedle, bylo by bývalo možná vhodnější volit přihrávku zpět nabíhajícímu brazilskému spoluhráči. Dvojice Maxwell-Pastore vůbec hodně zaměstnávala obranu Monaka, což by Ranierimu zřejmě tolik nevadilo, kdyby Moutinho ještě v první půli nasměroval svůj halfvolej na branku, nikoliv nad ní.
Před pauzou to ale mohlo být také už 3:0 pro PSG. Na řadu totiž přišly dva přímé kopy Zlatana Ibrahimoviće. Švédský kanonýr nejprve vypálil na Subašiće pořádnou pumelici, ale chorvatský brankář ji dokázal vyrazit do bezpečí. Podruhé Zlatanovu střelu nepříjemně tečoval Ocampos, ale Subašić byl znovu tam, kde být měl.
I po přestávce došlo na souboj stejných hráčů, ale znovu z něj vyšel vítězně ten, který obléká dres monackého klubu. Ani Salvatore Sirigu na druhé straně rozhodně neměl prostor na relaxaci. Nejprve včas odpálil nebezpečný centr Layvina Kurzawy, a poté jeho pozornost vyzkoušel střídající Geoffrey Kondogbia. Italský brankář však jeho pokus neudržel, ale do neposedného míče stihl plácnout těsně předtím, než se jej zmocnil Riviére, pro nějž by to byl gól zcela zadarmo.
Ani po příchodu Dimitara Berbatova se Monaco stále ne a ne prosadit. Pomoci jim tedy musely vnější zdroje, ovšem jen v jednom jediném případě. Konkrétně v 74. minutě, kdy Thiago Silva ve snaze zamést Fabinhův centr smolně zamířil do vlastní sítě - 1:1. Zlatan Ibrahimović je útočníkem par excellence, o tom není sporu. A mohl to být právě on, kdo mohl ještě v samotném závěru zajistit hostům výhru. Poté, co předvedl trochu míčové ekvilibristiky, vypálil levačkou na Subašiće, avšak ten i tentokrát svůj tým podržel, takže mezi oběma protivníky nadále zůstává pětibodový rozdíl.
Více informací k zápasu
O výhře hostujícího celku rozhodli stejní hráči, kteří v týdnu svými brankami dostali Olympique do finále Ligového poháru. Alexandre Lacazette a Bafétimbi Gomis potvrdili, že pro trenéra Gardeho jsou v současnosti nepostradatelní. Na druhé straně zaznamenal svou devátou branku v sezoně Filip Djordjević, který se trefil v lize poprvé od 10. listopadu! Nebyla to však jediná událost, kterou se srbský reprezentant výrazněji zapsal do statistik.
Les Gones mohli jít do vedení už ve 23. minutě, kdyby jenom měla hlava Milana Biševace k centrovanému balonu o kousek blíže. Prakticky hned z protiútoku mohl poslat svůj tým do vedení Serge Gakpé, ale jeho volej z dobrých dvaceti metrů mířil vedle. Pak už se začalo hrát podle taktovky hostujícího celku.
Ten rozehrál pět minut před závěrem první půle rychlou akci. Přesný dlouhý balon ve vápně zpracoval Clément Grenier a hned přihrál lépe postavenému Gomisovi, který vyzkoušel Rioua. Vzhledem k tomu, že stál de facto na malém vápně, nakonec na první pohled nešlo o příliš nebezpečný pokus, ovšem Rémy Riou jej přesto nedokázal zkrotit, díky čemuž měl Alexandre Lacazette už snadnou úlohu - 0:1.
Po změně stran mohlo být záhy vyrovnáno, neboť Jordan Veretout málem z přímého kopu nachytal Anthonyho Lopese, jak se říká, na švestkách. Brankář Lyonských ale proti míči přeci jen stačil dostatečně zasáhnout. V 73. a 74. minutě dali naopak domácímu gólmanovi pořádně "čuchnout" Gomis a Grenier, ale na druhou branku v jeho síti si museli ještě tři minuty počkat.
To se totiž na branku Nantes hnal, seč mu síly stačily Lacazette, a protože Riou nenačasoval vypíchnutí balonu správně, kopala se penalta. Tu Gomis, sice se štěstím, ale proměnil. A Lyon tak šel do dvoubrankového vedení. V 84. minutě se ale po nešikovném zásahu Umtitiho dostal k zakončení ve vápně Filip Djordjević a z voleje nekompromisně zavěsil - 1:2. Domácí příznivci pak málem zbourali jednu z tribun Stade de la Beaujoire.
Ten samý hráč však hned v další minutě dostal žlutou kartu, načež viditelně uvažoval o tom, že vybije rozhodčího. Nicolas Rainville proto nelenil a ona žlutá se proměnila v červenou. Nantes tak nadále padá tabulkou. Nyní už je deváté, přičemž desátý Lorient má odehráno o zápas méně. Lyon hraje v poslední době také jako vyměněný, ovšem v tom dobrém slova smyslu, což v současnosti znamená šesté místo, ačkoliv Bordeax má v záloze ještě právě duel s Lorientem.
Více informací k zápasu
Nebyl to příliš povedený zápas pro domácí celek. ÉTG se soupeře v žádném případě nebál, čerstvá posila De Melo hlavičkou zamířil ve 20. minutě do tyčky a Barbosa po půlhodině hry jen o kousek netrefil bránu. Ve 32. minutě se již hosté radovali, pod Barbosově pobídce pálil z šestnáctky přesně Bérigaud.
Montpellier měl, dá se říci, velké štěstí, že ještě před obrátkou stačil vyrovnat. Tiéné už ve 34. minutě přestřelil branku jen o kousek, poté ovšem mazácky počkal, komu přihraje, a místo nabíhajícího si Sansona nebo Mouniera si vybral u vzdálenější tyčky volného Cabellu, který z blízkosti bez problémů překonal gólmana Laquaita.
Co se týče druhého dějství, ani to příliš fotbalové krásy nepřineslo. Pravděpodobné klíčovým momentem pro celé utkání bylo vyloučení Tiéného, jenž se musel po druhé žluté kartě a faulu na Bérigauda pakovat předčasně ze hřiště. Évian totiž zavřel hru, jen lehké pološance jinak výtečného Cabelly také změnu skóre nepřinesly.
Více informací k zápasu
Pro VAFC byly tyhle tři body nesmírně důležité. Právě tohle vítězství, které bylo teprve třetí na Stade du Hainaut, mu zaručilo praktiky bezprostřední kontakt se záchrannými pozicemi. Tak veselo ovšem být nemuselo. Jako už poněkolikáté v sezóně se zdálo být vše ztraceno, když čtvrthodiny před koncem srovnával na 1:1 hostující Maupay.
Trenér Claude Puel moc dobře věděl, že jeho tým po tisícikilometrové trase do departmentu Nord nečeká nic snadného. Možná ale nečekal, že to bude až tak složité. OGC přece jenom vstupoval do střetnutí se čtyřmi výhrami z posledních šesti ligových kol, včetně minulého skalpu v popředí se držícího Lille.
Domácí se ozvali jako první. Mater poslal nebezpečný balón před Ospinu, kde číhal Melikson, jeho střelu z první však dokázal právě hostující gólman polapit. Jen o minutu později se musel kolumbijský muž v rukavicích činit ještě jednou, tentokráte si na něj chtěl vyšlápnout zkušený Pujol.
Menší převahu zužitkoval VAFC v úvodní branku po dvaceti šesti minutách. Kagelmacher uvolnil rozeběhnutého Warise, ten poslal parádní centr na Doumbiu, jenž se z vyložené pozice nemýlil. Korigovat stav se snažil na druhé straně Abriel, avšak s jeho pokusem neměl brankář Penneteau sebemenší problémy.
Do přestávky se snažil prosadit ještě jednou Doumbia, nicméně pálil jen mimo, Medjani o chvilku později hlavou rovněž branku netrefil. Pujol si následně hlavičkou po Materově pasu také nepřišel na Ospinu. Ačkoli se Valenciennes dostávalo do vyloženějších příležitostí, Nice se podařilo v 75. minutě srovnat.
Brüls předal balón Bauthéacovi, ten poslal přihrávku do cesty spoluhráči Maupayovi, jenž střelou šajtlí rozvlnil síť. Málem se domácím zase šeredně nevyplatilo neproměňování šancí, dvě minuty před koncem ovšem přece mohli zajásat. Genevois se nechal obrat o míč Ducourtiouxem, který přihrál ještě Warisovi a ten již Ospinu překonal.
Více informací k zápasu
Sochaux nasadilo do brány místo Pouplina čerstvou posilu Pelého, který vlastně předvedl solidný výkon - co totiž polapit měl, to udělal. Na pravém kraji obrany operoval také Marange a ve středu zálohy se objevil debutující mladíček Malsa. Co se týče jejich výkonů, můžeme je ohodnotit podobně jako u ostatních termínem nevýrazný.
Dominanci v první půli Dogám nemohl nikdo odepřít. Hodně se tlačily do zakončení, přičemž tu nejnebezpečnější střelu vyslal v 9. minutě Sidibé, proti němuž skvěle zakročil Pelé. O nic hůře pálil také dvakrát Kalou anebo Origi, ale ani jeden z těchto třech pokusů hostující brankář za svá záda nepustil.
LOSC vlastně nemuselo vadit, že z tohoto ostřelování hostující brány nakonec nepadl jediný gól. Od 3. minuty totiž vedl zásluhou Origiho, který po rohovém kopu Balmonta stál přesně tam, kde měl, a z hranice malého vápna uklidil míč pohotově mezi tři tyče. Druhé dějství již bylo vyrovnanější.
Renard na hřiště poslal Bakambua a s ním přece jenom Sochaux trošku ožilo. Ve 47. minutě se dostal do nejnebezpečnější šance právě hostující forvard, jenž však centr z levé strany od Roudeta poslal hlavou pouze vedle. Ačkoli Dogy i nadále držely více míč na svých kopačkách, střed hřiště pod kompletní kontrolou rozhodně neměly.
Jenže hosté i tak v ofenzívě nepředvedli vůbec nic. Po krajích se Contoutovi ani Roudetovi moc nedařilo, Faussurier s Marangem měli jako krajní beci příliš práce s bráněním jakýchsi pološancí Rouxe či Kaloua. Svou převahu domácí potvrdili až ve třetí minutě nastavení, kdy z vápna po brejku pálil přesně Mendes.
Více informací k zápasu
Pýcha letošního remešského fotbalu - tedy pevná defenzíva - utrpěla v minulém klání s Montpellierem (2:4) pořádnou facku. Za poslední tři kola získali hosté jen jeden bod. A že by obrana v Bretani fungovalo nějak lépe, to se říci rozhodně nedá. Nakonec se jim ale díky týmovému duchu přece podařilo strhnout výhru na svou stranu.
Domácí první půli vládli, bohužel pro ně se k úvodní trefě nepropracovali. V 19. minutě se do dobré možnosti dostával Yatabaré, jenže nakonec měl střelu na dlouhou nohu, takže ho včas dokázal zastavit stoper Tacalfred. Ve 42. minutě se již činil hostující gólman Placide, který likvidoval pokus Atika po rohovém kopu.
I do druhého dějství nastoupili Gourvennecovi hoši aktivněji, ale na úvodní zásah si museli počkat až do 62. minuty. Yatabaré unikl na levé straně, poslal míč do šestnáctky, odkud nehlídaný Alioui zacílil na bližší tyčku. Vedení ovšem Guingampu nevydrželo dlouho, Remeš totiž vyučovala z produktivity.
Stačila jen malá nepozornost obrany, aby Fortes využil nešikovnosti Lemaitreho a aby po krátkém sólu vyrovnal. Černý scénář soupeři napsal v 72. minutě Ayité, jenž si udělal prostor ve středu pole a z dobré pozice zamířil tam, kam potřeboval. Guingamp se pak prostě sesypal. A mohl být rád, že Mandi v 78. minutě trefil pouze břevno.
Více informací k zápasu
Zdálo se, že by se SRFC mohl hodně rychle vyhrabat z pater dolní poloviny tabulky. Jenže po utkání na Korsice musí v klubu hovořit určitě jinak. Po čtyřech zápasech bez prohry a posledním skalpu Lyonu přišla na řadu pořádně nečekaná ztráta. Tři góly mimochodem od ACA letos ještě nikdo nedostal.
Možná že právě díky tomuto bodovému zápisu Ajaccio neřeklo v boji o záchranu poslední slovo. Už v minulém kole v Évianu dokázalo získat alespoň bod minutu před koncem. I to dokazuje, že se tým chce rozhodně porvat. A co se týče klání s Rennes, bylo zřejmě tím nejlepším, jaké v této sezóně odehrálo.
První možnost ke skórování si vytvořila čerstvá hostující posila N'Tep, nicméně Ochoa jeho přízemní pokus dobře vykryl. Pak ovšem začal čarovat Cavalli, který na hřišti prokazoval svou dominanci, výborný cit pro hru i neoddiskutovatelný přehled. A hlavně skvěle přihrával a centroval. V 18. minutě si připsal asistenci u gólu Fatyho.
Právě jeho mistrné rozehrání přímého kopu využil spoluhráč k přesné hlavičce a Ajaccio se ujalo vedení. Toivonen na druhé straně mohl vyrovnat, Ochoa si však s jeho šancí ještě poradil. Pěkný zákrok předvedl rovněž o pár minut později proti střele Doucourého, na bezprostřední dorážku Hountondjiho už ovšem nedosáhl.
Domácí tenhle moment v žádném případě na kolena nepoložil. A ve 37. minutě vsítili druhou branku. André chtěl původně centrovat, jenže míč se nakonec tak zvláštně začal točit ve vzduchu, až nakonec zapadl za záda bezmocně přihlížejícího brankáře Costila. Třetí zásah do renneské branky visel ve druhém dějství ve vzduchu.
Bretaňský celek se směrem dopředu prakticky vůbec neprosadil, malátná hra bez myšlenky mu to vlastně ani nedovolila. Soupeř byl nebezpečnější, už Tallo mohl navýšit náskok, kdyby nemířil jen doprostřed Costilovy svatyně. Třináct minut před koncem bylo o všem rozhodnuto, Cavalli ukradl balón Hountondjimu a poté pohodlně zacílil.
Více informací k zápasu
Pořádně zajímavý duel přitom OM čeká už příští kolo. Zavítá pod Alpy a utká se právě s Les Verts, se kterými svede veledůležité klání v boji o pohárové příčky. Kdyby svěřenci Josého Aniga předvedli obdobný výkon jako proti Bastii, asi by se ani o dobrý výsledek bát neměli. Především pak jestli budou hrát stejně skvěle Payet i Gignac.
Oba tito borci se totiž výrazným způsobem zasloužili o tři body pro Olympique. Už ve 13. minutě spolu parádně zakombinovali a akce dva na jednoho nemohla skončit jinak než gólem - Payetovo zakončení z voleje skončilo přesně na bližší tyčce Landreauovy brány. Domácí záložník přidal svou třetí branku z posledních dvou utkání záhy.
Ve 25. minutě Mendy zleva přihrál na Payeta, ten se chvilku rozmýšlel, co s balónem, až ho nakonec skrz vápno poslal přesně do levého růžku. Kdyby se podařilo zvýšit náskok v závěru prvního poločasu, měla by Bastia zřejmě definitivně po nadějích. Landreau však držel tým nad vodou, když ve 38. a 43. minutě vychytal Gignace.
Korsičané nastoupili do druhého dějství zostra. Khazri našel díru v obraně soupeře, udělal si prostor a jeho následná střela skončila překvapivě na tyčce. V 51. minutě bohužel museli hosté řešit hodně nepříjemnou věc. Landreau si údajně poranil lýtko, takže na plac musel náhradník Leca.
Jemu se nástup na hřiště příliš nepovedl a inkasoval ze své první střely na bránu. V 55. minutě nedosáhl na Imbulovu dělovku, která naštěstí pro něj trefila ještě břevno. Míč se však poté odrazil k nohám volného Gignace, jenž ho v klidu doklepl do brány. Snížit stav mohl snad jen Thauvin, jenže svůj pokus nenamířil tam, kam by potřeboval.
Více informací k zápasu
Hosté vstupovali do utkání se skvělou bilancí pěti výher z posledních sedmi zápasů a s vědomím, že jakýkoliv pozitivní výsledek jim pomůže vyvinout tlak na Lille, které v sobotu hostí zachraňující se Sochaux. Toulouse, jehož forma v poslední době také stojí za zmínku, zaznamenalo v zápase několik zajímavých šancí; tu vůbec největší si však připsalo Saint-Étienne, konkrétně Franck Tabanou, který zhruba po hodině hry nastřelil tyč.
Jinak však hrozili spíše hosté. V 19. minutě se málem gólově prosadila nová posila Benoït Trémoulinas, ale zkušenému bekovi střela po pasu kolegy Clerka nesedla a mířil těsně mimo, zatímco na druhé straně kontroval jedovatou ránou Martin Braithwaite. Brankář Stéphane Ruffier však byl pozorný a střelu vykryl (32').
Hostující playmaker Benjamin Corgnet se poté marně snažil o chytrý lob, a neuspěl ani domácí Jean-Daniel Akpa-Akpro s nepříjemnou střelou zdálky; do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Největší šanci viděli diváci na Municipalu až po změně stran, kdy Tabanouovi chyběly centimetry k tomu, aby potopil svůj bývalý klub; jeho volej po Erdingově pasu dokonale zaskočil zkoprnělého Zacharie Bouchera, naštěstí pro domácího gólmana však orazítkoval brankovou konstrukci.
Tabanou byl vůbec aktivní postavou, nebezpečně vypadala i jeho střela po Cohadeho centru; domácí se snažili kontrovat přízemní pumelicí Óscara Treja, ale Ruffier byl na svém místě a vyrazil míč na roh. V 68. minutě ještě Erding přestřelil po Brisonově pasu, ale to bylo z obou stran vše - závěrečných 20 minut už se dohrávalo v relativním klidu.
Více informací k zápasu
AS Monaco - Paris Saint-Germain 1:1
09.02.2014 21:00
Góly: 74. Thiago Silva (vl.) - 8. Javier Pastore
Ani druhé vzájemné ligové střetnutí Monaka a PSG v rámci letošní sezony nepoznalo vítěze.Olympijské hry v ruském Soči jsou sice v plném proudu, nicméně v neděli směřovaly zraky Francouzů i Francouzek především do Monaka. Hosté tam, na Stade Louise II, sice vstřelili dvě branky, nicméně přesto z toho byla jen remíza 1:1. Javier Pastore mířil přesně, kdežto kapitán Thiago Silva nechtěně překonal svého spoluhráče. Díky tomu se zrodil naprosto stejný výsledek, k jakému se oba týmy dopracovaly už v září v Parku princů. Jak přesně k němu ale došlo?
Hráči PSG se do svého soupeře pustili pěkně zostra a jejich převaha v držení míče byla korunována první trefou ještě v úvodní desetiminutovce. Thiago Motta zahrával rohový kop, který prodloužil Alex. Balon se následně odrazil od Ricarda Carvalha tak nešikovně, že Argentinec Javier Pastore neměl potíže dopravit jej do brány - 0:1.
Po inkasovaném gólu si svěřenci Claudia Ranieriho uvědomili, že už se hraje. A hned se snažili odpovědět. Poté, co se o závar před brankou se postarali James Rodríguez a Lucas Ocampos, byl nucen předvést vynikající zákrok Salvatore Sirigu. Míč se ovšem dostal jen k nohám Emmanuela Riviéra, kterému radost z desáté branky v sezoně uzmul včasný blok Thiaga Silvy.
Pak se po přihrávce Maxwella položil do balonu Zlatan, jenže protože jeho střela letěla vedle, bylo by bývalo možná vhodnější volit přihrávku zpět nabíhajícímu brazilskému spoluhráči. Dvojice Maxwell-Pastore vůbec hodně zaměstnávala obranu Monaka, což by Ranierimu zřejmě tolik nevadilo, kdyby Moutinho ještě v první půli nasměroval svůj halfvolej na branku, nikoliv nad ní.
Před pauzou to ale mohlo být také už 3:0 pro PSG. Na řadu totiž přišly dva přímé kopy Zlatana Ibrahimoviće. Švédský kanonýr nejprve vypálil na Subašiće pořádnou pumelici, ale chorvatský brankář ji dokázal vyrazit do bezpečí. Podruhé Zlatanovu střelu nepříjemně tečoval Ocampos, ale Subašić byl znovu tam, kde být měl.
I po přestávce došlo na souboj stejných hráčů, ale znovu z něj vyšel vítězně ten, který obléká dres monackého klubu. Ani Salvatore Sirigu na druhé straně rozhodně neměl prostor na relaxaci. Nejprve včas odpálil nebezpečný centr Layvina Kurzawy, a poté jeho pozornost vyzkoušel střídající Geoffrey Kondogbia. Italský brankář však jeho pokus neudržel, ale do neposedného míče stihl plácnout těsně předtím, než se jej zmocnil Riviére, pro nějž by to byl gól zcela zadarmo.
Ani po příchodu Dimitara Berbatova se Monaco stále ne a ne prosadit. Pomoci jim tedy musely vnější zdroje, ovšem jen v jednom jediném případě. Konkrétně v 74. minutě, kdy Thiago Silva ve snaze zamést Fabinhův centr smolně zamířil do vlastní sítě - 1:1. Zlatan Ibrahimović je útočníkem par excellence, o tom není sporu. A mohl to být právě on, kdo mohl ještě v samotném závěru zajistit hostům výhru. Poté, co předvedl trochu míčové ekvilibristiky, vypálil levačkou na Subašiće, avšak ten i tentokrát svůj tým podržel, takže mezi oběma protivníky nadále zůstává pětibodový rozdíl.
FC Nantes - Olympique Lyon 1:2
09.02.2014 14:00
Góly: 84. Filip Đorđević - 40. Alexandre Lacazette, 77. Bafétimbi Gomis (pen.)
Lyon zvládl důležitý zápas s FC Nantes a je zase o krok blíže pohárovým příčkám.O výhře hostujícího celku rozhodli stejní hráči, kteří v týdnu svými brankami dostali Olympique do finále Ligového poháru. Alexandre Lacazette a Bafétimbi Gomis potvrdili, že pro trenéra Gardeho jsou v současnosti nepostradatelní. Na druhé straně zaznamenal svou devátou branku v sezoně Filip Djordjević, který se trefil v lize poprvé od 10. listopadu! Nebyla to však jediná událost, kterou se srbský reprezentant výrazněji zapsal do statistik.
Les Gones mohli jít do vedení už ve 23. minutě, kdyby jenom měla hlava Milana Biševace k centrovanému balonu o kousek blíže. Prakticky hned z protiútoku mohl poslat svůj tým do vedení Serge Gakpé, ale jeho volej z dobrých dvaceti metrů mířil vedle. Pak už se začalo hrát podle taktovky hostujícího celku.
Ten rozehrál pět minut před závěrem první půle rychlou akci. Přesný dlouhý balon ve vápně zpracoval Clément Grenier a hned přihrál lépe postavenému Gomisovi, který vyzkoušel Rioua. Vzhledem k tomu, že stál de facto na malém vápně, nakonec na první pohled nešlo o příliš nebezpečný pokus, ovšem Rémy Riou jej přesto nedokázal zkrotit, díky čemuž měl Alexandre Lacazette už snadnou úlohu - 0:1.
Po změně stran mohlo být záhy vyrovnáno, neboť Jordan Veretout málem z přímého kopu nachytal Anthonyho Lopese, jak se říká, na švestkách. Brankář Lyonských ale proti míči přeci jen stačil dostatečně zasáhnout. V 73. a 74. minutě dali naopak domácímu gólmanovi pořádně "čuchnout" Gomis a Grenier, ale na druhou branku v jeho síti si museli ještě tři minuty počkat.
To se totiž na branku Nantes hnal, seč mu síly stačily Lacazette, a protože Riou nenačasoval vypíchnutí balonu správně, kopala se penalta. Tu Gomis, sice se štěstím, ale proměnil. A Lyon tak šel do dvoubrankového vedení. V 84. minutě se ale po nešikovném zásahu Umtitiho dostal k zakončení ve vápně Filip Djordjević a z voleje nekompromisně zavěsil - 1:2. Domácí příznivci pak málem zbourali jednu z tribun Stade de la Beaujoire.
Ten samý hráč však hned v další minutě dostal žlutou kartu, načež viditelně uvažoval o tom, že vybije rozhodčího. Nicolas Rainville proto nelenil a ona žlutá se proměnila v červenou. Nantes tak nadále padá tabulkou. Nyní už je deváté, přičemž desátý Lorient má odehráno o zápas méně. Lyon hraje v poslední době také jako vyměněný, ovšem v tom dobrém slova smyslu, což v současnosti znamená šesté místo, ačkoliv Bordeax má v záloze ještě právě duel s Lorientem.
Montpellier HSC - Évian Thonon Gaillard 1:1
08.02.2014 20:00
Góly: 44. Rémy Cabella - 32. Kévin Bérigaud
Tři výhry v řadě, devět vstřelených branek. S takovou formou vstupoval Montpellier do utkání s Évianem, který naposledy nedokázal skolit ani poslední Ajaccio. Alespoň bod přitom musel zachraňovat Rémy Cabella, hvězdný záložník, bez jehož služeb se trenér Rolland Courbis aktuálně prostě neobejde.Nebyl to příliš povedený zápas pro domácí celek. ÉTG se soupeře v žádném případě nebál, čerstvá posila De Melo hlavičkou zamířil ve 20. minutě do tyčky a Barbosa po půlhodině hry jen o kousek netrefil bránu. Ve 32. minutě se již hosté radovali, pod Barbosově pobídce pálil z šestnáctky přesně Bérigaud.
Montpellier měl, dá se říci, velké štěstí, že ještě před obrátkou stačil vyrovnat. Tiéné už ve 34. minutě přestřelil branku jen o kousek, poté ovšem mazácky počkal, komu přihraje, a místo nabíhajícího si Sansona nebo Mouniera si vybral u vzdálenější tyčky volného Cabellu, který z blízkosti bez problémů překonal gólmana Laquaita.
Co se týče druhého dějství, ani to příliš fotbalové krásy nepřineslo. Pravděpodobné klíčovým momentem pro celé utkání bylo vyloučení Tiéného, jenž se musel po druhé žluté kartě a faulu na Bérigauda pakovat předčasně ze hřiště. Évian totiž zavřel hru, jen lehké pološance jinak výtečného Cabelly také změnu skóre nepřinesly.
Valenciennes FC - OGC Nice 2:1
08.02.2014 20:00
Góly: 26. Tongo Doumbia, 88. Majeed Waris - 75. Neal Maupay
Je těžko uvěřitelné, že Valenciennes bylo druhým nejhorším mužstvem Ligue 1 před vlastními fanoušky. Dříve se na sever Francie jezdilo s velkými obavami, jenže letos tahle formule příliš neplatí. Nice se však jasně přesvědčilo, že ani sebelepší forma mu nemůže zaručit úspěch nad zachraňujícím se soupeřem.Pro VAFC byly tyhle tři body nesmírně důležité. Právě tohle vítězství, které bylo teprve třetí na Stade du Hainaut, mu zaručilo praktiky bezprostřední kontakt se záchrannými pozicemi. Tak veselo ovšem být nemuselo. Jako už poněkolikáté v sezóně se zdálo být vše ztraceno, když čtvrthodiny před koncem srovnával na 1:1 hostující Maupay.
Trenér Claude Puel moc dobře věděl, že jeho tým po tisícikilometrové trase do departmentu Nord nečeká nic snadného. Možná ale nečekal, že to bude až tak složité. OGC přece jenom vstupoval do střetnutí se čtyřmi výhrami z posledních šesti ligových kol, včetně minulého skalpu v popředí se držícího Lille.
Domácí se ozvali jako první. Mater poslal nebezpečný balón před Ospinu, kde číhal Melikson, jeho střelu z první však dokázal právě hostující gólman polapit. Jen o minutu později se musel kolumbijský muž v rukavicích činit ještě jednou, tentokráte si na něj chtěl vyšlápnout zkušený Pujol.
Menší převahu zužitkoval VAFC v úvodní branku po dvaceti šesti minutách. Kagelmacher uvolnil rozeběhnutého Warise, ten poslal parádní centr na Doumbiu, jenž se z vyložené pozice nemýlil. Korigovat stav se snažil na druhé straně Abriel, avšak s jeho pokusem neměl brankář Penneteau sebemenší problémy.
Do přestávky se snažil prosadit ještě jednou Doumbia, nicméně pálil jen mimo, Medjani o chvilku později hlavou rovněž branku netrefil. Pujol si následně hlavičkou po Materově pasu také nepřišel na Ospinu. Ačkoli se Valenciennes dostávalo do vyloženějších příležitostí, Nice se podařilo v 75. minutě srovnat.
Brüls předal balón Bauthéacovi, ten poslal přihrávku do cesty spoluhráči Maupayovi, jenž střelou šajtlí rozvlnil síť. Málem se domácím zase šeredně nevyplatilo neproměňování šancí, dvě minuty před koncem ovšem přece mohli zajásat. Genevois se nechal obrat o míč Ducourtiouxem, který přihrál ještě Warisovi a ten již Ospinu překonal.
Lille OSC - FC Sochaux 2:0
08.02.2014 20:00
Góly: 3. Divock Origi, 90+3. Ryan Mendes
Fotbalisté Lille ukončili svou pětizápasovou šňůru bez vítězství, bez větších potíží doma porazili Sochaux 2:0 a vrátili se zpátky na třetí místo tabulky. Hosté směrem dopředu opět hodně tápali a ani tři nové tváře kouči Hervému Renardovi nepomohly k lepšímu výsledku. I nadále tak zůstávají v sestupových vodách.Sochaux nasadilo do brány místo Pouplina čerstvou posilu Pelého, který vlastně předvedl solidný výkon - co totiž polapit měl, to udělal. Na pravém kraji obrany operoval také Marange a ve středu zálohy se objevil debutující mladíček Malsa. Co se týče jejich výkonů, můžeme je ohodnotit podobně jako u ostatních termínem nevýrazný.
Dominanci v první půli Dogám nemohl nikdo odepřít. Hodně se tlačily do zakončení, přičemž tu nejnebezpečnější střelu vyslal v 9. minutě Sidibé, proti němuž skvěle zakročil Pelé. O nic hůře pálil také dvakrát Kalou anebo Origi, ale ani jeden z těchto třech pokusů hostující brankář za svá záda nepustil.
LOSC vlastně nemuselo vadit, že z tohoto ostřelování hostující brány nakonec nepadl jediný gól. Od 3. minuty totiž vedl zásluhou Origiho, který po rohovém kopu Balmonta stál přesně tam, kde měl, a z hranice malého vápna uklidil míč pohotově mezi tři tyče. Druhé dějství již bylo vyrovnanější.
Renard na hřiště poslal Bakambua a s ním přece jenom Sochaux trošku ožilo. Ve 47. minutě se dostal do nejnebezpečnější šance právě hostující forvard, jenž však centr z levé strany od Roudeta poslal hlavou pouze vedle. Ačkoli Dogy i nadále držely více míč na svých kopačkách, střed hřiště pod kompletní kontrolou rozhodně neměly.
Jenže hosté i tak v ofenzívě nepředvedli vůbec nic. Po krajích se Contoutovi ani Roudetovi moc nedařilo, Faussurier s Marangem měli jako krajní beci příliš práce s bráněním jakýchsi pološancí Rouxe či Kaloua. Svou převahu domácí potvrdili až ve třetí minutě nastavení, kdy z vápna po brejku pálil přesně Mendes.
EA Guingamp - Stade Reims 1:2
08.02.2014 20:00
Góly: 62. Rachid Alioui - 69. Odaïr Fortes, 72. Floyd Ayité
Guingamp ani proti Remeši neprolomil už osmizápasovou šňůru bez vítězství. A to přitom soupeř na jeho půdu nepřijížděl v ideální formě. Domácí neodehráli špatné utkání, ale dá se říci, že si ho prohráli sami. Kdyby totiž proměnili svoje šance v první půli, mohli o úspěchu rozhodnout už dávno.Pýcha letošního remešského fotbalu - tedy pevná defenzíva - utrpěla v minulém klání s Montpellierem (2:4) pořádnou facku. Za poslední tři kola získali hosté jen jeden bod. A že by obrana v Bretani fungovalo nějak lépe, to se říci rozhodně nedá. Nakonec se jim ale díky týmovému duchu přece podařilo strhnout výhru na svou stranu.
Domácí první půli vládli, bohužel pro ně se k úvodní trefě nepropracovali. V 19. minutě se do dobré možnosti dostával Yatabaré, jenže nakonec měl střelu na dlouhou nohu, takže ho včas dokázal zastavit stoper Tacalfred. Ve 42. minutě se již činil hostující gólman Placide, který likvidoval pokus Atika po rohovém kopu.
I do druhého dějství nastoupili Gourvennecovi hoši aktivněji, ale na úvodní zásah si museli počkat až do 62. minuty. Yatabaré unikl na levé straně, poslal míč do šestnáctky, odkud nehlídaný Alioui zacílil na bližší tyčku. Vedení ovšem Guingampu nevydrželo dlouho, Remeš totiž vyučovala z produktivity.
Stačila jen malá nepozornost obrany, aby Fortes využil nešikovnosti Lemaitreho a aby po krátkém sólu vyrovnal. Černý scénář soupeři napsal v 72. minutě Ayité, jenž si udělal prostor ve středu pole a z dobré pozice zamířil tam, kam potřeboval. Guingamp se pak prostě sesypal. A mohl být rád, že Mandi v 78. minutě trefil pouze břevno.
AC Ajaccio - Stade Rennes 3:1
08.02.2014 20:00
Góly: 18. Ricardo Faty, 38. Benjamin André, 77. Johann Cavalli - 34. Abdoulaye Doucouré
Když před dvěma týdny jeho tým ztratil proti Sochaux vítězství v poslední minutě utkání, málem kapitán Johan Cavalli u střídaček vyhrabal díru do trávníku. Právě domácí kapitán byl nyní hlavním strůjcem nečekaného úspěchu nad Rennes, které nadále zabředává do hluboké mizérie. Ajaccio získalo teprve svou druhou výhru v sezóně.Zdálo se, že by se SRFC mohl hodně rychle vyhrabat z pater dolní poloviny tabulky. Jenže po utkání na Korsice musí v klubu hovořit určitě jinak. Po čtyřech zápasech bez prohry a posledním skalpu Lyonu přišla na řadu pořádně nečekaná ztráta. Tři góly mimochodem od ACA letos ještě nikdo nedostal.
Možná že právě díky tomuto bodovému zápisu Ajaccio neřeklo v boji o záchranu poslední slovo. Už v minulém kole v Évianu dokázalo získat alespoň bod minutu před koncem. I to dokazuje, že se tým chce rozhodně porvat. A co se týče klání s Rennes, bylo zřejmě tím nejlepším, jaké v této sezóně odehrálo.
První možnost ke skórování si vytvořila čerstvá hostující posila N'Tep, nicméně Ochoa jeho přízemní pokus dobře vykryl. Pak ovšem začal čarovat Cavalli, který na hřišti prokazoval svou dominanci, výborný cit pro hru i neoddiskutovatelný přehled. A hlavně skvěle přihrával a centroval. V 18. minutě si připsal asistenci u gólu Fatyho.
Právě jeho mistrné rozehrání přímého kopu využil spoluhráč k přesné hlavičce a Ajaccio se ujalo vedení. Toivonen na druhé straně mohl vyrovnat, Ochoa si však s jeho šancí ještě poradil. Pěkný zákrok předvedl rovněž o pár minut později proti střele Doucourého, na bezprostřední dorážku Hountondjiho už ovšem nedosáhl.
Domácí tenhle moment v žádném případě na kolena nepoložil. A ve 37. minutě vsítili druhou branku. André chtěl původně centrovat, jenže míč se nakonec tak zvláštně začal točit ve vzduchu, až nakonec zapadl za záda bezmocně přihlížejícího brankáře Costila. Třetí zásah do renneské branky visel ve druhém dějství ve vzduchu.
Bretaňský celek se směrem dopředu prakticky vůbec neprosadil, malátná hra bez myšlenky mu to vlastně ani nedovolila. Soupeř byl nebezpečnější, už Tallo mohl navýšit náskok, kdyby nemířil jen doprostřed Costilovy svatyně. Třináct minut před koncem bylo o všem rozhodnuto, Cavalli ukradl balón Hountondjimu a poté pohodlně zacílil.
Olympique Marseille - SC Bastia 3:0
08.02.2014 17:00
Góly: 13. Dimitri Payet, 25. Dimitri Payet, 55. André-Pierre Gignac
Marseille potvrdila, že proti Bastii se jí v posledních letech náramně daří, a nad tímto soupeřem vyhrála i popáté za uplynulých šest vzájemných střetnutí. Dostala se tak na dostřel pohárovým příčkám, čtvrté St. Étienne je od ní vzdálené jen na rozdíl dvou bodů. SCB díky jednoznačné porážce 0:3 klesl v tabulce o jednu příčku níže.Pořádně zajímavý duel přitom OM čeká už příští kolo. Zavítá pod Alpy a utká se právě s Les Verts, se kterými svede veledůležité klání v boji o pohárové příčky. Kdyby svěřenci Josého Aniga předvedli obdobný výkon jako proti Bastii, asi by se ani o dobrý výsledek bát neměli. Především pak jestli budou hrát stejně skvěle Payet i Gignac.
Oba tito borci se totiž výrazným způsobem zasloužili o tři body pro Olympique. Už ve 13. minutě spolu parádně zakombinovali a akce dva na jednoho nemohla skončit jinak než gólem - Payetovo zakončení z voleje skončilo přesně na bližší tyčce Landreauovy brány. Domácí záložník přidal svou třetí branku z posledních dvou utkání záhy.
Ve 25. minutě Mendy zleva přihrál na Payeta, ten se chvilku rozmýšlel, co s balónem, až ho nakonec skrz vápno poslal přesně do levého růžku. Kdyby se podařilo zvýšit náskok v závěru prvního poločasu, měla by Bastia zřejmě definitivně po nadějích. Landreau však držel tým nad vodou, když ve 38. a 43. minutě vychytal Gignace.
Korsičané nastoupili do druhého dějství zostra. Khazri našel díru v obraně soupeře, udělal si prostor a jeho následná střela skončila překvapivě na tyčce. V 51. minutě bohužel museli hosté řešit hodně nepříjemnou věc. Landreau si údajně poranil lýtko, takže na plac musel náhradník Leca.
Jemu se nástup na hřiště příliš nepovedl a inkasoval ze své první střely na bránu. V 55. minutě nedosáhl na Imbulovu dělovku, která naštěstí pro něj trefila ještě břevno. Míč se však poté odrazil k nohám volného Gignace, jenž ho v klidu doklepl do brány. Snížit stav mohl snad jen Thauvin, jenže svůj pokus nenamířil tam, kam by potřeboval.
Toulouse FC - AS Saint-Étienne 0:0
07.02.2014 20:30
Góly: -
Nebyla to sice žádná hitparáda, ale Saint-Étienne i přesto dokázalo v Toulouse bodovat a posunout se tak dočasně na třetí místo tabulky - po remíze 0:0 vystřídalo na pozici zajišťující předkolo Ligy mistrů stagnující Lille, které však má ještě zápas k dobru. Les Verts přitom na Stade Municipal rozhodně měli i na vítězství.Hosté vstupovali do utkání se skvělou bilancí pěti výher z posledních sedmi zápasů a s vědomím, že jakýkoliv pozitivní výsledek jim pomůže vyvinout tlak na Lille, které v sobotu hostí zachraňující se Sochaux. Toulouse, jehož forma v poslední době také stojí za zmínku, zaznamenalo v zápase několik zajímavých šancí; tu vůbec největší si však připsalo Saint-Étienne, konkrétně Franck Tabanou, který zhruba po hodině hry nastřelil tyč.
Jinak však hrozili spíše hosté. V 19. minutě se málem gólově prosadila nová posila Benoït Trémoulinas, ale zkušenému bekovi střela po pasu kolegy Clerka nesedla a mířil těsně mimo, zatímco na druhé straně kontroval jedovatou ránou Martin Braithwaite. Brankář Stéphane Ruffier však byl pozorný a střelu vykryl (32').
Hostující playmaker Benjamin Corgnet se poté marně snažil o chytrý lob, a neuspěl ani domácí Jean-Daniel Akpa-Akpro s nepříjemnou střelou zdálky; do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Největší šanci viděli diváci na Municipalu až po změně stran, kdy Tabanouovi chyběly centimetry k tomu, aby potopil svůj bývalý klub; jeho volej po Erdingově pasu dokonale zaskočil zkoprnělého Zacharie Bouchera, naštěstí pro domácího gólmana však orazítkoval brankovou konstrukci.
Tabanou byl vůbec aktivní postavou, nebezpečně vypadala i jeho střela po Cohadeho centru; domácí se snažili kontrovat přízemní pumelicí Óscara Treja, ale Ruffier byl na svém místě a vyrazil míč na roh. V 68. minutě ještě Erding přestřelil po Brisonově pasu, ale to bylo z obou stran vše - závěrečných 20 minut už se dohrávalo v relativním klidu.
Tabulka
Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Porážky | Skóre | Body | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ![]() | Paris Saint-Germain | 24 | 16 | 7 | 1 | 55:16 | 55 |
2. | ![]() | AS Monaco | 24 | 14 | 8 | 2 | 39:17 | 50 |
3. | ![]() | Lille OSC | 24 | 13 | 5 | 6 | 26:14 | 44 |
4. | ![]() | AS Saint-Étienne | 24 | 12 | 5 | 7 | 33:22 | 41 |
5. | ![]() | Olympique Marseille | 24 | 11 | 6 | 7 | 36:26 | 39 |
6. | ![]() | Olympique Lyon | 24 | 10 | 7 | 7 | 37:30 | 37 |
7. | ![]() | Stade Reims | 24 | 9 | 9 | 6 | 29:29 | 36 |
8. | ![]() | Girondins Bordeaux | 23 | 9 | 7 | 7 | 29:25 | 34 |
9. | ![]() | FC Nantes | 24 | 10 | 3 | 11 | 25:25 | 33 |
10. | ![]() | FC Lorient | 23 | 9 | 5 | 9 | 31:30 | 32 |
11. | ![]() | Toulouse FC | 23 | 7 | 9 | 7 | 23:28 | 30 |
12. | ![]() | SC Bastia | 23 | 8 | 6 | 9 | 27:34 | 30 |
13. | ![]() | OGC Nice | 24 | 9 | 3 | 12 | 23:30 | 30 |
14. | ![]() | Montpellier HSC | 24 | 5 | 13 | 6 | 29:29 | 28 |
15. | ![]() | Stade Rennes | 24 | 6 | 9 | 9 | 26:28 | 27 |
16. | ![]() | EA Guingamp | 24 | 6 | 8 | 10 | 23:27 | 26 |
17. | ![]() | Évian Thonon Gaillard | 24 | 5 | 8 | 11 | 22:39 | 23 |
18. | ![]() | Valenciennes FC | 24 | 5 | 6 | 13 | 24:37 | 21 |
19. | ![]() | FC Sochaux | 24 | 3 | 6 | 15 | 17:46 | 15 |
20. | ![]() | AC Ajaccio | 24 | 2 | 8 | 14 | 19:41 | 14 |
Zbývající zápasy
09.02. 17:00 | Girondins Bordeaux - FC Lorient |
Autor: EuroFotbal.cz
Komentáře (28)
Přidat komentářJak tak čtu ten report z včerejšího utkání, docela hledím, jak je v něm chválen Tabanou. Přišel mi (nejen) včera jako jednoznačně nejslabší část ofenzivy ASSE...sice aktivní, ale totální "zadrbávač", z té své aktivity kromě pár slabých zakončení nevytěžil absolutně nic. Dlouhodobě nechápu, proč má u Galtiera přednost před Mollem a Gradelem.
A Erding místo Brandaa by taky hrávat neměl. Góloví jsou oba tak nějak podobně (tedy málo), ale Brandao toho na tom hrotu daleko víc odmaká.
To je prosty, chvalil ho redaktor ligue1.com a redaktor EF to prelozil
Myslel jsem si to, že to bude přeložený report.
Nevím, já tyhle aktivní, ale neefektivní hráče (což letos na Tabanoua sedí přesně) nemám rád. Jeho včerejší výkon se mi absolutně nelíbil, a co jsem letos ASSE viděl, hrál vždycky podobně. Ale tak Galtier asi přece jen bude lépe vědět, co dělá, než já
Ja uz posledni dobou stiham tak 2, 3 zapasy za kolo a zbytek pak sjedu v sestrihu, ktery se objevuje vzdycky po konci kola. Jinak Tabanou byl takovej vzdycky, ale tihle hraci jsou dobri pro to, aby delali bordel v souperove obrane, pokud je tam nekdo, kdo toho dokaze vyuzit, muze to byt efektivni kombinace. Totalni mistr v tomhle je Pitroipa, ten ma permanentne vysoky znamky a statistiky horsi nez polovina stoperu
No a právěže mi přijde, že zrovna ASSE z té Tabanouovy hry nějak profitovat nedokáže. Spíš tam překáží Corgnetovi a Hamoumovi, a bere jim balony...podle mě jediná slabina týmu, který se mi jinak jeví poskládaný perfektně.
Dneska kvalitní výkon celého týmu, je vidět, že po delší době hrála spolu asi nejsilnější možná sestava. Snad už Aniga nenapadne posadit Imbulu na lávku ve prospěch Leminy, Gianneliho přítomnost v záloze je neskutečně cítit. Vybrat ale muže zápasu, tak řeknu Mendy, ten byl špičkový dozadu i dopředu, takhle má vypadat hra moderního krajního beka. Doufejme, že na to naváže v dalších zápasech a hlavně v bránění bude stejně zodpovědný jako dnes.
A Gignac na MS, Deschamps ho po letošních výkonech prostě musí vzít a osobně bych se nebál ani vyzkoušet ho v základu. Momentálně mu to pálí asi srovnatelně jako Benzemovi (a to hraje v o dost méně produktivním mužstvu) a hlavně jeho platnost v předfinální fázi je obrovská. Jestli si tyhle výkony udrží a Benzema s Giroudem nepůjdou nějak dramaticky nahoru, nemá Francie lepšího útočníka.
Zajímavá myšlenka a určitě bych byl pro. Benzema je dlouhodobě a prověřeně na hovno a Giroud už zažil také lepší časy. Gignaca bych tam viděl moc rád. Reálně je dost špatné, že Benzema je hráč s jednou z nejjistějších pozic.
No právě, Karim má v klubu i v repre předplacený základ, tak ta motivace upadá...navíc on to má těžké, protože v Realu na něm neleží hlavní střelecká zodpovědnost, ty góly za něj jsou schopni dát jiní a ty střelecké návyky postupně upadají. Tohle je samozřejmě v repre, kde vedle sebe nemá Ronalda, dost průser, tam se ty góly čekají HLAVNĚ od něj.
Pokud Deschamps není úplně zabedněný, tak toho Gignaca minimálně zkusí. Protože s Benzemou to fungovat nebude a nikdo vhodnější k dispozici imho ani není.
Já nevim. Už ve fotbale ztrácím jakoukoliv víru pro inteligenci a dynamiku v relevantních rozhodnutích. Já bych byl třeba nejspokojenější s trojicí Gignac, Lacazette, Giroud. Reálnost téhle trojice? Mizivá. Necháme se překvapit, ale je pravda, že zatím není důvod nevěřit v Deschampse, vede to velmi nadějně.
Právě, jeho práce je zatím kvalitní (když přivřu oči nad Evrou a Abidalem, kteří tam jsou jen za zásluhy), takže se třeba dočkáme...i když zrovna Lacazette asi moc šancí nemá, a navíc do 4-2-3-1 se ani nějak extra nehodí.
Já bych ho nepodceňoval, v mládežnících tam exceloval a věřím, že to dokáže i na nejvyšší úrovni. Navíc by přinesl na hrot dynamiku a dravost, to tam Francie potřebuje a to jí tam nejvíc chybí. Mně by se tohle líbilo.
Jeho čas ještě přijde, si myslím. Pokud nějak zásadně nepropadne ve výkonech, v příštím kvalifikačním cyklu už by mohl do repre nakouknout...ale teď nejspíš zůstane jen o vizích fanoušků na internetu, no
No jo, ale kdo má na tu obrodu čekat. Navíc u Francie je s dost nejistým výsledkem. Morální odpad nahradí morální odpad a budou se plácat pořád na tom samém. Ale tak, necháme se překvapit :)
za Gignaca i Lacazetta
Jinak ale Gignac by fakt měl, kdo jiny? Benzema tam bude urcite a pak? koho myslite ze realne Deschamps pozve?
Giroud, a ten Gignac nejspíš bude třetí. Jet by si zasloužil i Griezmann, ale to není hroťák...nikdo další s odpovídající výkonností není.
Rennes je obdivuhodný tým. Škoda, že jejich pád je nereálný, přál bych jim ho.
Velmi cenné 3 body
první poločas nic moc, Nantes měli více šancí, ale v druhém poločase už to bylo dobré a nakonec zasloužená výhra. Grénier začal pořádně hrát až po vystřídání Gourcuffa, do té doby ani jeden z nich nehrál zrovna nejlíp. Obrana tam měla drobné chybky, naštěstí Nantes moc netrestali. Bedimo tradičně dobrý výkon. Výborně zachytal Lopes
že drobné chyby
oproti tomu, na co jsme byli zvyklí v posledních sezonách a i letos na podzim, to nebylo tak hrozny...
tak dnes čo sa týka našej obrannej fázy môžme byť radi za 3 body a za jeden inkasovaný gól, ved tam boli 3-4 hrubé chyby po ktorých mál súper príležitosť skórovať, ved aj po jednej sme tak inkasovali
Vedení Marseille se podle listu L'Equipe chystá v létě prodat Andrého Ayewa. 24letý útočník má ve francouzském klubu smlouvu ještě na rok a půl.
no ten zápas mu nevyšiel, toľko chýb z jeho strany som už dlho nevidel
Měl jsem tu čest vidět posledních 10 minut utkání Monako - PSG. Překvapivě Monako bylo tím, kdo víc tlačil. Ale jeho obrana byla příšerná. Narážím na 2 situace. A obzvláště ta jedna zaváněla gólem. Co dělal Eric Abidal v 90.minutě, to nechápu.
Docela slabý výkon z naší strany, hráli sme staticky, jako by si všichni mysleli, že jsouz Ibra. Pak nám dělal problém presink domácích a bylo to celé takové nesláné nemastné. Silva za gól nemůže, kdyby neudělal nic, tak to doklepne hráč za ním, problém byl v tom, že z Maxwellovi stran centroval naprosto nekrytý hráč.
Skoro 16,5 tisíce diváků v Monaku
...to tam snad neměli sto let.
Naši měli nadvládu :D
skoro vypredané...
Když tam hrála Marseille, tak tam byla chvilkami atmosféra jako na Vélodrome. Nejhorší diváci (kdybych je nazval fanoušky, tak bych urazil fanoušky) v Ligue 1.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele