Překvapí senzace jménem Rumilly-Valliéres v semifinále Coupe de France i Monaco?

Monaco nedávno v Ligue 1 nestačilo na Lyon, a zřejmě si tak definitivně zabouchlo vrátka k možnému zisku prvenství. I tak však může letos uzmout cennou trofej, byť v případě, kdyby se mu podařilo postoupit do finále Coupe de France, by muselo přemoci v nelehkém souboji PSG. V semifinále nicméně bude plnit roli jednoznačného favorita proti Rumilly-Valliéres.
VČERA | Previews | žádný komentář

Monako se v Remeši vrátilo na třetí příčku

Fotbalisté Monaka dál drží dvě kola před koncem soutěže klíčovou třetí příčku, která znamená kvalifikaci o Ligu mistrů. Knížata ještě mohou dosáhnout na přímý postup do základních skupin, ale tuhle možnost nemají ve vlastních rukou. Ve hře je i pád na čtvrté místo, protože Lyon je vzdálen pouze bod. Výhru v Remeši zařídil jedinou brankou Eliot Matazo.
10.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Monako cestuje do Remeše, ve hře je Liga mistrů

O titul už Monako přišlo, ale ve hře pořád zůstává velké lákadlo a to je Liga mistrů. Knížata hájí na třetí příčce jednobodový náskok a to je nutí v Remeši jednoznačně zvítězit. V opačném případě je Lyon připraven Monako na třetím místě vystřídat.
08.05. | Previews | žádný komentář

Lyon zastavil Monako a ještě bude bojovat o Ligu mistrů

V neděli večer se na stadionu Luise II. v Monaku odehrál veledůležitý zápas mezi domácí ekipou a Olympiquem Lyon. Hosté zvítězili 3:2 a stáhli manko na svého soupeře na rozdíl jediného bodu. Porážka znamená pro Monako prakticky ztrátu titulu, tři kola před koncem je manko na vedoucí Lille už pětibodové. Knížata po první půli nad Lyonem vedla, ale ve druhém poločase Garciův tým otočil vývoj a to i navzdory vyloučení Caquereta.
03.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Bitva o titul, ale i o postup do Ligy mistrů. Monaco ve šlágru kola vyzve Lyon

Cesta za letošním titulem je neúprosná, krutá, vysilující a především neuvěřitelně vyrovnaná. A mezi kandidáty na prvenství se bezpochyby dají zařadit i Monaco s Lyonem, které v neděli večer svedou přímou bitvu o nejvyšší ambice. Oba celky přitom musejí reagovat na sobotní výsledky PSG i Lille, a to jedině vítězstvím, především pak hosté, kteří nejsou v dobré pozici.
02.05. | Previews | žádný komentář

Monaco po další výhře dál zůstává ve hře o titul

Zatímco před týdnem AS v pohodě přejelo Bordeaux, tentokrát dlouho vyrovnaný duel s Angers rozhodnul až jedenáct minut před koncem Wissam Ben Yedder. Situace na první až čtvrté příčce tabulky zůstává v letošní sezoně Ligue 1 nezvykle dramatická.
25.04. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Trápící se Angers vyzve o titul usilující Monaco

Monaco pokračuje ve spanilé jarní jízdě a bezpochyby nemíní zastavovat ani v duelu na půdě Angers, které v posledních týdnech nevykazovalo ideální formu. Oba celky se ve středu popasovaly různě se svými zápasy v Coupe de France, domácí vypadli, hosté postoupili dál, a i proto, že je knížecí výběr po postupu do semifinále v lepším rozpoložení, je nyní favoritem.
25.04. | Previews | 1 komentář

AS Monako si zahraje semifinále Coupe de France, v Lyonu vyhrálo 2:0

Fotbalisté Monaka pokračují ve vynikající sérii zápasů a dobrou formu z Ligue 1 si přenesli i do Coupe de France. Na hřišti svého rivala Lyonu zvítězili 2:0 a postoupili do semifinále této soutěže. Knížata tak mohou stále pomýšlet na zisk dvou trofejí, protože v lize je dělí od prvního místa jen dva body. V Lyonu se všechno podstatného odehrálo až po změně stran a rozhodujícím okamžikem bylo vyloučení Diomandého, po kterém následovaly branky Ben Yeddera a Vollanda.
22.04. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Čtvrtfinále Coupe de France svedlo dohromady rivaly Olympique Lyon a AS Monako

Ve čtvrtfinále Coupe de France na sebe narazí dvě známé firmy a stálice francouzské klubové kopané Olympique Lyon a AS Monako. Oba celky bojují v domácí soutěži nejen o účast v Lize mistrů pro příští rok, ale také o titul. Jak pojmou jejich vzájemný pohárový souboj?
21.04. | Previews | žádný komentář

Monaco po přesvědčivém výkonu odváží všechny body z Bordeaux

Zato Les Girondins znovu potvrdili nestálost formy, jaká je doprovází v podstatě po celou sezonu. Tentokrát klubu ze stadionu Matmut Atlantique nepomohl ani Ui-jo Hwang, ani Tom Lacoux, který viděl v rozmezí šesti minut dvě žluté karty a čtvrt hodiny před koncem byl vyloučen. Domácí tak mají pouze pětibodový náskok na barážovou příčku, kdežto Monaco ztrácí na vedoucí Lille jenom dva body.
18.04. | Komentáře a souhrny | žádný komentář
12.05. Nominace na nejlepšího hráče Ligue 1
Nejlepším hráčem letošní sezony francouzské ligy bude některá z ofenzivních hvězd. Oznámena byla pětičlenná nominace a v ní jsou jen útočníci, jmenovitě Kylian Mbappé, Neymar (oba PSG), Burak Yilmaz (Lille), Memphis Depay (Lyon) a Wissam Ben Yedder (AS Monaco). (mundodeportivo.com)
12.05. Jovetić nebude hrát proti Rumilly-Vallières
Monacu v zítřejším semifinále Coupe de France s Rumilly-Vallières nepomůže Stevan Jovetić. Útočník knížecího klubu nadále laboruje se zraněným lýtkem. (lequipe.fr)
11.05. Bertrand má několik nabídek
Hned několik klubů z rozličných soutěží údajně krouží kolem jednatřicetiletého obránce Ryana Bertranda, který se nedohodl na prodloužení smlouvy s anglickým Southamptonem. Konkrétně se má jednat o Arsenal, AC Milán či AS Monaco. (goal.com)
10.05. Barák je v hledáčku AS Monaco
Antonín Barák prožívá v Hellasu Verona vynikající sezonu a odměnou se mu může stát zajímavější angažmá. Českého záložníka sleduje jeden z předních klubů francouzské ligy, konkrétně se jedná o AS Monaco. (sport-express.ru)
08.05. Matsima byl odměněn novým kontraktem
Chrislain Matsima se podíval do prvního týmu AS Monaco a odměnou za výkony mu je nová smlouva, knížecí klub s talentovaným obráncem prodloužil kontrakt do června 2025. (getfootballnewsfrance.com)
08.05. Golovin se vrací do týmu
Aleksandr Golovin opustil karanténu. Záložník AS Monaco měl koncem dubna pozitivní test na covid-19, nyní je fit a bude připraven na souboj s Remeší. (sport-express.ru)
05.05. Rváči z Monaka znají své tresty
V neděli se v rámci francouzské ligy hrál šlágr AS Monaco - Lyon, domácí prohráli 2:3 a závěr zápasu byl hodně vyhecovaný. V páté minutě nastavení došlo ke rvačce a vyloučeni byli hned čtyři hráči. Hostující obránci Marcelo a Mattia De Sciglio dostali tresty jenom na jeden duel, hůře dopadli dva knížecí kohouti - Pietro Pellegri přijde o dvě utkání a Willem Geubbels o tři. (lequipe.fr)
03.05. Monacu se zranil Caio Henrique
Caio Henrique vinou zranění nedohrál včerejší zápas Monaca s Lyonem (2:3). Brazilský obránce deset minut před koncem střídal s pochroumaným kotníkem, nemělo by se však jednat o nic vážného. (lequipe.fr)
03.05. Ben Yedder vstřelil jubilejní gól
Wissam Ben Yedder si včera na své konto připsal jubilejní stou branku v Ligue 1. Útočníkovi AS Monaco následně oslava hodně zhořkla, knížecí celek doma prohrál s Lyonem (2:3) a má už jenom minimální šance na zisk francouzského titulu. (lequipe.fr)
02.05. V závěru šlágru Ligue 1 se červenalo
Hodně hektický byl závěr utkání francouzské ligy, v němž AS Monaco doma nestačilo na Lyon a prohrálo 2:3. V nastavení došlo ke rvačce a červenou kartu dostali hned čtyři hráči - z domácího tábora putovali pod sprchy Pietro Pellegri a Willem Geubbels, za OL duel nedohráli Marcelo a Mattia De Sciglio. Už v 70. minutě navíc dostal druhou žlutou kartu hostující Maxence Caqueret. (lequipe.fr)