Lille OSC: Mike Maignan, Zeki Çelik, Tiago Djaló, Gabriel, Boubakary Soumaré, Benjamin André (77. Renato Sanches), Yusuf Yazici (82. Loïc Rémy), Reinildo Mandava, Jonathan Ikoné, Jonathan Bamba (72. Luiz Araújo), Victor Osimhen
AFC Ajax: André Onana, Sergiño Dest, Perr Schuurs, Lisandro Martínez, Nicolás Tagliafico, Noussair Mazraoui (46. Edson Álvarez), Hakim Ziyech (85. Siem de Jong), Donny van de Beek, Quincy Promes, Zakaria Labyad (45+3. Noa Lang), Dušan Tadić
Rozhodčí: Felix Brych (GER) - Mark Borsch (GER), Stefan Lupp (GER)
Diváci: ?

Ajax díky brankám Ziyecha a Promese vyhrál v Lille

Ajax Amsterdam důležité utkání na severu Francie zvládl a po výhře 2:0 mu patří první příčka. Jistotu postupu to však neznamená a Nizozemci budou o jarní fázi bojovat v přímém souboji s Valencií, se kterou jim bude stačit i bod. O výhře v Lille rozhodl už v prvním poločase rychlou brankou Hakim Ziyech a po přestávce přidal pojistku Quincy Promes.

Hosté se už před začátkem zápasu dozvěděli výsledek prvního utkání ve kterém se utkaly celky Valencie a Chelsea. Konečná remíza 2:2 znamenala, že ať už utkání dopadne jakkoliv, bude Ajax soupeřit v závěrečném kole o postup s Valencií. Výhra v Lille ale byla důležitá pro komfortnější výchozí pozici.

Loňský semifinalista začal na stadionu Pierra-Mauroye opravdu dobře a už po 120 sekundách se ujal vedení. Dušan Tadić posunul rychlou kombinaci ze strany hřiště na střed a z hranice pokutového území se přízemní střelou prosadil ve výborné formě hrající Hakim Ziyech. Lille se dokázalo z rychle inkasovaného gólu otřepat a převzalo iniciativu, výsledkem pak byla obrovská šance Baby, který dostal balón na značku pokutového kopu a z této pozice trestuhodně minul branku. Další ofenzivní snažení "Dog" naráželo na pozornou holandskou obranu a první poločas už žádnou další branku nepřinesl. Kouč Erik ten Hag musel před koncem poločasu řešit nepříjemnost v podobě zranění Zakarii Labyada, kterého tím pádem nahradil Noahem Langem.

Lille doma nechtělo prohrát a i po přestávce začalo aktivně. V 50. minutě se po dobré práci Osimhena dostal do zakončení Ikoné, ale ani on zblízka nedokázal dostat balón do sítě. O několik minut později Ajax ukázal, jak že se to vlastně dělá. Ziyech z pravé strany odcentroval a Quincy Promes na zadní tyči rovnou z první procpal balón za Maignanova záda.

"Dogy" měly stále spoustu času na kontaktní gól, to by však v brance Ajaxu nesměl stát Onana. Dva skvělé zákroky vytáhl v 71. minutě, zejména Bambovu dělovku dokázal vytěsnit. Následně přišly další chvíle Ajaxu, ale Ziyech svojí branku číslo dvě pro hraní rukou nevstřelil a Van den Beekovu střelu zastavila až tyč. Francouzům nebylo snížení přáno a po další porážce jenom potvrdilo své poslední místo ve skupině.
Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, uefa.com