Montpellier HSC Francie - Montpellier HSC - Zprávy

Další články

Nantes hodlá v Montpellieru potvrdit dobrou venkovní formu

Nantes se v páteční předehrávce 31. kola nejvyšší francouzské ligy představí na Stade de la Mosson v Montpellieru a vycestuje velmi rádo. Zatímco domácí zápasy se mu absolutně nedaří, při výjezdech obírá své hostitele o body mnohem častěji.

Reims v boji o Evropu postupně dochází dech. La Paillade zajistil výhru Al Tamari

Montpellier vyhrál ve 30. kole Ligue 1 na půdě Reims 2:1. Důležitý okamžik pro vývoj zápasu nastal ve 26. minutě, kdy se hosté ujali vedení díky přesné hlavičce urostlého Modiba Sagnana. Ve druhé půli sice domácí srovnali zásluhou Emmanuela Agbadoua, nicméně La Paillade zajistil v 87. minutě příjemnou zpáteční cestu Mousa Al Tamari. Tým z jihu Francie tak učinil klíčový krok pro vzdálení se od sestupového pásma, od kterého ho dělí už devět bodů. Celek z Remeše naopak po čtvrtém duelu bez vítězství opět ztratil v boji o evropské poháry, když na šesté Lens ztrácí již šest bodů.

Remeš chce proti Montpellieru odčinit porážku se Strasbourgem

Před týdnem svěřenci Willa Stilla ve městě na francouzsko-německé hranici padli 1:3, čímž skončila jejich čtyřzápasová série bez prohry. MHSC, kteří v závěru sezony pomalu chytají druhý dech, můžou právě na takový počet duelů tu svoji prodloužit.

Livesport Focus: Nejpřekvapivější mistři aneb 5000:1 na Lišky, král Giroud a sprintující Vlci

Německá Bundesliga má po dlouhých 11 letech panování Bayernu Mnichov nové krále. Jsou jimi fotbalisté Bayeru Leverkusen, jimž se přitom na začátku tisíciletí začalo kvůli jejich nemohoucnosti vyhrát jakoukoliv trofej, i když k ní měli blízko, přezdívat Neverkusen.

Zimní posila z Bundesligy odvrátila prohru Montpellieru s posledním Clermontem

Hráči Clermontu remizovali ve 29. kole Ligue 1 na vlastním stadionu s Montpellierem 1:1. Hosté sice od začátku dominovali na balonu, v samotném závěru první půle však inkasovali, když opakovanou penaltu napodruhé proměnil Muhammed Cham. Po změně stran ovšem přišel s odpovědí Tanguy Coulibaly, jenž se po příchodu z německého Stuttgartu trefil ve Francii vůbec poprvé. Les Lanciers tak zůstali na poslední pozici v tabulce se ztrátou šesti bodů na příčky zajišťující jisté udržení v soutěži.

Potápějící se Clermont vyzve probouzející se Montpellier

Teprve se ukáže, nakolik tým z chvostu tabulky Clermont povzbudí remíza z Parku Princů. Montpellier se však tváří býti v dostatečně dobré pohodě, aby nepřipustil zaváhání. Dva poslední duely s přímou konkurencí v tabulce totiž vyhrál a navíc neinkasoval.

Montpellier potvrdil skvělou domácí bilanci s Lorientem a odskočil od zóny sestupu

Fotbalisté Montpellieru zvítězili ve 28. kole Ligue 1 nad Lorientem 2:0. Hosté byli sice v první půli aktivnějším celkem, avšak jejich útočníci byli v zakončení nepřesní. Naopak domácím byla krátce po přestávce přisouzena penalta, se kterou si bez problému poradil tradiční exekutor Téji Savanier. La Paillade v samotném závěru přidali ještě jednu trefu a poosmé v řadě ze vzájemných střetnutí před vlastními fanoušky neochutnali hořkost porážky. Vítězstvím si tak navíc v tabulce vytvořili šestibodový náskok na barážovou příčku.

Montpellier chce proti Lorientu prodloužit příznivou sérii

Z porážky 2:6 od PSG se na jihu Francie rychle oklepali a teď přivítají bretaňského soupeře, se kterým doma neprohráli od prosince 2013. V aktuálním ročníku Les Merlus navíc marně hledají formu, a tak před osmadvacátým kolem okupují barážovou příčku.

Přístavní Le Havre se další porážkou nebezpečně přiblížil k sestupovým vodám

Fotbalisté Montpellieru zvítězili ve 27. kole Ligue 1 v Le Havru 2:0. O rozhodující gól se postaral Jordan Ferri, který za tým z jihu Francie skóroval v lize teprve podruhé, jeho barvy přitom obléká už pátou sezonu. La Paillade ziskem všech bodů přeskočili v tabulce svého soupeře z města disponujícího jedním z největších obchodních přístavů ve Francii, a podíleli se tak na propadu domácích na 15. příčku.

Le Havre se proti Montpellieru pokusí zastavit nedobrou sérii

Luka Elsner byl za svou práci u ligového nováčka chválen, nicméně porážky v posledních týdnech narůstaly vyšší frekvencí, než se čekalo. Nebýt tři týdny starého vítězství nad Toulouse, okupoval by tým barážovou pozici. Ještě o bodík blíž k ní mají aktuálně v MHSC.

Málo vídanou remízovou sérii Pařížanů pomohl zlomit hattrick Mbappého

Hráči PSG po třech nerozhodných výsledcích v řadě, což byla nejdelší série Pařížanů bez vítězství od jara 2022, zabrali a ve 26. kole Ligue 1 zvítězili v Montpellieru 6:2. Hosté měli zápas takřka dokonale rozehraný, jelikož je v úvodních 22 minutách poslal gólem a asistencí do pohodlného vedení Kylian Mbappé. Druhá část úvodního dějství se však favoritovi vůbec nepovedla a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu, po změně stran ale hosté nenechali nic náhodě a čtyřmi brankami strhli výhru na svou stranu. Hned dvě z nich měl na svědomí Mbappé, jenž svůj hattrick dokonal v 63. minutě.

PSG chce po třech remízách v Ligue 1 konečně zabrat, venku vyzve Montpellier

Desetibodový náskok na čele tabulky po pětadvaceti odehraných kolech byl a také stále je pro PSG velkým luxusem. A ačkoli body v kontextu Ligue 1 nemusí sbírat s nějakou obrovskou pravidelností, přece by se na půdě Montpellieru před reprezentační přestávkou chtěl konečně prezentovat tak, jak se očekává. Čili výhrou, kterou neurval na ligovém poli už třikrát v řadě.

Penaltový rutinér z Montpellieru prodloužil strádání uvadajícího Nice

Fotbalisté Montpellieru využili bídné formy Nice a ve 25. kole Ligue 1 zvítězili na jihu Francie 2:1. Hosté šli do vedení už v závěru úvodní desetiminutovky, kdy si míč do vlastní branky srazil Jean-Clair Todibo, avšak jeho zaváhání ještě bleskově napravil Jérémie Boga. Na penaltovou trefu Téjiho Savaniera, který v této disciplíně uspěl po 34. ze 37 kariérních pokusů, už ale Orli odpověď nenašli. La Paillade se tak po páteční předehrávce ve vyrovnaném chvostu tabulky vyšplhali ze sestupových vod, domácí naopak prodloužili čekání na ligovou výhru na šest utkání.

Páteční duel u jihofrancouzského pobřeží: Montpellier hodlá Nice oplatit pohárovou porážku

Nice v Ligue 1 prožívá krátkodobou krizi, která se tak jako tak podepsala na současném postavení v tabulce. Dříve stabilně druhý celek je aktuálně na pátém místě a potřebuje najít urychleně vzpruhu, aby náhodou neztratil těsný kontakt s příčkami zaručující účast v pohárové Evropě. Do cesty se mu teď postaví rival z jihofrancouzského pobřeží, čili Montpellier, který hlavně tvrdě bojuje o záchranu.