Články na téma: Evropské koeficienty

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (3)

Také druhé kolo základních skupin přineslo Česku jedno vítězství ze tří duelů. Sílu opět předvedly celky Premier League, které tak pokračují ve stahování španělského náskoku. Žebříčkem nahoru stále letí Skotové i Izraelci. Aktuální sezónou se uzavírá pětileté období 2016/2017 - 2020/2021 určující nasazení do ročníku 2022/2023.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (2)

Netradičně až na konci října, ale přece! Start do hlavní fáze evropských pohárů vyšel nejlépe Anglii, dobrý vstup má za sebou také Itálie. Kluby Premier League i Serie A si tak pomohly v soubojích se Španělskem o první, respektive s Německem o třetí místo. České týmy herně nepropadly, ovšem individuální chyby vedly k tomu, že potřebné body do národního koeficientu nasbíral překvapivě jen Liberec. Patnáctka mizí v nedohlednu, z dvacítky nás vystrnadil Izrael.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (1)

Koronavirovou pandemií notně poznamenaná pohárová kvalifikace je za námi. Liga mistrů i Evropská liga znají dohromady 80 klubů, které se, doufejme, budou v probíhající sezóně utkávat v podzimních základních skupinách a v jarním play-off. Jsou mezi nimi i tři české celky v EL.

­Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (9)

Sice až na konci srpna, ale přece se dohrály. Liga mistrů i Evropská liga poznaly své vítěze i v prazvláštní sezóně 2019/2020. Podobně vysoké zisky nahrály kluby Španělska, Anglie i Německa, zatímco italské kluby podruhé v řadě za zmíněným triem zaostaly. Pro Česko je hlavní informací, že i po zpackané sezóně zůstalo patnácté.

­Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (8)

Jarní start evropských pohárů nabídl očekávanou směs nervózních prvních duelů i zajímavých zvratů a tradičních překvapení v odvetách. Již bez české účasti se odehrály první duely Ligy mistrů i kompletní úvodní kolo Evropské ligy. V aktuální sezóně 2019/2020 sledujeme završení pětiletého období určujícího pro nasazení do poměrně hodně reformované sezóny 2021/2022.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (7)

Končí fotbalový podzim. V pohárové Evropě to znamená, že jsou dohrány základní skupiny Ligy mistrů i Evropské ligy a postupující znají své soupeře pro jarní play-off. V nich se po pěti letech nepředstaví žádný český klub, což může Česko stát velmi důležitou 15. pozici.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (6)

V pátém kole základních skupin evropských pohárů skončily naděje jediného českého zástupce na jarní pokračování. Slavii čeká v Evropě v probíhající sezóně poslední zápas. Skvělou bilanci si připsala Itálie, díky bonusovým bodům za postupy do osmifinále Ligy mistrů však více bodů do národního koeficientu zapsaly Anglie, Španělsko i Německo.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (5)

Opět neporažená Anglie navýšila své letošní vedení a dál stíhá La Ligu. Německé kluby si výrazně vylepšily bilanci v duelech s týmy elitní čtveřice, naopak další nepovedený pohárový týden prožila Itálie, jejíž bodové konto vylepšil jistý postup Juventusu. Z bonusových bodů za postup v Lize mistrů se radují také Bayern a PSG.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (4)

Stoprocentní Anglie, posun Portugalska před Rusko či stále větší tlačenice na patnácté místo. To jsou hlavní závěry z třetího hracího kola evropských pohárů.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (3)

Slavia ve druhém hracím týdnu základních skupin nebodovala, český zisk tak zůstává na stejné hodnotě. Ve sledovaném boji o patnáctou pozici se ovšem dobře nevedlo ani dalším celkům s výjimkou vzdálenějšího Srbska a Švýcarska. Situace se tedy začíná čím dál víc zamotávat.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (2)

Prvními zápasy ve skupinách Ligy mistrů a Evropské ligy byla odstartována hlavní fáze evropských pohárů pro sezónu 2019/2020. Výsledky z ní uzavřou pětileté období 15/16 - 19/20, které je určující pro nasazení do ročníku 2021/2022. Skvěle do nich vstoupily rakouské kluby, z elitních soutěží se nejvíce dařilo Španělsku.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (1)

Léto je ve fotbalovém prostředí tradičně spojeno s boji v předkolech Ligy mistrů a Evropské ligy. Po dobu více než dvou měsíců bojovalo tentokrát 194 týmů o pouhých 37 volných vstupenek (6 v LM, 31 v EL). Mezi nimi také česká pětice, z níž byla úspěšná pouze Slavia...

Česko je blíž k udržení první patnáctky v žebříčku koeficientů

Přestože čtyři z pěti českých zástupců v pohárech letos vypadli už v kvalifikaci, tuzemský fotbal se po středečním postupu pražské Slavie do základní skupiny Ligy mistrů a dalších výsledcích konkurentů přiblížil udržení první patnáctky v žebříčku národních koeficientů UEFA. Ta znamená i pro přespříští sezonu 2021/22 stávajících pět celků v pohárech.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (13)

Příští týden už startuje nová pohárová sezóna, nám ale ještě zbývá poslední ohlédnutí za tou minulou, 2018/2019. Vítězství Liverpoolu v Lize mistrů a Chelsea v Evropské lize nad anglickými kolegy byla symbolickým zakončením ročníku, kterému dominovala Anglie. Již podruhé v řadě. Uplynulá sezóna byla poslední, která mohla něco změnit v pořadí národních koeficientů pro nasazení do ročníku 2020/2021 (období 14/15 - 18/19).

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (12)

Anglická dominance. Tak lze dvěma slovy popsat letošní průběh evropských pohárů. Do finále Ligy mistrů i Evropské ligy se po dech beroucích dramatech probojovaly výhradně kluby z Premier League, poprvé v historii evropských pohárů tak bude více než jedno finále záležitostí pouze klubů z jedné soutěže.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele