AC Ajaccio (Francie)

Největší korsické kluby asi vyklidí pozice v prvních dvou ligách

Nejprve finanční kontrolor francouzských soutěží DNCG vyloučil z druhé ligy AC Ajaccio, nyní došla řada také na SC Bastii, která přitom teprve před měsícem spadla z Ligue 1. Nyní by oba celky kvůli špatnému finančnímu zdraví měly od příští sezony působit ve třetí lize zvané National...
22.06.2017 | Aktuality | 8 komentářů

AS Saint-Étienne - AC Ajaccio 3:1

Fotbalisté St. Étienne nenechali nikoho na pochybách, poslední Ajaccio skolili bez větších problémů 3:1, ale i tak na ně zbyla pouze čtvrtá příčka, z níž postupují do Evropské ligy. Třetí Lille si totiž Ligu mistrů pojistilo výhrou v Lorientu. Hosté zaznamenali poslední prvoligový čestný úspěch ve druhé minutě nastavení.
18.05.2014 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Preview: AS Saint-Étienne - AC Ajaccio

Už nyní mohou v Saint-Étienne považoval letošní sezonu za úspěšnou, stále však existuje šance jít ještě výše - pokud Les Verts dnes porazí Ajaccio a pokud jim bude přát štěstí, mohou napřesrok i do Ligy mistrů. Na nic jiného proto svěřenci Christophe Galtiera ani nemyslí.
16.05.2014 | Previews | 1 komentář

AC Ajaccio - Stade Reims 2:1

Sestupující Ajaccio nakonec zvládlo domácí rozlučku a po výhře 2:1 nad Remeší si alespoň trochu udobřilo zklamané fanoušky. O výhře rozhodli už v prvních šesti minutách Gadji Tallo a Grenddy Perozo; šlo o teprve čtvrtý tříbodový úspěch korsického celku v sezoně.
11.05.2014 | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Preview: AC Ajaccio - Stade Reims

Ajaccio čeká ve zpackané sezoně domácí rozlučka s Remeší a jeho kapitán Mehdi Mostefa doufá, že se alespoň podaří potěšit věrné fanoušky. Sestupu už se Korsičané nevyhnou, stále se však mohou rozloučit s vlastním publikem důstojným výkonem a výhrou.
10.05.2014 | Previews | žádný komentář

FC Lorient - AC Ajaccio 1:0

Lorient hrál prakticky dvě třetiny zápasu o deseti mužích, i tak ale dokázal díky jedinému gólu Jérémieho Aliadiéreho sebrat všechny body z duelu nad podsedním Ajacciem. Domácí tak svou šňůru bez porážky natáhli už na šest zápasů, zatímco hosté si na své konto připsali již třetí prohru v řadě.
05.05.2014 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Preview: FC Lorient - AC Ajaccio

Hráči Ajaccia už si mohou ve zbývajících třech zápasech jen tak zakopat, zatímco Lorient bojuje o umístění v první desítce.
03.05.2014 | Previews | 1 komentář

AC Ajaccio - AS Monaco 1:4

Monako zvládlo souboj s posledním Ajacciem, pojistilo si druhé místo a zároveň odložilo oslavy titulu PSG, který bude muset v neděli vyhrát v Sochaux, aby o první příčku definitivně nepřišel. Hosté musí děkovat především Dimitaru Berbatovovi, který dvěma góly nasměroval svůj tým k povinnému vítězství.
26.04.2014 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Preview: AC Ajaccio - AS Monaco

Ajacciu už o nic nejde, sestup do druhé ligy je v jejich případě zpečetěn a proti Monacu tak svěřenci Christiana Bracconiho budou hrát pouze o čest. Naopak knížecí klub by rád definitivně potvrdil druhou příčku a postup do Ligy mistrů.
26.04.2014 | Previews | 1 komentář

SC Bastia - AC Ajaccio 2:1

Ligue 1 už zná prvního sestupujícího do Ligue 2. Stalo se jím po prohře v korsickém derby Ajaccio. Brzy se sice ujalo vedení, ale dvě minuty před vypršením řádné hrací doby strhl vedení na stranu domácí Bastie bývalý hráč nyní suverénně posledního celku tabulky Sebastien Squillaci.
20.04.2014 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře
31.08.2018 Ajaccio na hostování získalo Michelina
Clément Michelin stráví zbytek letošní sezóny v Ligue 2. Mladý obránce Toulouse se formou ročního hostování vydal do Ajaccia. (lequipe.fr)
24.07.2018 Ajaccio přivedlo záložníka Dembelého
Alliou Dembelé mění v rámci druhé nejvyšší francouzské soutěže dres. Zkušený záložník se z Niortu vydal do Ajaccia. (lequipe.fr)
16.07.2018 Ajaccio od příští sezóny posílí Choplin
Jérémy Choplin bude nastupovat za Ajaccio. Korsický celek získal ostříleného stopera z Niortu a podepsal s ním dvouletou spolupráci. (lequipe.fr)
02.07.2018 Ajaccio potvrdilo příchod Mendese
Joseph Mendes se po dvou letech vrací do Francie. Nyní již bývalý útočník Readingu se dohodl na spolupráci s AC Ajaccio. (lequipe.fr)
20.06.2018 Brankář Leroy posilou Ajaccia
Ajaccio potvrdilo angažování Benjamina Leroye. Devětadvacetiletý gólman se na Korsiku vydává z Dijonu. (lequipe.fr)
10.06.2018 Sainati vyměnil Ajaccio za Lorient
Lorient do úspěšného konce dotáhl příchod Jorise Sainatiho. Zkušený obránce se do bretaňského celku vydává z Ajaccia a se svým novým zaměstnavatelem uzavřel kontrakt na dvě sezóny. (lequipe.fr)
08.06.2018 Sainati by měl přestoupit do Lorientu
Lorient by mohl brzy přivítat Jorise Sainatiho. Devětadvacetiletý stoper má do bretaňského klubu namířeno z Ajaccia, na stole má potom nachystaný tříletý kontrakt. (lequipe.fr)
06.06.2018 Ajaccio musí zaplatit pokutu
Pokutu ve výši 7,5 tisíce eur musí zaplatit Ajaccio. Korsický celek byl potrestán DNCG (finanční kontrolor francouzských soutěží), kterému se nelíbí, že neobdržel dokumenty pro posouzení finanční situace klubu před nadcházejícím ročníkem. (lequipe.fr)
06.06.2018 Brankář Leca novou akvizicí RC Lens
Racing Lens od nové sezóny posílí Jean-Louis Leca. Zkušený gólman se na sever Francie vydává z Ajaccia, přičemž uzavřel dvouletou smlouvu s opcí. (lequipe.fr)
01.06.2018 Cavalli prodloužil smlouvu s Ajacciem
Ajaccio se bude i během nadcházející sezóny spoléhat na Johanna Cavalliho. Ostřílený záložník a kapitán korsického klubu podepsal roční prodloužení spolupráce. (lequipe.fr)
Je zde málo aktuálních zpráv z tohoto klubu a chtěli byste nám pomoci? Máte možnost - pošlete svou krátkou expres zprávu nebo článek, kvalitní příspěvky zveřejníme. Posílat své příspěvky můžete zde. Vždy uveďte své jméno a nezapomeňte doplnit zdroj, neboť informace, které si nemůžeme ověřit, nemůžeme ani zveřejnit. Děkujeme!