Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Další články

Lyon narazí venku na Toulouse. Uspěje stejně jako na podzim?

Lyon se po nedávné porážce s Lens před týdnem vzchopil, porazil venku lepšící se Lorient a evidentně míní pokračovat v honbě za místy zajišťující účast v pohárové Evropě. V páteční předehrávce narazí na Toulouse, tedy na svého souseda z tabulky, který doposud získal jen o dva body méně. Domácí by rádi zabrali po minulém nezdaru, aby byli dále od pásma sestupu.

Lyon po vlažném vstupu zařadil vyšší rychlost a pokračuje ve spanilé jízdě tabulkou

Lyon si ve 25. kole Ligue 1 odvezl plný počet bodů z Bretaně, kde porazil Lorient 2:0. Duel dvou, co se formy týče nejžhavějších celků, byl zpočátku spíše ve znamení vlažného tempa hry a poměrně razantní změna přišla až ve druhé půli. Nejprve se v 52. minutě znenadání prosadil mistr světa Nicolás Tagliafico a po hodině hry navýšil vedení hostů Mama Baldé. Les Gones se tak po zaváhání z minulého kola vrátili na vítěznou vlnu a v neúplné tabulce se posunuli na 10. příčku. Les Merlus naopak doma prohráli podruhé v řadě a zůstávají namočeni v bojích o záchranu.

Lyon míní napravit minulý nezdar s Lens, v cestě mu bude stát stále se lepšící Lorient

Zdálo se být vše růžové, než na řadu přišlo utkání s Lens, které ukončilo slušnou sérii výher na straně Lyonu. Ten, včetně Coupe de France, porazil své protivníky šestkrát po sobě, avšak před týdnem schytal do tváře opravdu velkou facku. Jak moc tenhle nezdar zamával s ekipou z Auvergne-Rhone-Alpes, rozhodně naznačí sobotní duel na půdě stále se lepšícího Lorientu.

Lyon setkání se Sotocou znovu bolelo, v oblíbeném městě zužitkoval gólový apetit i Wahi

Lens vyhrálo ve 24. kole Ligue 1 na stadionu Lyonu 3:0. Atraktivní první poločas ve 43. minutě gólově zakončil Florian Sotoca, jenž oslavil pátý příspěvek v letošní sezoně. Muž, který byl v minulém vzájemném utkání vyloučen za drsný faul na Nicoláse Tagliafica, tak ukončil domácímu týmu pětizápasovou sérii bez porážky. Po změně stran pojistil triumf z penalty Elye Wahi, jenž ve svém minulém klání v Lyonu skóroval hned čtyřikrát. Les Gones tedy zůstali ve spodní půlce tabulky, naopak hosté poskočili zpět na šestou příčku.

Lyon nakonec bez Lacazetteho. Sérii výher se pokusí protáhnout v utkání s Lens

Lyon v úterý potvrdil, že se vehementně snaží napravit to, co zpackal hlavně v první polovině sezóny, a vklouzl do semifinále Coupe de France. Ve sbírání pozitivních výsledků pokračuje i na poli Ligue 1, přičemž proti Lens se pokusí o protáhnutí svojí série ligových výher na číslo pět. Hosté se v Auvergne-Rhone-Alpes naopak pokusí napravit minulou porážku s Monacem.

Klíč z Alžírska do zamčené obrany Štrasburku nepasoval. Lyon postoupil až po penaltách

Prvním týmem, který pronikl mezi nejlepší čtveřici celků Coupe de France, se stal Lyon díky domácí čtvrtfinálové výhře 1:0 po penaltách nad Štrasburkem. Les Gones byli po celý zápas aktivnějším celkem, přičemž velké nebezpečí představoval především alžírský reprezentant Saïd Benrahma. Žádná z jeho ofenzivních myšlenek sice ke gólu nevedla, mrzet jej to ale nemuselo, jelikož v závěrečném rozstřelu hosté hned dva pokutové kopy neproměnili.

Lyon se popere o semifinále Coupe de France se skomírajícím Štrasburkem

Lyon v posledních týdnech chytil parádní formu, v Ligue 1 je konečně vzdálený na bezpečný odstup od sestupového pásma a v Coupe de France může stále usilovat o zisk cenné trofeje. Ve čtvrtfinále narazí na protivníka, jenž by měl být rozhodně v jeho silách. Štrasburku se totiž aktuálně nedaří, má na svém kontě tři porážky v řadě a především má problémy v defenzivě.

Gruzínský talent z Mét nakonec své rodné město nepotopil, Lyon prodloužil vítěznou sérii

Lyon zvítězil ve 23. kole Ligue 1 na půdě Mét 2:1, a přidal tak čtvrté ligové vítězství v řadě. Jako první šel do vedení nováček z Mét, když před čtvrthodinou hry využil chybnou rozehrávku hostů 23letý rodák z Lyonu Georges Mikautadze, jenž však nastupuje za gruzínskou reprezentaci. Les Gones ovšem zareagovali vyrovnávacím zásahem v nastaveném čase prvního dějství, na které navázal v 60. minutě vítěznou trefou Saïd Benrahma, jenž si připsal první trefu po příchodu z West Hamu.

Trápící se Méty vyzvou v páteční předehrávce rozjetý Lyon

Lyon bude v páteční předehrávce upevňovat svoje postavení ve středu tabulky, tedy za toho předpokladu, že stvrdí dobrou formu na půdě trápících se Mét. Domácí okupují předposlední pozici průběžného pořadí, na bezpečné příčky ztrácejí pět bodů, a pokud se v dohledné době nevzpamatují, může být jejich pád o patro níže brzy zpečetěn. Na výhru čekají od listopadu.

Rozlet Lyonu podpořila lednová posila s příhodným jménem. Nice znovu ztratilo

Fotbalisté Lyonu opět těžili z nárůstu formy na domácím trávníku a v předehrávce 22. kola Ligue 1 porazili Nice 1:0. Utkání rozhodl premiérovou trefou v dresu Dětí, jak se Lyonským přezdívá, Orel Mangala, a to při svém teprve třetím startu ve Francii. Druhý tým nejvyšší soutěže na zásah hosta z Nottinghamu neodpověděl, a v únoru tak stále neoslavil ligové vítězství. Tentokrát ho ovšem mohou po víkendovém programu předstihnout hned dva celky.

Stoperské ztráty na obou stranách. Lyon v páteční předehrávce vyzve Nice

Jedenáct bodů, taková je nynější ztráta druhého Nice na vedoucí PSG. Ruku na srdce, tohle manko už stěží dožene nejen celek z jihu Francie, ale i ostatní konkurenti. Možná že poslední nepovedené derby s Monacem bude jedním z důležitých okamžiků, co se souboje o titul týče. Teď se hosté pokusí spravit si náladu v Lyonu, který se začíná dostávat do moc dobré pohody.

Rozjetý Lyon uspěl i na jihu Francie, domácí strádání Montpellieru podtrhl Caqueret

Montpellier podlehl ve 21. kole Ligue 1 Lyonu 1:2. Domácí se dostali do vedení zásluhou Arnauda Nordina, jenž se po zdravotních problémech prosadil poprvé od září. Hosté byli hned několikrát blízko vyrovnání. Velkou smůlu měl Akor Adams, jemuž nejprve odvolali branku kvůli ofsajdu a následně spálil několik tutovek. Gólu a nakonec i obratu se však Les Gones dočkali. Nejprve v 74. minutě srovnal ve formě hrající Alexandre Lacazette, na nějž záhy navázal rozhodující trefou Maxence Caqueret.

Souboj ze spodních pater tabulky Ligue 1: Montpellier přivítá nabuzený Lyon

Možná se v Lyonu opravdu blýská na lepší časy. Určitě už nepůsobí tak bezradným dojmem jako prakticky po celou podzimní část sezóny, v Ligue 1 se postupně dere od pásma sestupu, daří se mu také v Coupe de France. A svou lepšící se výkonnost chce potvrdit v Montpellieru, který dlouhodobě tak nějak přešlapuje na místě. Na ligové scéně v novém roce ještě nevyhrál.

Otřes břevna po sekundě hry Lyon při cestě za výhrou nevykolejil

Lyon porazil ve 20. kole Ligue 1 Marseille 1:0 a vzdálil se sestupovým příčkám. Derby Choc des Olympiques odstartovalo netradičním pokusem. Hned z úvodní rozehrávky chtěl skórovat Amine Harit, ale z půlky hřiště trefil ke smutku fanoušků pohledných branek jen břevno. Jediným úspěšným střelcem duelu se tak stal ve 37. minutě Alexandre Lacazette, jenž po nevydařeném podzimu vsítil už 10. gól v ročníku.