Atalanta Bergamo Itálie - Atalanta Bergamo - Zprávy

Další články

Ofenzivní tandem Atalanty bleskovým obratem zlomil naděje Sportingu na postup

Atalanta porazila v odvetném duelu osmifinále Evropské ligy Sporting 2:1, a postoupila tak do další fáze soutěže. Utkání se pro italský celek nevyvíjelo dobře, když krátce po půlhodině hry poslal tým z Lisabonu do vedení Pedro Goncalves, jenž musel chvíli nato z důvodu zranění střídat. Bergamo ovšem po změně stran zápas otočilo. Jen pár vteřin po návratu ze šaten vyrovnal Ademola Lookman a postupové razítko přidal v 59. minutě Gianluca Scamacca.

Atalanta si po remíze v Lisabonu hodlá zajistit postup do čtvrtfinále na domácí půdě

Atlanta uplynulý týden sehrála dramatický souboj v Lisabonu se Sportingem a po vyrovnání z konce prvního poločasu sahala po změně stran i na výhru, ovšem i nerozhodný výsledek 1:1 jí v domácí odvetě dává celkem slušnou naději na postup do čtvrtfinálové fáze. Klub z Bergama však v posledních týdnech prochází krizí na ligové scéně, v Serii A totiž nevyhrál čtyřikrát za sebou a teď ji proti sebevědomě hrajícímu soupeři nemusí čekat nic snadného.

Stará dáma v jarní fázi soutěže dál strádá, s prázdnou z Turína neodjela ani Atalanta

Fotbalisté Juventusu remizovali ve 28. kole Serie A před vlastními fanoušky s Atalantou 2:2. Orobici se po půlhodině hry ujali vedení díky trefě Teuna Koopmeinerse, Bianconeri se nicméně po změně stran nadechli k obratu, který krátce po snižující trefě dokonal v 70. minutě Arkadiusz Milik. Vítězství, jež by se rovnalo návratu na druhou příčku tabulky, se však domácí nedočkali, jelikož se podruhé v utkání prosadil Koopmeiners. Stará dáma tak na svém stadionu nevyhrála už třetí z posledních čtyř zápasů.

Juventus vyzve ve šlágru Atalantu, oběma jde o Ligu mistrů

Zahrát si v příštím ročníku Ligu mistrů, to jsou cíle, které má před sebou Juventus i Atalanta. Oba soupeři se v nedělní podvečer utkají na Allianz Stadium a mírnějším favoritem je vzhledem k umístění v tabulce "Stará dáma". Juventus však není ve formě a i Atalanta výsledkově klopýtá.

Šachování se sestavami vyústilo v pat. V partii trenérů dvou generací střelcům odzvonilo

Sporting remizoval v úvodním zápase osmifinále Evropské ligy s Atalantou 1:1. Útoky obou celků nastoupily v obměněných sestavách oproti domácím soutěžím a nečekané volby se trenérům, které od sebe dělí 27 let, vyplatily. V 17. minutě potěšil kouče zelenobílých Rubéna Amorima, o nějž se mají zajímat věhlasné kluby v čele s Barcelonou či Liverpoolem, zkušený Paulinho. Na jeho zásah ale ještě v první půli odpověděl Gianluca Scamacca, jenž v týmu Gian Piera Gasperiniho rovněž většinou plní roli náhradníka.

Tápající Atalanta si v Lisabonu zkusí zajistit lepší výchozí do odvety proti "tradičnímu" soupeři Sportingu

Úvodní zápas osmifinálové fáze letošního ročníku Evropské ligy je na programu netradičně už ve středu a odehraje se v portugalském hlavním městě Lisabonu, kde rozjetý Sporting přivítá vysoce ambiciózní Atalantu. Favorit tohoto dvojzápasu se hledá velmi těžko, protože oba soupeři mají jen ty nejvyšší ambice, nicméně CP se poslední dobou dařilo o něco více, jelikož klub z Bergama v předchozích dvou duelech prohrál.

Bologna po obratu s Atalantou opanovala přímý souboj o první čtyřku

Fotbalisté Bologni porazili ve 27. kole Serie A Atalantu 2:1, a zůstali tak na čtvrtém místě před Lombarďany. Tým z Bergama sice po první půli vedl zásluhou Ademoly Lookmana, jenže po změně stran Chrti v rozmezí pouhých čtyř minut skóre otočili. Z penalty nejprve srovnal Joshua Zirkzee, jenž zaokrouhlil počet svých gólů v ročníku na číslo 10, a tři body následně hostům z voleje vystřelil Lewis Ferguson.

Atalanta chce reagovat na debakl s Interem proti zlepšující se Bologně

Atalanta má za sebou jen pár volných dní, během kterých musela přelouskat hodně vysokou porážku od Interu. A aby toho nebylo málo, tak ji v neděli čeká další skvěle rozjetý protivník. Bologna totiž v této sezoně má zcela jasně pohárové ambice.

Atalanta po třech dnech na San Siru vyhořela, výhra Interu nesla podpisy krajních beků

Fotbalisté Interu si ve 21. kole Serie A poradili s Atalantou, kterou na svém hřišti udolali 4:0. Skvěle hrající lídr tabulky opět prokázal své kvality a soupeře od úvodu přehrával, což ještě do poločasu demonstrovaly branky pravého obránce Mattea Darmiana a Lautara Martíneze. Po změně stran se mezi úspěšné střelce zařadil také levý bek Federico Dimarco, čímž stvrdil již 11. soutěžní vítězství Nerazzurri v řadě a zároveň přispěl k tomu, že bergamský celek po víkendové remíze s AC Milán na další body ze San Sira nedosáhl.

Inter cítí šanci na trhák, ve šlágru hostí Atalantu

Atalanta cítí možnost poskočit na čtvrtou příčku a vystřídat Bolognu. Jenže program 21. kola, které se bude dohrávat ve středu večer, jí do cesty už ani nemohl postavit náročnějšího soupeře. I Bergamaschi se podívají na San Siro, kde budou čelit lídrovi soutěže.

Koopmeiners pokračoval v novoroční tradici i v remízovém klání na San Siru

AC Milán remizoval ve 26. kole Serie A na vlastní půdě s Atalantou 1:1. Fotbalové umění v lombardském souboji předvedl už ve třetí minutě Rafael Leao, jenž úžasné sólo zakončil parádní ranou do horního rohu brány. Radost Rossoneri ale zhatila penalta ze 42. minuty, při jejíž exekuci byl zcela suverénní Teun Koopmeiners. Nizozemec tak znovu dodržel zavedenou tradici, když se v každém ligovém duelu roku 2024, do kterého nastoupil, gólově prosadil.

AC Milán změří síly s Atalantou

V neděli vpodvečer se na milánském San Siru představí Atalanta Bergamo a AC jí má co vracet. Bergamaschi v lednu v Miláně v rámci Coppa Italia vyhráli a tři body získali i v zápase 15. kola v Gewiss Aréně. Dokáží zvítězit i do třetice?

Dvě chycené penalty během minuty pomohly Atalantě rozšířit kolekci vítězství

Atalanta porazila ve 25. kole Serie A Sassuolo 3:0. Domácí měli od začátku duelu značnou ofenzivní převahu, kterou se jim zásluhou Maria Pašaliče podařilo zúročit ve vedoucí gól. Další šance Bergamo dlouho zahazovalo, a tak mohli hosté na konci první půle z penalty srovnat. Tu však i přes její přísné opakování nadvakrát neproměnil Andrea Pinamonti, jenž udělal z brankáře Marca Carnesecchiho hrdinu. Tento moment jako by outsidera definitivně položil, a tak si Nerazzurri v klidu dokráčeli pro páté ligové vítězství v řadě.