Články na téma: Ohlédnutí za Ligou mistrů

Další články

Ohlédnutí za 6. kolem základních skupin Ligy mistrů

Po bláznivém jaru 2020 a velmi stísněném programu následného podzimu za sebou máme skupinovou fázi takové sezony Ligy mistrů, která konečně vypadá jako obyčejná. Ovšem na jinou novinku si musí zvykat v Barceloně, která bude v jarní části chybět.

Ohlédnutí za 5. kolem základních skupin Ligy mistrů

Už i předposlední kolo Ligy mistrů je minulostí a spousta celků už má o svém osudu jasno. Známo už je hned jedenáct účastníků jarní fáze nejprestižnější klubové soutěže, dalších sedm mužstev už ví, že bude pokračovat přinejhorším v Evropské lize.

Ohlédnutí za 4. kolem základních skupin Ligy mistrů

Podzimní část Ligy mistrů se se začátkem listopadu přehoupla do své druhé poloviny. Hned na úvod nám čtvrté kolo nabídlo několik odvet za zápasy třetího kola. Nespokojeni se svou revanší musí být zejména tři celky.

Ohlédnutí za 3. kolem základních skupin Ligy mistrů

Polovina základních skupin evropských pohárů je už za námi a i v Lize mistrů se začínají některé skupiny vyjasňovat. Stále nahnutá je situace Barcelony, která však odvrátila nejhorší scénář a těsně doma zdolala Dynamo Kyjev.

Ohlédnutí za 2. kolem základních skupin Ligy mistrů

Zářijový program Ligy mistrů už je minulostí, a proto je čas na shrnutí druhého kola jejích základních skupin. V té nebyla na překvapivé výsledky nouze. V čele těchto šoků byli španělští giganti, Barcelona totiž jednoznačně prohrála na hřišti Benficy a Real dokonce doma podlehl Tiraspolu.

Ohlédnutí za 1. kolem základních skupin Ligy mistrů

Hlavní fáze Ligy mistrů odstartovala a hned na úvod nabídla několik zajímavých šlágrů. Úterní program byl v tomto ohledu skromnější a přinesl jen vítězství Bayernu v Barceloně, ve středu to však bylo o něčem jiné.

Ohlédnutí za odvetami 4. předkola Ligy mistrů

Předkola Ligy mistrů a tím i nabitý srpnový program jsou již minulostí, a tudíž známe kompletní dvaatřicítku účastníků prestižní klubové soutěže. Určitě nejpřekvapivějším z nich je moldavský Tiraspol, jenž po domácím třígólovém vítězství remizoval v Záhřebu.

Ohlédnutí za 1. zápasy 4. předkola Ligy mistrů

Už jen pár dní nás dělí od toho, abychom znali kompletní složení zástupců v základních skupinách evropských pohárů. V tom nejdůležitějším, Lize mistrů, se hraje o nejméně místenek, pro kvalifikovaných šest celků ale půjde o velmi lukrativní záležitost.

Ohlédnutí za odvetami 3. předkola Ligy mistrů

Třetí předkolo Ligy mistrů je už definitivně minulostí, a tudíž nastal čas na rekapitulaci jeho odvetných zápasů. V těch si derniéru v letošním ročníku Champions League odbyly oba pražské kluby, Slavia totiž vypadla s Ferencvárosem a Sparta s Monakem.

Ohlédnutí za 1. zápasy 3. předkola Ligy mistrů

Úvodní zápasy třetího předkola jsou za námi a s ním tedy i vstup zbylých dvou českých mužstev do evropských pohárů. Tento týden si ale česká mužstva za rámeček opravdu nedají. Zejména proto, že Liga mistrů se našim končinám vzdálila.

Ohlédnutí za odvetami čtvrtfinále Ligy mistrů

Odvetné zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů nenabídly zdaleka tolik gólové akce, jako ty první. Všehovšudy bylo k vidění pouze pět branek, z čehož se o více než polovinu postaralo utkání v Dortmundu. O tomto duelu podrobněji níže.

Ohlédnutí za 1. zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů

Velmi zajímavé výsledky s příslibem napínavých odvet se urodily během prvního čtvrtfinálového týdne v Lize mistrů. Ve středu domácí týmy potvrdily role favoritů, do odvet však ještě zůstává všechno otevřené.

Ohlédnutí za 4. týdnem osmifinále Ligy mistrů

Tradiční déle než měsíc trvající fáze Ligy mistrů v podobě osmifinále je minulostí. V uplynulém týdnu se totiž odehrála jeho poslední čtvrtina, při níž favorité potvrdili své role a vedení nabyté v prvním zápase dovedli do cíle.

Ohlédnutí za 3. týdnem osmifinále Ligy mistrů

Osmifinále Ligy mistrů už je ze tří čtvrtin minulostí a díky tomu tak známé polovinu čtvrtfinalistů. V úterý došlo k poměrně dramatickým soubojům, o postupu v obou případech rozhodla jediná branka.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele