UEFA - Liga mistrů 2019/2020

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 8.41 - 5.45 - 1.37

Bayern vyhrál i v Řecku a je blízko postupu

Stoprocentní zůstává po třech zápasech ve skupině Bayern Mnichov. Německý šampión sice na stadionu Georgiose Karaiskakise prohrával, pak ale třemi góly výsledek otočil a o vítězství už i přes korekci soupeře nepřišel. Skvělou střeleckou formu opět potvrdil dvougólový Robert Lewandowski a parádní třetí gól obstaral Corentin Tolisso. Olympiakos zůstává po další porážce poslední, těšit ho ale může fakt, že se proti Bavorům dvakrát prosadil, trefili se Youssef El Arabi a Guilherme.

Olympiakos doma dokázal obrat o body Tottenham a i na německého giganta si věřil. Bayern byl však pořád velkým favoritem a tuto úlohu nakonec do puntíku naplnil. Začátek utkání žádné překvapení nepřinesl. Bayern byl dle očekávání daleko častěji na balónu, ale před šestnáctkou domácích nebyl zpočátku nebezpečný. Ve 23. minutě se pak Olympiakosu povedla akce po levé straně hřiště, kdy Tsimikas unikl Müllerovi a jeho načechraný centr do šestnáctky přetavil ve vedoucí gól hlavou Youssef El Arabi. Manuel Neuer sice balón na první pohled vyrazil, ale stalo se tak až poté, co celým objemem překročil brankovou čáru. Stadion Georgiose Karaiskakise explodoval nadšením a Bayern musel překvapivě dohánět manko.

Hosté po inkasované brance ještě více utáhli šrouby a nakonec poměrně rychle vyrovnali. Po Lewandowskiho sklepnutí pálil Müller, načež Sá předvedl dobrý zákrok, ale na další dorážku Roberta Lewandowskiho už byl krátký. Polský útočník znovu potvrdil vynikající střeleckou formu a to ještě nebylo všechno. V prvním poločase už se nic vážného nestalo, ale po změně stran to byla opět zajímavá podívaná s gólovým příspěvkem od útočníka Bayernu a nejen jeho.

Niko Kovać se rozhodl na druhý poločas nasadit Corentina Tolissa a to znamenalo konec zápasu pro Javiho Martíneze. Bayern ale neměl tu převahu, kterou předváděl v prvním poločase. Olympiakos vstoupil do druhé půle aktivněji, ale Neuerovu branku ohrozit nedokázal. Zatímco v první půli jako první udeřil po aktivitě Bayernu Olympiakos, po změně stran to bylo přesně naopak. V 69. minutě rozehráli Bavoři rohový kop a po sklepnutí Müllera se z malého vápna špičkou kopačky prosadil opět Robert Lewandowski. Bayern otočil výsledek a měl utkání pod kontrolou. To se ještě více projevilo čtvrthodinu před koncem, kdy Coutinhovu střelu domácí obrana zablokovala, ale poté se dostal k balónu Corentin Tolisso a nádhernou střelou do šibenice pojistil Bayernu vedení.

Kovaćovi svěřenci letos hodně inkasují a platilo to znovu i na stadionu Georgiose Karaiskakise. Olympiakos se ještě nevzdával a v 79. minutě se mu podařilo zápas zdramatizovat. Guilherme z velké dálky napřáhl a balón díky zásadní teči Thiaga Alcântary skončil v Neuerově síti - 2:3.

Domácí ještě měli čas na vyrovnání a zejména v posledních minutách a v nastavení si vytvořili pár nebezpečných závarů. Bayern se musel strachovat až do závěrečného hvizdu, příznivý výsledek ale dokázal udržet a neohroženě míří za postupem.
Autor: Ondřej Linhart