Monako díky Golovinově brance udolalo Diijon

Dijon si před týdnem vyšlápl na PSG, ale další senzace se tentokrát nekonala. Monako doma roli favorita zvládlo, byť se nakonec muselo spokojit jen s jednou brankou. O tu se postaral pár minut před koncem prvního poločasu Alexander Golovin.
10.11. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Dijon si naposledy vyšlápl na PSG. Jak se mu povede v Monacu?

Po mizerném vstupu do sezóny Monaco začalo získávat výsledky, jaké by si dlouhodobě představovalo, a postupnými krůčky stoupá tabulkou vzhůru. I proto, že naposledy prohrálo na půdě St. Étienne, se však stále nachází jen v její dolní polovině. Nyní přivítá Dijon, který na jih Francie odcestoval notně povzbuzený o poslední senzační skalp PSG.
08.11. | Previews | 1 komentář

ASSE poskočilo díky výhře nad Monakem na osmou příčku

Angažování Clauda Puela se zatím Les Verts mimořádně vyplácí. V Ligue 1 zatím pod jeho vedením ztratili pouhé dva body. Teď si připisují skalp Monaka, které zůstává nad sestupovým pásmem o pouhé tři body.
04.11. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Saint-Étienne i Monako mají formu, kdo se přiblíží evropským pohárům?

Dvanácté kolo francouzské nejvyšší soutěže uzavřou v neděli večer Saint-Étienne a Monako. Oba celky mnohé spojuje, zejména katastrofální začátek sezony a aktuální dobrá forma. Jak Les Verts, tak "Knížata" stoupají tabulkou, ale na stadionu Geoffroye Guicharda může zvítězit jen jeden.
02.11. | Previews | žádný komentář

Ben Yedder zařídil Monacu cennou výhru v Nantes

Nantes nenapravilo svůj poslední nezdar z půdy Mét, opět se nevsítilo jedinou branku a proti Monacu si připsalo již svou druhou porážku v řadě. Knížecí klub naopak potvrdil, že se po katastrofálním vstupu do sezóny dostává konečně do formy a stoupá tabulkou konstantně vzhůru. O osudu střetnutí rozhodla jediná branka Wissama Ben Yeddera.
26.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Nantes bude hájit druhé místo proti Monaku

Monako začalo od konce září nabírat dech a v 11. kole ho čeká opravdu těžká zkouška na hřišti Nantes. Domácí sice před týdnem prohráli, ale jinak mohou být naprosto spokojeni. Málokdo očekával, že za vedoucím PSG bude právě celek od řeky Loiry.
24.10. | Previews | žádný komentář

Monaco se raduje z výhry nad Rennes

Nebýt útočného dua Ben Yedder-Slimani, knížecí klub by zřejmě tlel místo Dijonu na samém chvostu tabulky Ligue 1. První jmenovaný skóroval dvakrát, přičemž svůj pozdější zásah si nechal až na třetí minutu nastavení.
20.10. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

V desátém kole Ligue 1 změří síly i Monaco a Rennes

Také knížecí klub má rozhodně kádr na to, aby znovu útočil na pohárové umístění. Jenže zatím pokračuje ve výkonech z minulého ročníku, ve kterém se zachránil de facto až na poslední chvíli. Rennes zatím také spíše obhajuje desátou pozici, než aby nechalo zavzpomínat na ročník 2017/2018, ve kterém borci z Bretaně obsadili v konečném zúčtování pátou příčku.
18.10. | Previews | žádný komentář

Montpellier překvapivě snadno vyzrál na Monaco

Na jihu Francie se určitě čekal vyrovnanější duel. Nicméně hotovo bylo v podstatě už při poločasovém hvizdu. Po dvou povedených kláních knížecí celek zkrátka zase neměl svůj den.
06.10. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Monaco touží po třetím vítězství v řadě

Svěřenci Leonarda Jardima nejenže tedy poslední dvě utkání vyhráli, ale zároveň vstřelili dohromady sedm branek. Teď však dojde na konfrontaci s tradičně silnou obranou la Paillade.
05.10. | Previews | 2 komentáře
07.11. Monacu je k dispozici Slimani
Islam Slimani je znovu k dispozici Monacu. Útočník knížecího klubu vyléčil svalové zranění, kvůli čemuž vynechal předchozí dva ligové zápasy. (lequipe.fr)
06.11. Onyekuru zpět do Galatasaraye?
Henry Onyekuru se neprosazuje v AS Monaco, i vinou zranění zatím nastoupil jenom ke čtyřem zápasům a je otázkou, jak dlouho bude barvy knížecího celku hájit. O křídelníka se už začal opětovně zajímat Galatasaray, prostředí tureckého celku hráč velmi dobře zná, loni v něm hostoval z Evertonu a dal čtrnáct ligových branek. (transfermarketweb.com)
04.11. Aguilar nakopl monitor VAR
Obránce Monaca Ruben Aguilar byl vyloučen v závěru zápasu proti St. Etienne vyloučen a při odchodu ze hřiště si vylil vztek na monitoru, ke kterému chodí rozhodčí konzultovat sporné momenty s VAR. Na rozhodování arbitrů si po porážce 0:1 stěžoval i trenér Monaca Leonardo Jardim. (dailymail.co.uk)
04.11. Jardim tvrdě kritizoval rozhodčí
Trenér Monaca Leonardo Jardim se hodně tvrdě opřel do rozhodčích, kteří pískali poslední duel knížecího klubu proti St. Etienne. "Byl to vyrovnaný zápas a nechápu, jak je možné, že St. Etienne byl uznán jejich gól, když mu předcházel naprosto jasný faul. Kdokoliv to mohl vidět v televizi, 99 procent lidí má stejný názor, ale neudělá s tím nikdo nic. Jediné vysvětlení je, že prostě chtěli, aby St. Etienne vyhrálo. Proti Nantes nám sebrali gól, protože našli nějaký ofsajd o dvě minuty dřív a dnes tohle," řekl Jardim, který se podivoval i tomu, že ačkoliv v zápase padly dvě červené karty a proběhlo šest střídání, arbitři nastavili pouze čtyři minuty. (getfootballnewsfrance.com)
01.11. Fàbregas vynechá duel v Saint-Étienne
AS Monaco cestuje do Saint-Étienne a v jeho výpravě bude chybět Cesc Fàbregas, španělského záložníka na trávník nepustí zraněný stehenní sval. (lequipe.fr)
01.11. Slimani neohrozí ani Saint-Étienne
Islam Slimani vynechal pohárový souboj s Marseille a na návrat do sestavy AS Monaco si bude muset počkat - alžírského útočníka stále limituje svalové zranění a nenastoupí ani v neděli proti Saint-Étienne. (lequipe.fr)
30.10. Monaco přišlo o zraněného Fàbregase
Cesc Fàbregas již po 13 minutách odstoupil z dnešního utkání Coupe de la Ligue s Marseille. Zkušený záložník si v souboji s Hirokim Sakaiem zřejmě poranil stehenní sval. (lequipe.fr)
26.10. Ben Yedder má rekordní nástup
Wissam Ben Yedder včera rozhodl o výhře AS Monaco v Nantes a v prvních devíti zápasech za knížecí celek nastřílel stejný počet branek. Tak rychle v Monaku devět gólů ještě nikdo jiný nedal. (sport-express.ru)
25.10. Monaco jedná o Pereirovi
AS Monaco vede jednání s brazilským Gremiem o přestupu osmnáctiletého brankáře Gabriela Pereiry. Viceprezident knížecího klubu Oleg Petrov a další funkcionář Massimiliano Notari už vyrazili do Jižní Ameriky, aby tam transfer dojednali. (getfootballnewsfrance.com)
23.10. Monaco má týmovou fotku z muzea
V oceánografickém muzeu vznikla pro sezónu 2019/20 klubová fotka Monaca. Francouzský celek se místo na hřišti nechává každou sezónu zvěcnit na různých místech knížectví. (lequipe.fr)