2 : 0
(0:0)

Ivan Perišič (© AFP)

Bayern zvládl s Olympiakosem úlohu favorita a zajistil si postup do osmifinále

Před pár dny Bayern Mnichov po výprasku od Frankfurtu odvolal trenéra Nika Kovače a jeho místo dočasně zaujal asistent Hans-Dieter Flick. Úlohu favorita však Bavoři ve čtvrtém kole Ligy mistrů zvládli, když porazili v Allianz aréně řecký Olympiakos 2:0.

V páté minutě se po neúspěšné kombinaci mezi Müllerem a Gnabrym k míči dostal záložník Leon Goretzka, který vyslal povedenou střelu k pravé tyči. Brankář José Sá však byl připraven a míč vyrazil.

Po dalších dvaceti minutách hosté opět kombinovali v okolí pokutového území, když se poté k hlavičce po centru dostal Robert Lewandowski. Jeho pokus však mířil přesně do rukavic hostujícího brankáře.

Ve 34. minutě Bayern rychle otočil hru na pravou stranu Kingsleymu Comanovi, který balon vyvezl až do pokutového území, odkud vyslal tvrdou ránu bodlem. José Sá však předvedl perfektní reflexivní zákrok a střelu francouzského rychlíka zneškodnil.

Před koncem prvního poločasu sice podskočil rohový kop Lewandowski, jenže hned za ním hlavičkoval Benjamin Pavard, jehož pokus mířil do tyčky. Francouzský obránce schoval hlavu do dlaní.

V 50. minutě předvedl José Sá další perfektní zákrok. Lewandowski prodloužil Kimmichův přímý kop na volného Goretzku, který hlavičkoval do rukavic hostujícího gólmana.

V 69. minutě se domácí celek přeci jen dočkal. Coman z pravé strany na přední tyči našel číhajícího Roberta Lewandowskiho, kterému jen stačilo nastavil kopačku tak, aby balon nasměroval šajtlí do sítě.

O minutu později mohl Coman Bayern poslat do dvoubrankového vedení, jenže ve skluzu trestuhodně minul odkrytou hostující svatyni.

V pětaosmdesáté minutě nejprve hosté zblokovali pokus Kimmicha, poté ještě zkoušel své štěstí Coman, který nemířil mezi tři tyče.

V 89. minutě přeci jen Mnichovští navýšili svůj náskok. Coman vedl rychlý protiútok domácích až k pokutovému území, poté předal Tolissovi. Ten už míč poslal před branku, kde promáchl hostující obránce a Ivan Perišič mohl pohodlně skórovat.

Bayernu ve skupině B patří se dvanácti body první příčka a má jistý postup do osmifinále, Olympiakos je s jednou remízou poslední.

Autor: Petr Procházka / onlajny.com