předkola - 4. předkolo - mistrovská část - 1. zápasy

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 6.69 - 4.75 - 1.50
odveta28.08.2019 21:00
AFC Ajax - APOEL Nikósie
2:0

APOEL uhrál ve čtvrtém předkole remízu doma s Ajaxem

Ajax byl střelecky aktivnější, držel více míč na svých kopačkách, vyprodukoval skoro dvakrát více přihrávek než jeho soupeř, ale kýžené odměny v podobě vstřeleného gólu se jednoduše nedočkal. APOEL dokonce hrál v poslední desetiminutovce přesilovku poté, co byl vyloučený Noussair Mazraoui, nicméně ani on nepřetavil svou výhodu ve vítěznou branku.

Amsterdamský celek byl na nikósijské půdě favoritem, nicméně proti dobře organizovanému soupeři se prosadit prostě nedokázal. Rozhodně pro něj není špatný výsledek konečná bezbranková remíza, představoval si ovšem asi trochu jiný rezultát, minimálně s případnou hodnotou přesného zásahu. Odveta pro něj matematicky vyznívá padesát na padesát.

První poločas byl přece jenom možná o něco méně zajímavější než ten druhý. Oba celky se na hrací ploše jako by otrkávaly, vytvořily si sice pár šancí, avšak bez kýženého gólového úspěchu. Nejprve se v 7. minutě snažil skórovat David Neres, dobře proti němu však zasáhl Belec, a o pět minut později zlikvidoval tenhle domácí gólman pokus Blinda.

Na sklonku půlhodiny hry mohl naopak načít bezbrankový účet také klub z Nikósie. Ve 28. minutě se k zakončení propracoval Ioannou, jenže jeho zacílení nebylo takové, aby ohrozilo napřímo brankáře Onanu, a bylo nakonec zablokováno, a když o chvilku později vystřelil domácí křídelník Moussa Al Tamari, skončil míč pouze těsně vedle brány.

Ani po obrátce se síť za jednou z branek nerozvlnila, byť obě mužstva měla bezpochyby příležitosti na to, jak získat výhodu do odvety hrané za týden. Ve 48. minutě se objevil ve velké tutovce hostující van de Beek, střela mu ovšem nesedla, a tak levačkou zamířil jen nad. Na druhé straně v 59. minutě zacílil Pavlovič, ale hlavičkoval jen do břevna.

Těsně poté se třepotala boční síť Onanaovy svatyně, levačkou jí trefil Moussa Al Tamari, a v 70. minutě kamerunský muž v rukavicích reflexivně zasáhl vůči zakončení Lucase Souzy. V 80. minutě inkasoval po ostřejším zákroku na Matiče druhou žlutou a následně červenou kartu Mazraoui, tenhle moment však nakonec nic nezměnil na finální plichtě.
Autor: Patrik Sandev / livesport.cz