14.09.2021 18:45 CET
1 : 1
(1:1)

Ivan Rakitić (© AFP)

Čtyři penalty za poločas! Oslabená Sevilla v napínavém klání remizovala se Salzburgem

Byť tohle střetnutí nabídlo nakonec pouze dva góly, možná přepisovalo historické momenty v rámci milionářské soutěže. Salzburg byl v úvodním kole základních skupin blízko zřejmě i tříbodovému zisku, nicméně ze tří nařízených penalt proměnil jenom jednu. Sevilla naopak byla v tomto ohledu úspěšnější a nakonec uhájila alespoň plichtu, ačkoli dohrávala v oslabení.

Takový první poločas Liga mistrů asi nikdy nepamatovala. A v pořádné permanenci musel být především rozhodčí Kulbakou společně se svými kolegy u videa, neboť řešil hned čtyři zásadní situace, které měly výrazný vliv na průběh utkání. Na řadu přišla nejprve 11. minuta, faulovaný byl ve vápně Adeyemi bránícím Diegem Carlosem a hosté zahrávali první penaltu.

Změna skóre ale na řadu nepřišla, sám Adeyemi, který vybojoval pro Salzburg tuhle možnost, totiž poslal míč z bílého puntíku jen mimo bránu. Rakouský celek ovšem nemusel smutnit, ve 20. minutě totiž vběhl Adeyemi do pokutového území znovu, zezadu ho přistrčil bek Navas a pískala se další penalta. Tentokrát se ji chopil Sučič a cílil do protipohybu brankáře Bounoua.

Sevilla nedokázala nijak adekvátně reagovat, ba naopak čelila osm minut před obrátkou pokutovému kopu číslo tři. A v akci byl opět stále hladový Adeyemi, k němuž přistoupil pozdě Bounou ve vlastní šestnáctce. Die Roten Bullen mohli napotřetí z pokutové značky udeřit, jenže Sučič na druhý pokus neuspěl a nasměroval merunu pouze do tyčky.

To následně španělský výběr tvrdě ztrestal. Ve 41. minutě po nahrávce Gómeze hodlal operovat v soupeřově vápně En-Nesyri, jehož zezadu drcl stoper Wöber, a tak už napočtvrté Kulbakov svou paží ukazoval do středu pokutového území. Exekuce nařízené penalty se jal Rakitič, jenž zkušeně poslal balón ke druhé tyči, než kam skákal gólman Köhn.

Los Nervionenses si zkraje druhé půle svou pozici dost podkopali, zbytečně byl totiž po druhé žluté kartě a tím pádem červené vyloučen En-Nesyri, když si jasným simulováním mínil vymodlit penaltu. Nakonec tak byli domácí rádi, že udrželi remízu. Nebezpečnější byl celkově spíše Salzburg, avšak neuspěl třeba Šeško a dvakrát nedokázal proměnit svou příležitost také Solet.

Autor: Patrik Sandev / uefa.com, whoscored.com