23.10.2013 20:45 CET
0 : 5
(0:3)

RSC Anderlecht - Paris Saint-Germain 0:5

Zlatan Ibrahimovic - to jméno si budou v Bruselu pamatovat ještě hodně dlouho. Švédský kanonýr zazářil čtyřmi brankami a byl hlavním architektem debaklu, který PSG uštědřilo bezbrannému Anderlechtu.

Populárnímu Ibrovi přitom stačil k dosažení prvního hattricku v Lize mistrů pouhý poločas - během 18 minut nasázel tři branky, a snadno tak zajistil svému týmu stoprocentní bodový zisk. Jeho forma v poslední době je obdivuhodná - v posledních pěti zápasech za svůj klub a zemi skóroval desetkrát. Třetí gól byl navíc vážným kandidátem na branku sezony - k prvním dvěma trefám mu asistencemi dopomohl pravý bek Gregory van der Wiel, avšak ta třetí byla dokonalou ukázkou jeho fotbalových schopností, když uklidil nádherný třicetimetrový volej přímo do vinglu.

Utkání přitom nezačalo ze strany Anderlechtu vůbec špatně - jak Aleksandar Mitrović, tak Matías Suárez donutili Sirigua k pohotovým zákrokům, jenže bylo to PSG, kdo se prosadil hned v první vážnější šanci zápasu. Zkušený kanonýr sice ve 12. minutě po Verrattiho pasu střílel pouze do boční sítě, ale krátce poté už uspěl - Van der Wiel vyrazil po pravé lajně dopředu, Ibrahimovic se oprostil od svého strážce, a mířil přesně za záda domácího gólmana.

Totéž duo stálo i za druhým gólem Pařížanů - Van der Wiel opět dostal přehršel prostoru k tomu, aby zacílil svoji přihrávku na Ibrahimovice, jehož chytrá patička s přispěním lehké teče obelstila nešťastného Kaminského v domácí bráně. Po 36 minutách už to bylo 3:0, a tentokrát byla na vině Kaminského chyba - belgický strážce nedokázal vyřešit špatné postavení svých obránců, a Ibra gólem na 3:0 efektivně rozhodnul o vítězství favorita.

Utrpení belgického celku však nekončilo - Chancel Mbemba nešťastně uklouzl před vlastním vápnem, k míči se dostal Blaise Matuidi, a dokonale předložil míč Cavanimu ke čtvrté brance. Pokud snad Anderlecht doufal v zázrak, 62. minuta dokonale zchladila jeho nadšení - Ibrův další zásah na zadní tyč stanovil skóre na 5:0. Kaminski následně alespoň zabránil švédskému šutérovi ve vyrovnání Messiho rekordu, ale to už byla pramalá útěcha.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com