4 : 2
(1:1)

Leonardo Bonucci a Paulo Dybala (© AFP)

Dybala řídil demolici Zenitu, podepsal se pod tři branky

Juventus naprosto zesměšnil návštěvu z Petrohradu a Zenit se domů vrací s přídělem čtyř branek! O většinu z nich se postaral domácí hrdina Paulo Dybala, který dnes předvedl fantastickou show. Dvě branky sám dal a jednu další vymyslel pro Moratu.

Trenér Allegri se s Juventusem vrátil do Ligy mistrů, která jeho týmu v této sezoně skýtá mnohem lepší podívanou než domácí Serie A. Dnes nastoupil v očekávané sestavě a formaci 4-4-2 s rychlými kraji a duem Morata - Dybala na hrotu. Zenit nechal kanonýra Dzjubu jen na lavičce a do útoku místo něj vyslal Azmouna.

Juventus začal doma velice aktivně. Dybalův střílený centr odvracel v záklonu Jaroslav Rakyckyj jen před Bernardeschiho, který pálil úplně sám z rohu malého vápna. Brankář Kricjuk ale jeho ránu vyrazil. A když nemohl Kricjuk, zazvonila tyč. Tu po spolupráci s Moratou trefil opět Dybala. Argentinský útočník převzal Ronaldovu úlohu hlavní ofenzivní zbraně Staré dámy a povedlo se mu skórovat na třetí pokus.

Psala se jedenáctá minuta, když rohový kop tečoval De Ligt právě k Paulu Dybalovi a hvězdný útočník se nemýlil - 1:0 pro Juve.

Dybaly bylo náhle plné hřiště. Po dalším skvělém a elegantním průniku mohl zakončovat Morata, ale totálně selhal. Zenit toho moc neměl a tak se nad ním hráči Juve smilovali. Ve 26. minutě si totiž centr Vjačeslava Karavajeva srazil do vlastní brány Leonardo Bonucci a tím srovnal!

Ke konci první půle znovu zahrozili domácí hráči. Konkrétně Američan Weston McKennie, který se pověsil do vzduchu a pořádně vystrašil brankáře Kricjuka. Druhá půle začala pro Juventus skvěle. Morata nejprve jemně tečoval ránu Dybaly mimo, ale o chvíli později už se Dybala mohl znovu radovat. Po sražení pronikajícího Chiesy totiž sudí pískal pokutový kop. Dybala jej sice nejprve neproměnil a napálil míč vedle, ale kvůli brzkému vyběhnutí Kricjuka z brány nechal sudí penaltu opakovat a to už se Dybala nemýlil!

Zenit musel zabrat, pokud chtěl bodovat. Do první větší šance se dostával Claudinho, ale s jeho ránou si Wojciech Szczęsny poradil. Stejně jako zvládl zakončení Malcoma o chvíli později. S dalším nebezpečím se hnal na petrohradskou bránu Weston McKennie, který nejprve pronikl hostující obranou a pak napálil nártem břevno!

V těchto fázích hry byl domácí Juventus k nezastavení, především pak jeho klenot, Federico Chiesa. Ten se několikrát dravě hnal do zakončení a v 74. minutě mu to konečně vyšlo. Ve spolupráci s dalším produktem Fiorentiny, Bernardeschim, se dostal do vápna, pohrál si v něm kličkou s obráncem Lovrenem a zakončil neomylně k tyči - 3:1.

A pořád neměl dost. O chvíli později se hnal do vápna na brankáře Kricjuka, který jeho ránu ztlumil a měl štěstí, že na ním včas doběhl Čistjakov, který míč odkopl z brankové čáry. Jenže Juventusu nestačily ani tři branky a Zenit se prostě nepoučil. Osm minut před koncem totiž Paulo Dybala vyzval ke skórování Álvara Moratu, který míč zkrotil a následně propálil bezmocného Kricjuka - 4:1.

Zenitu se sice povedlo v samém závěru zaznamenat ještě jednu branku, když se po přiťuknutí střídajícího Dzjuby prosadil Sardar Azmoun, ale to bylo všechno.

Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com