Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Další články

Remízou s PSG povzbuzená Remeš si bude chtít vyšlápnout na Mety

Zatímco domácí stále neztrácejí naději na účast v evropských pohárech, hosté věří, že mezi elitou zůstanou déle než jednu sezonu. Na nejvyšší úrovni už v minulosti ukázali, že na klub z historického města zahrát umějí.

Reims z přestřelky v první půli vykouzlilo bod, PSG v promíchané sestavě opět klopýtlo

Utkání 25. kola Ligue 1 mezi PSG a Reims přineslo remízu 2:2. Branky padaly pouze v bláznivém úvodním dějství, v němž šli hosté do vedení v sedmé minutě, kdy hrubku Achrafa Hakimiho dokázal potrestat Marshall Munetsi. Favorit se ovšem po čtvrthodině hry nadechl k obratu během dvou minut, pod který se podepsal především Goncalo Ramos. Červenobílé nakonec dovedl k bodu zásah Oumara Diakitého ze sklonku poločasu. Domácí tak sice v lize již potřetí v řadě jen remizovali, podařilo se jim však alespoň pošetřit výraznou část standardní základní jedenáctky.

Remeš by ráda zaskočila PSG tak jako v loňské sezóně. Uzavřou domácí kruh neporazitelnosti?

Hlavní cíl PSG v průběhu tohoto týdne splnilo, postoupilo totiž do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Real Sociedad, a v hlavní francouzské metropoli tak aktuálně panuje spokojenost. Na řadu teď přichází Ligue 1 a s ní duel proti Remeši, která horlivě usiluje o kvalifikaci do pohárové Evropy. Domácí si v tomto utkání mohou pojistit suverénní první pozici, především pak chtějí zachovat nastavený rytmus.

Lille po minele obránce spadl do klína dlouho očekávaný venkovní úspěch

Fotbalisté Lille zvítězili ve 24. kole Ligue 1 na hřišti Reims 1:0 a v neúplné tabulce nakoukli do nejlepší čtyřky. Hostům ulehčil cestu za tříbodovým ziskem v 56. minutě stoper Yunis Abdelhamid, jehož nepovedená přihrávka doputovala přímo na kopačky skórujícího Jonathana Davida. Dogy se tak na hřištích soupeřů dočkaly výhry poprvé od konce listopadu.

Lille potřebuje vzpruhu. Utne negativní venkovní sérii v Remeši?

Pouhý čtyřbodový odstup dělil po třiadvaceti odehraných kolech Remeš a Lille. Oba celky mají ambice na postup na evropskou scénu pro příští sezónu, zatím každopádně plní vlastní kritéria pouze hostující celek. Ten domácí však není svým ambicím na míle vzdálený a může se jim přiblížit po tomto střetu. Pokud parta trenéra Willa Stilla vyhraje, předskočí šesté Lens.

Reims si v Normandii vylepšilo sebevědomí, Le Havre potopil dvougólový Daramy

Hráči Reims ukončili ve 23. kole Ligue 1 výsledkovou mizérii, když na hřišti Le Havru zvítězili 2:1. Hosté byli po celý zápas nebezpečnějším týmem, což nakonec vyústilo po hodině hry v úvodní trefu Mohameda Daramyho. Červenobílé téměř ihned po oslavách z gólu oslabil Thomas Foket, jenž uviděl druhou žlutou kartu. Nováčkovi soutěže se sice podařilo v 74. minutě srovnat, poslední slovo ovšem měl v 95. minutě klub z Remeše, který rovněž z penaltového puntíku zachránil dvougólový hrdina Daramy.

Le Havre i Remeš vstoupí do vzájemného duelu v podobném rozpoložení

Oba mančafty nemají za sebou nejlepší týdny. Oba v uplynulých pěti mačích zvládli jednou vyhrát, dvakrát remizovat a dvakrát prohrát. Více to může mrzet borce z Remeše, jelikož si tím lehce zkomplikovali dobře rozjetou sezonu.

Takticky svázanou bitvu Lens proti Reims nasměroval k remíze bujarý konec první půle

Fotbalisté Reims remizovali ve 22. kole Ligue 1 na vlastním hřišti s Lens 1:1. Výsledek opatrného duelu určil závěr prvního poločasu, v němž nejprve poslal červenobílé do vedení čerstvý mistr Afriky Oumar Diakité, na jehož trefu rychle odpověděl přesně hlavičkující Wesley Saïd. Útočník loňského vicemistra se dočkal první trefy od poloviny prosince, kdy svému týmu zařídil výhru právě nad klubem z Remeše.

Remeš vítá zpět afrického mistra Oumara Diakitého. Zazáří také proti Lens?

Remeš obecně nepodává konstantní výkony. Když nahlédneme na její výsledky z posledních několika týdnů, uměla venku skolit ambiciózní Moncao, také ale nenašla recept na Toulouse či Lorient, jež tvrdě usilují pouze o záchranu. Teď na její půdu zavítá Lens, které je ve slušné pohodě a začíná útočit na postavení v top čtyřce. Trochu ho každopádně může trápit kondice.

Lorient úspěšně pokračuje v záchranářské misi, utrápený Reims skolila trefa Bamby

Hráči Lorientu porazili ve 21. kole Ligue 1 na vlastní půdě Reims 2:0. Domácím zajistila druhé vítězství v řadě lednová posila Mohamed Bamba, jenž se prosadil ve všech třech utkáních, do kterých v oranžovém dresu nastoupil. Les Merlus se tak i díky jeho formě v tabulce posunuli mimo pozice zaručující přímý sestup. Klub z Remeše naopak nezvládl už čtvrté soutěžní klání po sobě a postupně se mu začínají vzdalovat pohárové příčky.

Lorient se v rámci 21. kola pokusí zaskočit Remeš

Nezáviděníhodná jedenáctizápasová série v podání Les Merlus se o minulém víkendu stala minulostí, jelikož se podařilo vydolovat všechny tři body ve vyrovnaném střetnutí s konkurenčními Metami. Remeš bude naopak chtít napravit zaváhání z utkání proti Toulouse.

Babicka pomohl premiérovou trefou v dresu Toulouse k triumfu nad Reims

Toulouse ve 20. kole Ligue 1 překvapivě zvítězilo na hřišti Reims 3:2. Les Violets rozhodli o zisku tří bodů během prvního poločasu, kdy mimo jiné skóroval Shavy Babicka. Pro útočníka z Gabonu, jenž se vryl do paměti českým fanouškům díky tomu, že skóroval na podzim v Evropské lize proti pražské Spartě, šlo o první branku v dresu Le Tef od lednového přestupu z Arisu Limassol.

Remeš bude chtít i po zápase s Toulouse udržet pohárovou pozici

Will Still nadále ukazuje, že navzdory svému mladému věku byl pro klub z historického města Remeše správnou volbou. Jeho družina se nadále prezentuje stabilními výkony, což plánuje potvrdit i proti TFC, které drží jednobodový náskok na barážovou pozici.

Trápící se Nantes pohrdlo v Remeši penaltou a zapsalo jen bod

Utkání 19. kola Ligue 1 mezi domácí Remeší a Nantes skončilo remízou 0:0. V pozici favorita do zápasu vstupovali červenobílí, kteří měli na svého soupeře náskok propastných 11 bodů. Tento rozdíl většinu času odráželo i samotné dění na hřišti, blíže k vítězství ale nakonec měli přece jen Kanárci. Ti totiž zhruba 20 minut před koncem kopali penaltu, kterou však nezvládl přetavit ve vítězný gól Tino Kadewere. I kvůli jeho selhání tak žlutozelení ukončili sérii čtyř po sobě jdoucích porážek ziskem bodu.