Olympique Lyon (Francie)

Favorizovaný Lyon se pokusí odčinit smůlu z poháru proti Toulouse

Utkání 17. kola mezi Toulouse a Lyonem bylo nakonec z popudu bezpečnostních složek odloženo na středu 16. ledna. Ačkoli jasným favoritem budou hosté z Lyonu, jen těžko lze říct, komu změna víc pomohla.
VČERA | Previews | žádný komentář

Lyon na Remeš znovu nevyzrál a doma pouze remizoval

Olympique Lyon si ani ve druhém zápase na Remeš neposvítil a s nováčkem doma překvapivě ztratil remízou 1:1. Pro Lyon je remíza málo, v boji o Ligu mistrů se na něho mohou dotáhnout hned tři další týmy. Domácím fotbalistům nevyšla první půle, během které poslal Remeš do vedení Chavarría, aby dvacet minut před koncem srovnal Traoré.
12.01. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Lyon hodlá Remeši oplatit porážku

Poprvé do ligového zápasu v novém roce 2019 vstoupí Olympique Lyon a pokud vítězně zvládne zápas s Remeší, posune se na průběžné druhé místo. Proti devátému celku Ligue 1 ho nečeká snadná práce, i když jsou Les Gones favoritem, první zápas v Remeši prohráli a svému soupeři mají co oplácet.
11.01. | Previews | žádný komentář

Lyon hladce přejel Monako 3:0

V jednoznačnou záležitost se proměnil šlágr kola mezi Lyonem a Monakem. Domácí Les Gones po celý zápas Knížata přehrávali a nakonec díky třem trefám hladce zvítězili a získali tři body. Utkání jasně ukázalo rozpoložení obou celků a znovu víc a víc prohloubilo krizi Monaka, které zůstává na sestupových příčkách.
30.12.2018 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Montpellier a Lyon sehrály podle očekávání vyrovnané utkání

Oba celky tak nadále v tabulce sousedí. S tím, že první jmenovaný má dva duel k dobru a ten druhý jeden. Oba se tedy můžou posunout před Lille, které přezimuje na druhé příčce.
24.12.2018 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Souboj o top trojku! Montpellier doma vyzve Lyon

Souboj třetího týmu se čtvrtým bude zajisté ozdobou posledního podzimního kola Ligue 1. Montpellier po letech paběrkování bojuje o top trojku a prožívá doposud parádní sezónu, Lyon se pohybuje rovněž v popředí, byť v jeho případě se v podstatě jedná o očekávanou záležitost. Výhra by oběma klubům mohla případně zajistit umístění v tabulce na stupních vítězů.
21.12.2018 | Previews | 1 komentář

Olympique Lyon hostí zdecimované Monako

Jednoznačným šlágrem neúplného kola bude ve Francii souboj dvou účastníků letošní Ligy mistrů Lyonu a Monaka. Situace hostí je i přes výhru na hřišti Amiens pořád hodně složitá a knížata budou na stadionu v Lyonu cílit na vítězství. Olympique Lyon by se zase rád posunul na pozice zaručující milionářskou soutěž i příští rok, v té letošní si po remíze se Šachtarem zajistil postup do osmifinále.
16.12.2018 | Previews | 1 komentář

Lyon uhrál na Ukrajině potřebný bod a postupuje do osmifinále

Olympique Lyon se může těšit na vyřazovací fázi Ligy mistrů. Francouzský klub v nejzajímavějším zápase středečního programu nastoupil v kyjevském azylu Šachtaru Doněck a byl lepším týmem, k postupu mu stačila i remíza 1:1.
13.12.2018 | Komentáře a souhrny | 18 komentářů

Přímá bitva o postup. Šachtar musí vyhrát, Lyonu stačí remíza

Lyon jako jediný tým ve skupině zůstává neporažený. Jestli však padne na půdě Šachtaru v posledním zápase základní části, z Ligy mistrů vypadne. Oba celky dělí v tabulce pouze dva body, domácí se před svého soupeře dostanou jedině tak, že ho porazí, hosté se udrží alespoň na své současné druhé pozici, když uhrají toužebný nerozhodný výsledek.
12.12.2018 | Previews | 18 komentářů

Ndombélé nezavírá dveře před nikým. Vysněný klub ale nemá

Záložník Lyonu Tanguy Ndombélé patří mezi nejžádanější zboží na trhu. Přestupové okno se co nevidět zase otevře a kolem jednadvacetiletého fotbalisty budou s největší pravděpodobností svištět lasa jedna báseň. Sám fotbalista zatím o své budoucnosti navíc nemá úplně jasno.
11.12.2018 | Aktuality | 41 komentářů
15.01. Betis touží po Tetem z Lyonu
Španělský Betis Sevilla by rád získal pravého obránce Lyonu Kenny Teteho. Podle španělských médií by měl být Lyon prodeji svého hráče nakloněn, nicméně zranění Rafaela da Silvy, který je první volbou na kraj obrany, může celý transfer pozdržet. (football-espana.net)
12.01. Fekir má problémy s kotníkem
Nabila Fekira často brzdí zdravotní problémy a jeden si přivodil včera. Útočník Lyonu nedohrál zápas s Remeší (1:1), v průběhu první půle si stěžoval na bolesti kotníku a o poločasové přestávce už zůstal v kabině. (sport-express.ru)
11.01. Watford si měl vyhlédnout Corneta
Maxwel Cornet má s Lyonem kontrakt do roku 2021, ten by však nemusel dodržet. Podle posledních zpráv se o reprezentanta Pobřeží slonoviny intenzivně zajímá Watford. (lequipe.fr)
10.01. Mendy nechybí v nominaci Lyonu
Lyon zítra přivítá Remeš, proti které se může spolehnout i na pomoc Ferlanda Mendyho. Mladý obránce zažehnal svalové problémy, kvůli nimž předčasně opustil pohárový duel se Štrasburkem (1:2). (lequipe.fr)
10.01. Mendy by proti Remeši neměl chybět
Obránce Lyonu Ferland Mendy by měl být připraven na páteční ligový duel proti Remeši, přestože v úterý se o poločase raději nechal vystřídat ve čtvrtfinále Ligového poháru proti Štrasburku. (lequipe.fr)
04.01. Hvězdy Lyonu v poháru hrát nebudou
Memphis Depay, Nabil Fekir i Maxwel Cornet si o víkendu za Lyon v pohárovém zápase na hřišti Bourges nezahrají. Depay má disciplinární trest, útočník Cornet ještě není zcela fit po zdravotní stránce a kapitána Fekira se kouč Brunu Genésio rozhodl šetřit. (lequipe.fr)
04.01. Gouiri vyhlíží návrat na trávníky
Amine Gouiri by se do dvou týdnů chtěl vrátit do sestavy Lyonu. Mladý útočník se zotavuje z vážného zranění kolena, to utrpěl v průběhu srpna a letos ještě neodehrál ani minutu. (lequipe.fr)