4 : 0
(3:0)
Maksimir, Záhřeb

Dinamo rozstřílelo Atalantu 4:0

Smolnou sérii jedenácti porážek v řadě v základní skupině Ligy mistrů ukončilo Dinamo Záhřeb v rázném stylu a Atalantě Bergamo, při její premiéře mezi evropskou smetánkou, nasázelo čtyři góly. Italové zle zaspali první poločas, během kterého třikrát inkasovali. Pod výhru chorvatského mistra se tučným písmem podepsal autor hattricku Mislav Oršić.

Trenér Atalanty Gian Pier Gasperini si premiéru svého týmu v Lize mistrů představoval jinak, třetí tým uplynulého ročníku Serie A cestoval na stadion Maksimir s velkým sebevědomím, ale už po jedenácti minutách poprvé inkasoval. Dinamo zamklo Italy ve vápně a po přihrávce Stojanoviće zakončil zblízka před brankou Marin Leovać. Stadion v Záhřebu bouřil a to ještě nevěděl, co bude následovat. Chorvaté dobře presovali a Atalanta byla pod vytrvalým tlakem, který také neustála. Ve 32. minutě přišla další povedená akce domácích a tentokrát přihrávku z levé strany na vápno uklidil utaženou střelou k tyči Mislav Oršić.

Nabuzený tým Nenada Bjelicy si během půlhodiny vytvořil dvoubrankový náskok, ale ani to mu nestačilo a dál pokračoval v aktivitě. Pro Atalantu nakonec skončil první poločas absolutní pohromou, protože ještě do přestávky zvýšil už na rozdíl tří branek opět Mislav Oršić. Obrana Bergama si nepohlídala Ademiho na zadní tyči, ten vrátil balón hlavou před branku a Mislav Oršić rovněž nehlídaný vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Gian Pier Gasperini musel o přestávce reagovat a také tak učinil. Rozhýbat hru měli Mario Pašalić a Ruslan Malinovskyj. Žádnou převratnou změnu to ale nepřineslo. Pašalić sice v jedné šanci netrefil branku, ale to bylo ze strany hostů vše. Krátce na to Gollini zákrokem odmítl Oršićův hattrick, ovšem později tomu stejně nezabránil. Dvacet minut před koncem zůstal Oršić opět nehlídaný, nákop do vápna si zpracoval a technickou střelou uklidil do branky.

Alespoň zmírnit výprask mohl kolumbijský útočník Duván Zapata, který se sice šikovně obtočil kolem protihráče, ale gólman jeho střelu vyrazil. Neuspěl ani Pašalić, který v 83. minutě poslal balón těsně vedle vzdálenější tyče. Atalanta chtěla vstřelit čestný gól, v závěru proto vynaložila veškeré úsilí, jenomže neměla štěstí. Duván Zapata v další možnosti dloubákem minul a nic dalšího už se na Maksimiru neodehrálo. Dinamo Záhřeb ukončilo dlouhou sérii porážek v Lize mistrů a zaslouženě zvítězilo. Premiéra Atalantě pořádně zhořkla.