2 : 2
(1:1)

William Saliba (© AFP)

Sporting hrál v prvním zápase s Arsenalem 2:2, odveta je otevřená

Odveta na Emirates Stadium zůstává otevřená. Sporting totiž uhrál v prvním zápase s Arsenalem remízu 2:2, která dává do druhého zápasu naději oběma týmům. Jako první na Estadio Josého Alvalade udeřil Arsenal, ale Sporting dvěma góly otočil, což Gunners nenechali bez reakce a srovnali.

Osmifinále Evropské ligy proti sobě postavilo dva zvučné celky - Sporting Lisabon a Arsenal FC. Favoritem byl londýnský celek, ale v Portugalsku ho čekala hodně složitá práce. Mikel Arteta udělal oproti ligovému zápasu s Bournemouthem hned sedm změn a vstup Arsenalu do utkání byl minimálně rozpačitý. Hned v 5. minutě Sporting výrazně zahrozil, když obrana Gunners pustila do šance Pedra Gonçalvese a ten z vyložené pozice zakončoval vedle.

Hosté to přečkali a ve 22. minutě sami udeřili. Po rohovém kopu zůstal William Saliba trestuhodně nebráněný a ze vzduchu hlavou překonal brankáře Adána.

Aktuálně vedoucí tým Premier League se uklidnil a brzy mohl vedení zdvojnásobit. Oleksandr Zinčenko vyslal na Adána tvrdou ránu, jenomže přesně do středu branky, kde byl brankář připravený.

Také Sporting potřeboval získat jistotu na balónu a po půlhodině hry nejprve protáhl Turnera Inácio a o chvíli později vstřelil stejný muž vyrovnávací branku. Gonçalo Inácio zůstal stejně jako Saliba úplně volný a při rohovém kopu hlavou srovnal. Do konce prvního poločasu si oba týmy vypracovaly ještě jednu velkou příležitost. Štiplavou a přesnou střelu Marcuse Edwardse vytěsnil Turner a na druhé straně nebezpečně hlavičkoval Xhaka. Adán udržel balón na brankové čáře a poločasový stav 1:1. V nastavení ještě vyrobil hrubku Turner, nicméně Sporting jí využít nedokázal.

I druhý poločas sliboval ofenzivní podívanou a krátce po hvizdu se to potvrdilo. Ve 48. minutě odvedl dobrou práci pro Martinelliho Zinčenko a prvně jmenovaný Adána nepřehodil. Jako první se ve druhé půli prosadili hráči Sportingu. Gonçalvesovu střelu v 55. minutě Turner vyrazil a s bezprostřední dorážkou okamžitě přispěchal João Paulo Fernandes! Sporting se poprvé v utkání dostal do vedení.

Nebylo to však na dlouho, protože Arsenal okamžitě přepnul na vyšší rychlostní stupeň a o sedm minut později vyrovnal. Nejprve ve velké šanci neuspěl Martinelli, když se sice zbavil Adána, ale pak si předkopl balón a nestihl správně zakončit. Vzápětí zkoušel technický obstřel Fernandes a této možnosti musel Sporting později litovat. V 62. minutě si totiž vstřelil vlastní gól Hidemasa Morita, jenž si srazil Xhakovu střelu za Adánova záda - 2:2.

Obě strany ztratily veškeré zábrany a pustily se do útoku. Hlavičku Tomijasa zneškodnil Adán. Arsenal měl územní převahu a přeci jenom o něco více navrch, ale rozhodnout lisabonské střetnutí nedokázal. Remíza 2:2 dává do odvety naději oběma celkům, byť o trochu blíže má k postupu Arsenal.

Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, uefa.com