Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Další články

PSG chce po třech remízách v Ligue 1 konečně zabrat, venku vyzve Montpellier

Desetibodový náskok na čele tabulky po pětadvaceti odehraných kolech byl a také stále je pro PSG velkým luxusem. A ačkoli body v kontextu Ligue 1 nemusí sbírat s nějakou obrovskou pravidelností, přece by se na půdě Montpellieru před reprezentační přestávkou chtěl konečně prezentovat tak, jak se očekává. Čili výhrou, kterou neurval na ligovém poli už třikrát v řadě.

Neobvyklý ofenzivní příspěvek Ruize obstaral PSG náplast na dva roky staré rány

Hráči PSG si poradili ve čtvrtfinále Coupe de France s Nice poměrem 3:1. Postup do další fáze domácího poháru zajistili Pařížanům již v první půli čím dál více diskutovaný Kylian Mbappé a pracovitý středopolař Fabián Ruiz, jenž si ke vstřelené brance připsal i asistenci. Na dvou trefách se přitom na klubové úrovni naposledy podílel před více než rokem. Les Parisiens tak oplatili Nice vyřazení z osmifinále ročníku 2021/2022 a mohou nadále pomýšlet na zisk již 15. trofeje pro vítěze francouzského poháru v historii.

Honba za další cennou trofejí: Favorit z PSG se o semifinále Coupe de France porve s Nice

Coupe de France potřebuje poznat posledního čtvrtfinalistu a ten vzejde z duelu mezi PSG a Nice. Ani jednomu z celků se před několika dny nedařilo podle představ. Zatímco domácí před vlastními fanoušky pouze remizovali s Remeší, hosté prohloubili svou krizi a museli se sklonit Montpellieru. Už počtvrté z posledních pěti utkání Ligue 1 tak Les Aiglons prohráli.

Reims z přestřelky v první půli vykouzlilo bod, PSG v promíchané sestavě opět klopýtlo

Utkání 25. kola Ligue 1 mezi PSG a Reims přineslo remízu 2:2. Branky padaly pouze v bláznivém úvodním dějství, v němž šli hosté do vedení v sedmé minutě, kdy hrubku Achrafa Hakimiho dokázal potrestat Marshall Munetsi. Favorit se ovšem po čtvrthodině hry nadechl k obratu během dvou minut, pod který se podepsal především Goncalo Ramos. Červenobílé nakonec dovedl k bodu zásah Oumara Diakitého ze sklonku poločasu. Domácí tak sice v lize již potřetí v řadě jen remizovali, podařilo se jim však alespoň pošetřit výraznou část standardní základní jedenáctky.

Remeš by ráda zaskočila PSG tak jako v loňské sezóně. Uzavřou domácí kruh neporazitelnosti?

Hlavní cíl PSG v průběhu tohoto týdne splnilo, postoupilo totiž do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Real Sociedad, a v hlavní francouzské metropoli tak aktuálně panuje spokojenost. Na řadu teď přichází Ligue 1 a s ní duel proti Remeši, která horlivě usiluje o kvalifikaci do pohárové Evropy. Domácí si v tomto utkání mohou pojistit suverénní první pozici, především pak chtějí zachovat nastavený rytmus.

Mbappé zajistil PSG postup přes Real Sociedad. S trenérem nemám problém, odvětil

Hvězdný francouzský útočník Kylian Mbappé překonal další metu. Dvěma góly pomohl Paris St. Germain k vítězství 2:1 v odvetě osmifinále Ligy mistrů na hřišti Realu Sociedad a postupu. Byl vyhlášen hráčem zápasu a ve věku 25 let a 76 dní se stal druhým nejmladším fotbalistou, který v prestižní pohárové soutěži nastřílel 45 branek. Mladší byl pouze Lionel Messi. Mbappé po utkání popřel, že by měl rozepře s trenérem Luisem Enriquem, o nichž se spekulovalo.

Mbappé odpověděl na nedávná střídání po svém. Omlazené PSG slavilo v Baskicku postup

Fotbalisté PSG ovládli odvetu osmifinále Ligy mistrů na půdě Realu Sociedad, nad kterým zvítězili 2:1, a zajistili si tak postup do čtvrtfinále. Základní sestava Pařížanů měla průměrný věk 23 let a 361 dní, což představovalo nejmladší základní jedenáctku PSG v historii této soutěže. Jejím vůdcem byl s kapitánskou páskou Kylian Mbappé, který vstřelil obě branky svého týmu, čímž vyslal jednoznačný signal Luisi Enriquemu, jenž jej v minulých dvou zápasech předčasně vystřídal.

Stačí PSG dvoubrankový náskok? Pařížané nechtějí Real Sociedad dostat do hry

Hned o dvě branky víc vsítili hráči Paris Saint-Germain v prvním osmifinále Ligy mistrů proti Realu Sociedad. PSG si tak na hřiště španělského soupeře dováží slibný náskok, domácí ale před natěšeným publikem udělají vše pro to, aby boj o postup do další fáze Champions League zdramatizovali.

Trest, nebo příprava na budoucnost? Trenér PSG Enrique upozaďuje Mbappého

Budoucnost v Paris Saint-Germain nevidí. Jeho přestup do Realu Madrid je pro většinu fanoušků hotovou věcí. Chybí mu už jen oficiální potvrzení ze strany španělského týmu. A tak to Kylián Mbappé začíná od stále ještě kmenového klubu schytávat. Podruhé za sebou byl předčasně střídán a z posledních pěti zápasů odehrál jen jednou 90 minut.

PSG remízou v Monaku potvrdilo výkonnostní sešup, Mbappé odehrál jen poločas

Monako zahájilo 24. kolo Ligue 1 bezbrankovou remízou s PSG. Za normálních okolností by se červenobílí z takového výsledku radovali, jenže tentokrát svého soupeře předčili v počtu vyložených šancí. Útočníky však rozesmutnil Gianluigi Donnarumma a zaskvěl se i domácí gólman Radoslaw Majecki. Hosté, v jejichž dresu odehrál pouze první poločas Kylian Mbappé, se naopak podobně jako v předchozích zápasech dlouho utápěli v nekonečných kombinacích, a i přes zlepšený výkon po vystřídání své největší hvězdy podruhé v řadě zaváhali.

Honba za Zlatou kopačkou. Mezi největšími favority jsou Kane nebo Martínez

Zlatá kopačka je jedním z nejprestižnějších ocenění v evropském fotbale. Evropská fotbalová unie (UEFA) jejím prostřednictvím na konci každého ročníku oceňuje nejlepšího střelce. V sezoně 2023/24 o ni usiluje rovnou čtveřice horkých kandidátů. Jsou jimi Harry Kane z Bayernu Mnichov, Lautaro Martínez z Interu Milán, Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain a své slovo bude zajisté chtít říct i držitel ocenění Erling Haaland z Manchesteru City.

Šlágr v Ligue 1 naplánovaný už na pátek: Monaco vyzve lídra z PSG

Pořádně zostra začne program dvacátého čtvrtého kola Ligue 1. Představí se totiž proti sobě dva ambiciózní celky, tedy Monaco a PSG, jež se nacházejí v top trojce tabulky. Roli favorita musí přijímat neotřesitelný lídr z Paříže, pro nějž bude tento duel zároveň ideální generálkou před odvetou osmifinále Ligy mistrů. Šlágr tohoto týdne slibuje bezpochyby zajímavý střet.

Real bude Mbappému sedět, může se stát legendou, říká komentátor Jinoch

Přestupová sága, která se táhne už roky - jeden z nejlepších fotbalistů svět Kylian Mbappé (25) a jeho další fotbalový osud. Zůstane v Paříži, nebo odejde do Realu? Nepřetržitá a občas i únavná vlna spekulací zřejmě skončila - Mbappé už měl vedení Paris Saint Germain i svým spoluhráčům oznámit, že v létě po vypršení kontraktu opustí francouzskou metropoli a podle všech indicií zamíří právě do Madridu. Jak mu tohle angažmá sedne probíráme v čerstvé epizodě podcastu Livesport Daily se sportovním komentátorem stanice Nova Sport Michalem Jinochem.