Další články

Devětadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i duel Rennes s Toulouse

Oba mančafty do duelu vstoupí v rozdílném rozpoložení. Ten první po několika ztrátách uzavírá horní poloviny tabulky. Zatímco ten druhý si na ni brousí zuby.

Setkání týmů ze středu tabulky skončilo v Toulouse tradiční neprohrou Štrasburku

Toulouse se ve 28. kole Ligue 1 rozešlo po domácí remíze 0:0 se Štrasburkem smírně, a oba celky tak učinily další krok za bezstarostným závěrem sezony, jelikož si na spodní trojici vytvořily již sedmibodový náskok. Le Racing navíc potvrdil, že se mu ve venkovních duelech s fialovými daří, když na jejich hřišti neprohrál již posedmé v řadě.

Osmadvacáté kolo Ligue 1 přinese i bitvu dvou sousedů v tabulce

Jak Toulouse, tak Štrasburk zatím nastřádali dvaatřicet bodů, přičemž velice podobnou mají i statistiku vstřelených a inkasovaných branek. I předchozí vzájemná klání bývala povětšinou vyrovnaná, takže favorit tohoto duelu se hledá jen těžko.

Dvougólový Sierro potopil naděje posledního Clermontu na druhé vítězství v řadě

Fotbalisté Toulouse zvítězili ve 27. kole Ligue 1 na půdě Clermontu 3:0. Rozhodující gól obstaral již v osmé minutě ze značky pokutového kopu Vincent Sierro. Les Lanciers i přes brzkou inkasovanou branku předváděli pohledný fotbal, po změně stran však jejich naděje na body pohřbily dvě další trefy hostů, přičemž skóre duelu uzavíral druhým přesným zásahem v zápase právě švýcarský záložník Sierro. Manko průběžně posledních domácích na alespoň barážovou pozici narostlo na šest bodů.

Poslední Clermont potřebuje nutně bodovat. Sedmadvacáté kolo mu do cesty poslalo Toulouse

Les Lanciers před reprezentační přestávkou rozšířili svou nebohatou sbírku vítězství na čtyři, přičemž platí, že proti Toulouse v Ligue 1 ještě neprohráli. TFC navíc po vypadnutí z Evropské ligy nemají nejlepší formu.

Přehlídka obratů skončila radostí Lyonu, osud utkání změnil příchod Cherkiho

Lyon zvítězil ve 26. kole Ligue 1 v Toulouse 3:2. Hosté měli zápas od začátku dobře rozehraný, když se krátce po odehrané půlhodině prosadil uzdravený kapitán Alexandre Lacazette. Ten ale o poločasové přestávce střídal a bez něj se Les Gones na hřišti dlouho hledali. Soupeř dokonce slepenými brankami otočil průběžný stav, avšak kouč Pierre Sage měl šťastnou ruku při nasazení Rayana Cherkiho, jenž nejprve srovnal a v 81. minutě asistoval u rozhodující trefy.

Lyon narazí venku na Toulouse. Uspěje stejně jako na podzim?

Lyon se po nedávné porážce s Lens před týdnem vzchopil, porazil venku lepšící se Lorient a evidentně míní pokračovat v honbě za místy zajišťující účast v pohárové Evropě. V páteční předehrávce narazí na Toulouse, tedy na svého souseda z tabulky, který doposud získal jen o dva body méně. Domácí by rádi zabrali po minulém nezdaru, aby byli dále od pásma sestupu.

Le Havre ukončil střelecké trápení s rozjetým Toulouse, diváky roztleskal Operi

Toulouse přišlo ve 25. kole Ligue 1 o šanci vytvořit si pohodlný náskok na zónu sestupu, když v Le Havru padlo 0:1. Výlet do Normandie zhořkl hostům v 60. minutě, kdy jedinou branku zápasu vsítil Christopher Operi. Ten se v nejvyšší soutěži jakékoliv země prosadil teprve podruhé v životě. Nováček soutěže tak cenným triumfem přerušil hrůznou sérii čtyř ligových porážek, během nichž zaznamenal jediný gól, a v tabulce poskočil na 12. příčku.

Le Havre hodlá ukončit šňůru porážek, doma uvítá rozjeté Toulouse

Když se hráči Le Havru na konci ledna vydali na půdu Lorientu, nacházeli potřebný klid na duši ve středu tabulky. Remízou na Bretaňském poloostrově to začalo, pokračovalo cennou plichtou v Monacu a skončilo pěti porážkami v řadě, včetně té ve Francouzském poháru. Teď na klub z Normandie vyrukuje Toulouse, jemuž se naopak v posledních týdnech slušně daří.

Birmančević zůstane sparťanem, Letenští změnili jeho hostování v přestup

Veljko Birmančević nemohl v den svých 26. narozenin nadělit fanouškům lepší dárek. Srbský křídelník už je totiž stoprocentním sparťanem, úřadující ligový mistr totiž proměnil jeho hostování z francouzského Toulouse v trvalý přestup.

Toulouse zlomilo prokletí proti Nice. Podzimní rozlet Orlů dál upadá v zapomnění

Fotbalisté Toulouse předvedli ve 24. kole Ligue 1 velký obrat a porazili Nice 2:1. Orly nasměroval za úspěchem už v osmé minutě jejich nejlepší střelec Terem Moffi, jenže po změně stran se hosté dostali pod tlak, který korunoval vítěznou trefou záložník Yann Gboho. Aspirant na postup do Ligy mistrů tak ztratil body už popáté v řadě, zato domácí třikrát za sebou vyhráli a záhy se ocitli v klidném středu tabulky. Le Tef navíc přerušili nepříznivou sérii, jelikož na Les Aiglons vyzráli poprvé od začátku roku 2019.

Nice chce zapomenout na nepovedený ligový únor. Utne sérii bez výhry na půdě Toulouse?

Statečně se v letošní sezóně evropských pohárů drželo Toulouse. V únoru se nakonec konal jeho výpadek, za své působení se však určitě stydět nemusí. Jednu výhodu přitom neúspěch má, a to že nebude muset tříštit síly na vícero front a soustředit se bude moci jenom na Ligue 1, kde si hodlá co možná nejrychleji zajistit záchranu. V neděli hodinu po polední uvítá Nice.

Ofenziva Toulouse po prvním zásahu islandského mladíka Lille zazářila třemi góly

Toulouse otočilo domácí utkání 23. kola Ligue 1, v němž porazilo Lille 3:1. Hosté šli po premiérovém zásahu islandského mladíka Hákona Arnara Haraldssona v nejvyšší francouzské soutěži krátce před přestávkou do vedení. Fialoví ovšem ve druhém dějství vstřelili během 17 minut rovnou tři góly, z nichž si ten vítězný připsal úspěšný penaltový exekutor Vincent Sierro. Dogy se tak odmítly posunout na čtvrté místo před Nice.

V rámci 23. kola Ligue 1 přivítá Toulouse na svém stadionu Lille

Pro TFC tedy půjde o první duel po vypadnutí z Evropské ligy. A opět se představí před vlastními příznivci, což zatím v domácí soutěži není pro obhájce prvenství v Coupe de France zrovna výhoda. Navíc protivník ze severu Francie si nadále drží stabilní formu.