FC Lorient Francie - FC Lorient - Zprávy

Další články

Nice v přímém v souboji o pohárovou Evropu přivítá houževnatý Lorient

Nice letos i v pokročilé fázi sezóny bojuje na více frontách a náročnou situaci zatím zvládá poměrně dobře. Poslední dobou se dostalo do slušné formy a momentálně neprohrálo již dvanáctkrát za sebou. V tabulce Ligue 1 se vyhouplo na sedmé místo se třiačtyřiceti body a za pátým Rennes zaostává jen o čtyři body, navíc ve čtvrtek dotáhlo do úspěšného konce odvetu osmifinále Konferenční ligy a proklouzlo tedy už do čtvrtfinálové fáze.

Lorient díky brzkému a pozdnímu gólu vyzrál nad Troyes

Les Merlus se v průběhu sezony nevyhnuli slabší formě, nicméně post zaručující start v evropských pohárech pro ně stále není nereálný, zvlášť když budou budovat s celky bojujícími o udržení, mezi které se Estac nadále řadí.

Lorient chce podpořit plichtu na Lyonu domácí výhrou nad ES Troyes

Hráči Lorientu se sice propadají tabulkou, ale v minulém kole plichtili na Lyonu, a to dává fanouškům naději na další zlepšení. "Les Merlus" budou proti ES Troyes cílit na tři body, které by je udrželi v kontaktu s pohárovými pozicemi. Co se týče Troyes, to bojuje o holé přežití.

Duel mezi Lyonem a Lorientem po bezmála osmi letech nepřinesl gól

Domácí sice cílili mezi tři tyče hned pětkrát, jenže Vito Mannone měl dobrý den. Oba celky tedy setrvají na deváté a desáté příčce, přičemž ztráta na pohárové pozice není nijak vysoká.

Lyonu mimo hru brankářská jednička, doma nyní narazí na Lorient

V půlce února Lyon nestačil překvapivě na Auxerre, na neúspěch ovšem evidentně zapomněl, vyhrál následně povinně na půdě posledního Angers a dokázal postoupit do semifinále Coupe de France před Grenoble. V Ligue 1 je nicméně i nadále daleko od svých cílů, tedy od příček zajišťující evropské poháry pro příští sezónu, a tak by potřeboval zabrat taktéž proti Lorientu.

V zápase Lorientu s Auxerre se štěstí přiklonilo na stranu hostů

V době, kdy se pomalu naplnila hodina hry, dostali svěřenci Christophea Pélissiera výhodu přímého kopu, který pro ně ve finále měl cenu tří bodů. I díky zaváhání soupeřů se podařilo vyšplhat nad sestupové pásmo, naopak ztráta Lorientu na pohárové pozice opět naroste.

Lorient i Auxerre jsou po minulém kole v ráži. Navážou na své výhry ve vzájemném střetu?

Před týdnem si oba celky počínaly dobře, po delší době totiž zase slavily vítězství. Lorient doma přetlačil bez problémů Ajaccio, tříbodový výsledek tak urval po třech ligových kolech, Auxerre překvapivě skolilo Lyon, a vůbec poprvé od konce října loňského roku tak v Ligue 1 zapsalo plný bodový zisk. Oba přitom mají jistě velký zájem na své nedávné výkony navázat.

Lorient bez větších potíží přehrál Ajaccio

Poprvé po čtyřech letech a šesti vzájemných kláních se stalo, že padla více než jedna branka. Není pochyb, že domácí výrazně uklidnila brzká penalta, takže můžou nadále bojovat o evropské poháry. Naopak Korsičané se zřejmě až do posledního kola budou rvát o záchranu.

Ajaccio stále počítá absence, ale ne body. Spraví si náladu v Lorientu?

Pořádně chudě na góly vypadají vzájemné zápasy z minulých let u obou celků, které se ještě nedávno potkávaly též na poli Ligue 2. Od srpna roku 2018 na sebe narazily napříč domácími soutěžemi šestkrát a vždy padla maximálně jedna branka. Lorient je pasován do role mírného favorita proti Ajacciu, ne však kvůli aktuální formě, ale vlivem lepšího postavení v tabulce.

Derby Breton mezi Nantes a Lorientem se stalo kořistí domácích

Zatímco Les Merlus v honbě za evropskými poháry znovu klopýtli a aktuálně jim patří osmá příčka, Les Canaris v Ligue 1 vyhráli podruhé v řadě, tudíž mají na sestupové pásmo desetibodový náskok.

Bretaňský poloostrov má v plánu další lokální souboj: Nantes doma přivítá Lorient

Lorient v posledních týdnech přece vyklidil pole z úplně čelních pozic. Překvapivě se dokázal držet s těmi největšími francouzskými giganty, mužstvo však prochází po několika výrazných změnách jakýmsi zvykacím obdobím, a je asi zřejmě logické, že famózní výkonnost nešlo po dlouhodobé stránce uchovávat donekonečna. Proti Nantes ovšem za každou cenu chce uspět.

Čtrnáctá porážka v řadě nepřišla, Angers uhrálo proti Lorientu alespoň bod

Tohle opravdu není sezona klubu ze Stade Raymond Kopa. Obhajoba čtrnácté příčky z minulého ročníku zdá se býti spíše utopií, zvlášť když po dvaadvaceti kolech činí ztráta na první nesestupové místo deset bodů. Les Merlus naopak dál okupují sedmou pozici.

Angers se pokusí zastavit dlouhou sérii porážek na půdě Lorientu

Lorient měl famózní start do této sezóny, v posledních týdnech ale přece sundal nohu z plynu. Už nevzbuzuje takový strach, pravidelně vítězit neumí. Pořád se každopádně drží na předních příčkách. A byla by ve finále velká škoda, kdyby mu stačil fakt, že záchrana, čili ambice číslo jedna, je už stejně dávno vyřešenou záležitostí. Doma nyní vyzve poslední, trápící se Angers.

Králem střelců Ligue 1 je zatím Balogun: Remeš i díky jeho hattricku skolila Lorient

Ligue 1 má nového nejlepšího střelce. Folarin Balogun se minulou neděli podílel na rozhodně cenné remíze Remeše s PSG, o pár dnů později ve vloženém kole zazářil také proti Lorientu, kterému zasadil tři přesné zásahy. K jeho hattricku se gólově přidal i jeho spoluhráč Kamory Doumbia. Les Merlus přitom směřovali zásluhou Enza Le Féeho a Ibrahimy Koného jinam.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele